Galatasaray Formaları

NIKE'TAN BEKLENTİ #1

  • 0 Yanıt
  • 11897 Gösterim
*

Çevrimdışı Selocan

  • ******
  • Tam Parçalı
    • Profili Görüntüle
    • Galatasaray Formaları
NIKE'TAN BEKLENTİ #1
« : 07 Mart 2011, 22:34:00 »
Herkesin büyük beklentisi var Nike'dan. Öncelikli olarak kalite meselesi var. Nike en az Inter, Arsenal ve Türk Milli Takım'ı kalitesinde formalar üretecektir. Yani kimse Trabzonspor, Eskişehirspor türevi kalitede formalar olacağından korkmasın. O takımlar, bizlerin bile gidip halı saha takımlarımıza yaptırabileceğimiz Nike'ın hazır kalıplarını firmalar ile yaptıkları anlaşmalar neticesinde kullanıyorlar. Fakat Galatasaray'ın muhatabı direkt Nike olacak. Bu sebeple kalite konusunda kimsenin bir şüphesi olmasın.

"Tam Parçalı da ne ola ki" diyenler için sunumumuz (bkz:aşağıda).

Kalite meselesini geçtikten sonra benim bizzat Nike'dan beklentim, hasret kaldığımız tam parçalı formamızın tasarlanması. Geçen gün de yazdık; Adidas'ın omuz ve kollarında kullandığı kalıp parçalarının düz-tek renk dışında olamaması (yani çubuklu-2 renk vs...) bizim Tam Parçalı forma yapabilmemize engel oluyordu. Fakat Nike'ın tişörte benzer sade kalıplar kullanması Tam Parçalı forma konusunda umut oldu. Nike'ın pek çok kalıbı Tam Parçalı forma yapabilmemiz için uygun. Hiçbir engel yok. Geriye tek kalan tasarlayanların tarihimize sadık kalması ve bu tasarımı düşünmeleri. Ben buradan sürekli bastıracağım.

EDIT: Aradığım tam olarak buydu. Fransa forması kalıbı ile tasarlanmış TAM PARÇALI Galatasaray forması. Şu formanın önünde herhangi bir teknik sorun bulunmuyor. Yapılmaması için bir neden yok. Tek olay tasarımcıların şu formayı görmesi ve düşünmesi. Sarı gövdenin sırt kısmı kırmızı, kırmızı gövdenin sırt kısmı ise sarı olacak. Kolların da arka bölümleri, yine ön bölümleri ile zıt renklerde olacak. Beyaz Şort ve Kırmızı çorabı unutmayalım. Bu forma mutlaka yapılmalı.

(Aslantepe.biz'den ÖlümüneCimbom nickli üye yapmış bu tasarımı.)