Galatasaray Formaları

Galatasaray 2015-2016 Formaları

 • 4392 Yanıt
 • 1144072 Gösterim
Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1260 : 15 Haziran 2015, 02:29:06 »
Biz de geçen sezon hariç her sene parçalı forma çıkardık zaten ama fener'in de formaları efsane çubukluları değil ki bizimki de her sene efsane parçalımız olamaz.Olsa ben karşı çıkmam zaten ama olmaz yani gerçekçi bakmak lazım.

Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1261 : 15 Haziran 2015, 02:36:05 »
Ben söyleyince Nike düşmanı olarak itham ediyorum, oysaki günlük hayatta Nike adidas'tan daha çok tercih ettiğim bir markadır; Nike'ın sadelik ve basitlik anlayışı her sene aynı tarz forma yapılmasının önüne geçiyor bana göre. Tabiki Avrupa'nın yüz yıl mazisi olan, dünya çapında tanınan kulüpleriyle boy ölçüşemeyiz ama yıllardır belirli formalarda akla kazınmış takımlara bile ilginç şeyler yapıyorlar. Mesela Internazionale çubuklu formasıyla bilinir ama geçtiğimiz sezon mantıken çubuklu olan ama aslında çubuklu olmayan bir forma yaptılar. Neden? Satışlar düşüyor. İki sezon üst üste sen bir takıma aynı formayı çok küçük detayları değiştirerek satarsan adam "E bende bunun aynısı var zaten neden alayım ki?" der. Bunu Internazionale gibi, Barcelona gibi kulüplere bile uyguladıklarına göre Galatasaray'a da uygulamaları çok garip gelmiyor bana.

Nike ilk sezonunda Galatasaray'a birbirinden kötü, en fazla Anadolu takımlarının giyebileceği kalibrede formalar yaptı, kabul edilebilir çünkü çok kısıtlı bir süre vardı tasarım, üretim ve satışa sunum aşamasında. İkinci sezonunda benim kriterlerime göre acayip yakışıklı olan bir polo yakalı forma yaptılar, renk tonu olarak da, duruş olarak da muazzam formaydı; deplasman forması yani beyaz forma yine renk ve tasarım açısından katalog da olsa mükemmel duruyordu, kırmızı forma da parçalı kültürüne mükemmel bir selamdı. Üçüncü sezonunda tek falsosu bisiklet yakası olan Galatasaray'ın gerçek parçalı formasını yaptılar, ki bunda tüm Galatasaraylılar hemfikirdir, gerçekten üst düzey bir formaydı. Siyah forma tam anlamıyla bir alternatif formaydı ve turuncuyla bütünleşerek yine üst düzey bir tasarımdı. Kırmızı forma da parçalı varken gereksiz ama gerçekten yine yakışıklı bir formaydı. Gelelim geçtiğimiz sezona, 4. sezonunda Nike Galatasaray'a mantıken parçalı ama görünüşte çubuklu bir forma yaptı. Üstündeki desenler 45 derece kadar kaydırılsa yine parçalı formaya ulaşılıyor en nihayetinde, yanlış yerden parçalanmış sadece :)) Bu formanın bana göre en özel yani Galatasaray'a özel tasarlanmış olmasıydı. Yani geçen 3 sezonda da kalıpların boyanmasıyla elde edilmiş formalar vardı ama bu geçtiğimiz sezonda tasarlanan forma yalnızca ve yalnızca Galatasaray'a özeldi. Deplasman forması haddinden fazla sade olmasına rağmen Galatasaray tarihinde yeri olan başarılı bir formaydı, bence v yaka olsa çok daha güzel dururdu. Belki önüne de belli belirsiz bir desen yapılsa gerçekten üst düzey kabul edilirdi. Mor forma başlı başına bir sanat eseri, ona hiç dokunmayacağım. Yalnızca öndeki sponsor turuncu olsa çok daha güzel olacaktı ama muhtemelen turuncu sponsor baskısı hiç üretilmemiş.

Şimdi bu bilgileri neden yazdım bu kadar uzun, zaten hepiniz biliyorsunuz bunları. Nike her zaman sade ve basit formalar yapmaya çalışıyor, aşırıya kaçmadan. Kalıplarının kesimleri de, dikiş noktaları da öyle olağan dışı şeyler değil. Galatasaray'ın rekor forma satışı 2012-2013 ve 2013-2014'te oldu yanılmıyorsam. 2012-2013'te 450.000 barajının aşıldığından eminim, 2013-2014'te de parçalının deli gibi sattığını biliyorum. Yani çoğu Galatasaray taraftarının, en azından forma almaya maddi gücü yeten Galatasaray taraftarının evinde minimum 1 adet mükemmel parçalılar var. Marketing burada devreye girdi, "Ulan bu adamların hepsine parçalı forma sattık, Galatasaray'ın kıstaslarında en iyi parçalıyı da yaptık, bu sezon farklı bir şey yapalım ki satsın" mantığıyla bu sezonki formalar çıktı. Yine belirtiyorum, tasarım olarak gerçekten çok güzel formalar. Ne kadar sattı, getirisi ne oldu hiç bilmiyorum ama Nike marketing çalışmasının birinci aşamasını burada tamamladı. Şimdi gelecek sezon muhtemelen Utkan'ın tasarladığı gibi, parçalı diyince forma konusunda bilgisi olmayan insanın bile aklına gelecek bir parçalı forma çıkacak. Parçalı mı? Parçalı. Marketing'in ikinci aşaması da burada devreye girecek. "Yav geçen sene forma almadım, hadi çubukluydu öyleydi böyleydi de, şampiyon olduk, 4 yıldızlı, e parçalı da, ben en iyisi forma alayım." diyecek taraftar. Yani hem geçen sezon forma almadığı için pişmanlık duyarak forma alacak, hem de beklentiyi karşıladığı ve 4 yıldızlı olduğu için forma alacak, yani iki farklı kriter insanları forma almaya sevk edecek. Bir de her sezon forma alan taraftarlar var, üç potaya da forma satarak hem Nike kazanacak hem Galatasaray'a kazandıracak.

Çok uzattım lafı, kısaca şöyle diyeyim: Sürekli birbirinin aynısı formalar yaparsanız taraftar almaz, Internazionale gibi, Barcelona gibi forma almak konusunda her daim başarılı taraftarları olan takımlara bile böyle değişiklikler yaparken, olağanüstü bir durum olmadıkça 300.000 barajını zar zor aşan Galatasaray'a böyle değişiklikler yapmaları çok makul. Her sene aynı parçalıyla biraz oynayarak yeni forma diye satsa, bu sefer hem satışlar düşer hem de "Nike bizle ilgilenmiyor, istemezük" diye kazan kaldırır taraftarlar.@GS_GS Fenerbahçe'ye de değinmiş, ben de değineyim. Ben her taraftar gibi hayatının akışını takımına göre düzenleyen bir Fenerbahçeliyim. İki sezondur yani İstanbul'a taşındığımdan beri kaçırdığım maç sayısı 10 falandır, Okul Açık Tribünü K Blok Sıra 4 Koltuk 11'de kombinem var, (maça gelen olursa çay ısmarlarım :d) belki izlediğiniz belki izlemediğiniz ama mutlaka duyduğunuz 3000-4000 kişiye oynanan bu sezonki Türkiye Kupası maçlarında bile stattaydım. İlk formamı 1999 yılında almıştım daha doğrusu hediye gelmişti, Bursalı olduğumdan dolayı birçok akraba, eş dost tekstilci, çubuklu bir Galatasaray formasıydı arkasında 10 numara Ozan yazıyordu. İlk Fenerbahçe formamı alışım ve giyişim 2001 yılına tekabül ediyor, üzerinde Telsim reklamı olan bir çubuklu formaydı. Ertesi sezon da Ariel Ortega'nın gelişi sebebiyle büyük indirimlerle satılan çubuklu forma seti almıştım, konç ve şortlar da dahil. (Zafer Plaza'da öyle gezerken fotoğrafım var, sanki maça çıkacağım :d) Yine aynı sezon adı kendinden daha büyük 6-0'lık maçta Tuncay'ın giydiği forma hediye gelmişti. Ondan sonra aldığım ilk forma yüzüncü yıl çift taraflı forması, hemen arkasından 2007-2008 beyaz forması, onun arkasından 2009-2010 antrasit forması. Her sezon bir forma alıyordum ama bir düzen içerisinde değil, Saracoğlu'nda maça gittikçe. O da yılda 1-2 kere oluyordu zaten. Bu biraz değişik bir kültür aslında. Birincisi birbirine aslında pek de benzemeyen formalar çıkıyor her sezon, ikincisi de insan ilginç olarak almak zorunda hissediyor kendini, sanki yemin etmişsin gibi. Ben tribünde Bursalı tanıdıklarla oturuyorum mesela, hepsinde yeni sezon forması, etrafıma bakıyorum en eski forma 2008'den falan. Dediğim gibi farklı bir düşünce yapısı bu, neden bilmem. Şu anda 71 tane Fenerbahçe formam var, kendi çapımda iyi bir koleksiyonerim. :))

Beyler çok uzattım ya, canım yazmak istedi galiba. :))

*

Çevrimdışı ZuritaMarduk

 • ***
 • amatör fotoğrafçı aday adayı.
  • Profili Görüntüle
  • nordiktek
Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1262 : 15 Haziran 2015, 03:04:04 »
@Filth, tam da benim demek istediğimi demiş işte.

ama herkesin fikri kendine tabi.

(:
vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, turuncudan iz taşıyan tok bir sarı.

Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1263 : 15 Haziran 2015, 03:05:21 »
Katılıyorum sana ve devamı da güzel olmuş :D

*

Çevrimdışı Wesleysniper858

 • *
 • Tam parçalı
  • Profili Görüntüle
Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1264 : 15 Haziran 2015, 09:51:15 »

Ne newbance i abicim ya, elinde nike var gozunu sevdigim, istedigimiz formayi cikarmadi diye boyle birsey dusunulurmu hic
Iyide nike la olan sozlesmemiz de bitiyor nike bizi elitler arasinda gösteriyor fakat amatörce formalar uretiyor nike ın tek iyi yani kumasi o kadar baska bir seyi yok herkese  3.formayi katalogdan uretiyor ama new balance  her takima farkli 3.forma cikariyor sen hic Sevilla  ile liverpool  un ayni kaliptan forma giydigini  gordun  mu  nike ta ise roma barcelona psg manchester city... hepsi ayni  kaliptan giyiniyor bari ic saha formalarini özenle yapsinlar o da yok
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2015, 09:57:40 Gönderen: Wesleysniper858 »
Yoksula gülmedim,zenginliğe özenmedim,faşistleri sevmedim,ezilenleri dövmedim,ben DEVRİMCİ doğdum, DEVRİMCİ öleceğim

Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1265 : 15 Haziran 2015, 09:57:07 »
ya kusura bakmayın ama o çıkarsa satar bu çıkarsa satmaz muhabbetine biraz karşıyım ben her sene aynı çıkarsınlar her sene tüm formaları alırım. benim için formanın güzelliği alma önceliğimi belirler sadece. tabi ki herkes böyle yapmalı demiyorum ama en azından herkes bütçesine göre kulübe para vermeli ki bu sene muhtemelen çıkacak parçalı patlama yapacaktır hem 4.yıldız hem parçalıya bir sene ara bir de üzerine ses getirecek bir transfer formayı uçuracaktır. forma kültürü evet önemlidir ancak forma kültüründen önce taraftarlık kültürü oturmalıdır Türkiye'de adam ikisi de sarı kırmızı (yada lacivert falan her takım için geçerli) ucuz diye formayı alıyor sokaktan kutlamaya gidecek bir de bayrak alıyor trafikte ışıklardan işte maça gidemiyor maçı izlemek için bilet parası kadar mekana veriyor derken kardeşim bunları biraz daha dikkatli yapsan zaten sen de alırsın her sene takımının formasını.
üzerinde pazar forması var Drogba gitmeyecekti bu takımdan yada İbrahimoviç gelecekmiş diyor haklısın kardeşim doğru söylüyorsun da önce şunu belirteyim senin o korsan formaya verdiğin para kadar hatta muhtemelen daha ucuz bir fiyata 'tam parçalı sponsorsuz v yaka' Metin Oktay formasının tshirtü var git onu al önce bu cümleleri sonra kur.

Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1266 : 15 Haziran 2015, 09:59:59 »
Abi yıldızlar öle olmayacak arkadaş paylaşmış gs store ile olan konuşmayı bir mağazanın hesabı değil ki o twitter adresi resmi gsstore twitter hesabı yanda diyorlarsa yanda olacaktır.
bu resimin nerden geldiğine bakmak lazım belki çakma olan bir forma ?

*

Çevrimdışı Selocan

 • ******
 • Tam Parçalı
  • Profili Görüntüle
  • Galatasaray Formaları
Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1267 : 15 Haziran 2015, 10:08:33 »
Beyler her sene aynı formalar yapsın demiyoruz ki, keşke geçen seneki forma hep kalsa tabi ancak bunun Türkiye'de gitmeyeceğini biliyoruz.

Bizim demek istediğimiz şey, tam parçalı ana hat korunduğu sürece üzerine nasıl tasarım yapıyorsan yap. Binlerce farklı çeşit forma yaratabilirsin parçalıyı bozmayarak. Farklı forma demek çubuklu yapmak demek olmamalı. Bizim tasarım bölümüne girin bakın, zibilyon çeşit tam parçalı teması bozulmadan yapılmış forma var.

Ayrıca şu lafı da anlamıyorum. "Nike bize diğer takımlar kadar önem vermiyor" Diğer takımların formalarında ne kadar büyük elitlikler var ki, bizde yok? Burada milyon forma satan Barcelona, Manu vs... ayrı tutacaksınız tabi ki, ancak diğer takımlar ile ne farklar var?

*

Çevrimdışı inek.öğrenci

 • **
 • Transfer yapmayı beceremeyen fakir takım
  • Profili Görüntüle
Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1268 : 15 Haziran 2015, 10:27:11 »
Yaka ve detay rengini değiştirip milyonlarca tam Parçalı çıkarılabilir.
Ama biraz şükretmek Lazım böyle de olabilirdi

Tam parçalıyı tüzüğe ekleyelim. Formayı güzelleştiren monochrome logo yasak Abidik gubidik parçalılar çubuklılar serbest.
Sene new balance ya da puma ile SÖZLEŞME yapıp şöyle bir madde koyalım: iç saha forması tam Parçalı olacaktır
"Korktuk! Eğer benim takımım elenecekse böyle, ezilmeden elenmesini isterim. Galatasaray bugün çok güzel oynadı, özellikle ikinci yarıda bizden çok üstündü ve galibiyeti hak etti. Turnuvaya gururla veda ettiler. Onlar 11 kişiyle değil, 50 bin kişiyle oynadılar."
Mourinho

Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1269 : 15 Haziran 2015, 11:08:18 »
Benim bildigim kadar formalari yonetim ve pazarlama ekibi seciyor.
Nike her sene alternatifler arasinda cubukluda koyuyor.

Bu sene cubuklu hic iyi satilmadi. Hatta ilk aylarda 2014 parcalisi daha cok satildi.


Barca haric hangi nike takimi forma tasarimi degistiriyorki?

Inter yapti, ama pisman oldular ve artik bir daha yapmazlar gibi


Vu seneki Barca ise en radikal tasarim. Taraftar tepkisi ve satislarida berbat olursa bana gore barcada artik radikal tasarimlar yapmaz.
Gelelim konuya.
Bana gorede kollar ve omuzlar koyu renkte olacak.
Yani adidas gibi omuzlar ve kollar ayni renkte olacak
Ali Sami(1886),Asım Tevfik(1886),Emin Bülent(1886),Celal(1884), Boris(1886),Milo(1886), Pavle(1886),Bekir(1886),Tahsin(1887),Reşat(1885),Hüseyin(1886),Refik(1886),Abidin(1886)

Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1270 : 15 Haziran 2015, 11:24:20 »
Bazı arkadaşlar nikela olan sözleşmenin seneye bittiğini yazmış fakat benim bildiğim geçen sene 2024e kadar uzatıldı sözleşme

Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1271 : 15 Haziran 2015, 11:53:26 »
Evet, uzatildi. 2021 Degilmiydi ama?
Ali Sami(1886),Asım Tevfik(1886),Emin Bülent(1886),Celal(1884), Boris(1886),Milo(1886), Pavle(1886),Bekir(1886),Tahsin(1887),Reşat(1885),Hüseyin(1886),Refik(1886),Abidin(1886)

Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1272 : 15 Haziran 2015, 11:56:57 »
Evet, uzatildi. 2021 Degilmiydi ama?

2014te 10 yıl 7.5 milyon diye biliyorum 2024e kadar

Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1273 : 15 Haziran 2015, 12:03:01 »
Abi yýldýzlar öle olmayacak arkadaþ paylaþmýþ gs store ile olan konuþmayý bir maðazanýn hesabý deðil ki o twitter adresi resmi gsstore twitter hesabý yanda diyorlarsa yanda olacaktýr.
bu resimin nerden geldiðine bakmak lazým belki çakma olan bir forma ?

Hocam o resmi twitter hesabi degil. Galiba ankaradaki bi gsstore un hesabi. Gerçek hesap gsstore ama arkadaşın konuştuğu magazastore

*

Çevrimdışı Wesleysniper858

 • *
 • Tam parçalı
  • Profili Görüntüle
Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1274 : 15 Haziran 2015, 12:45:53 »
Yaka ve detay rengini değiştirip milyonlarca tam Parçalı çıkarılabilir.
Ama biraz şükretmek Lazım böyle de olabilirdi

Tam parçalıyı tüzüğe ekleyelim. Formayı güzelleştiren monochrome logo yasak Abidik gubidik parçalılar çubuklılar serbest.
Sene new balance ya da puma ile SÖZLEŞME yapıp şöyle bir madde koyalım: iç saha forması tam Parçalı olacaktır

çok haklısın  fakat seninle ayni fikirde olmadigim tek konu o tasarim bence cok guzel keske yeni formamiz  15/16 barca ev sahibi formasi gibi olsaydi
Yoksula gülmedim,zenginliğe özenmedim,faşistleri sevmedim,ezilenleri dövmedim,ben DEVRİMCİ doğdum, DEVRİMCİ öleceğim

Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1275 : 15 Haziran 2015, 13:11:39 »
Yaka ve detay rengini değiştirip milyonlarca tam Parçalı çıkarılabilir.
Ama biraz şükretmek Lazım böyle de olabilirdi

Tam parçalıyı tüzüğe ekleyelim. Formayı güzelleştiren monochrome logo yasak Abidik gubidik parçalılar çubuklılar serbest.
Sene new balance ya da puma ile SÖZLEŞME yapıp şöyle bir madde koyalım: iç saha forması tam Parçalı olacaktır

çok haklısın  fakat seninle ayni fikirde olmadigim tek konu o tasarim bence cok guzel keske yeni formamiz  15/16 barca ev sahibi formasi gibi olsaydi

Tasarim guzel olanilir, ama Galatasaray degil. Bradford vs olabilir. Galatasaray olamaz
Ali Sami(1886),Asım Tevfik(1886),Emin Bülent(1886),Celal(1884), Boris(1886),Milo(1886), Pavle(1886),Bekir(1886),Tahsin(1887),Reşat(1885),Hüseyin(1886),Refik(1886),Abidin(1886)

*

Çevrimdışı Serhan

 • ***
 • #thekillingjoke
  • Profili Görüntüle
Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1276 : 15 Haziran 2015, 13:22:15 »
Ahmet abinin tasarımı :D :D

Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1277 : 15 Haziran 2015, 14:18:28 »
yakanin böyle olma ihtimali varmi ?


Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1278 : 15 Haziran 2015, 14:39:04 »
yakanin böyle olma ihtimali varmi ?çok zor v yaka yada yuvarlak gelir

Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1279 : 15 Haziran 2015, 14:55:52 »
@Wesleysniper858
Sözleşmenin bittiğini nerden çıkardın?
andaceyiformatasarimlari.tumblr.com