Galatasaray Formaları

Galatasaray 2015-2016 Formaları

 • 4392 Yanıt
 • 1144081 Gösterim
Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1300 : 15 Haziran 2015, 19:26:08 »
Şunu kabul edelim naykiye geçtiğimizden beri "ilk sezon katalogtu" onu saymıyorum sarının da kırmızının da renk tonlarıyla her sezon bi oynama yapıyo malumunuz ve hali hazırda neredeyse romadan çok romacı olacak kadar renkler de bariz koyulaşma var "175k"nin de dediği şey kulüp kendi renklerinden kopup nikenin belirlediği tonlara doğru asimile oluyo bunu son dönem çıkan gsstore ürünlerinde de görebiliriz ve bu en az tam parçalı mevzusu kadar önemli birinin buna dur demesi lazım yoksa çok değil 10 sene sonra tribünler turuncu-bordo diye bağırır 20 sene sonraysa kulübün renklerinin sarı-kırmızı olduğundan bihaber yeni nesiller çıkar ortaya...

*

Çevrimdışı 175k

 • *
 • 10
  • Profili Görüntüle
Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1301 : 15 Haziran 2015, 19:28:39 »
Forma renklerimizin daha açık ton sarı kırmızı olması nacizane isteğimdir.Amacım tartışma yaratmak değildi.Yoksa kurucumuzun da belirtmiş olduğu renk tonunu hepimiz biliyoruz...Belkide en büyük başarılarmızda (1989-2000) 'açık ton'daki sarı kırmızı formaların kullanılmış olması bilinçaltımdan bastırıyor olabilir :) Anlayışlı davranan arkadaşlara teşekkürler.

Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1302 : 15 Haziran 2015, 19:48:31 »
Ben söyleyince Nike düşmanı olarak itham ediyorum, oysaki günlük hayatta Nike adidas'tan daha çok tercih ettiğim bir markadır; Nike'ın sadelik ve basitlik anlayışı her sene aynı tarz forma yapılmasının önüne geçiyor bana göre. Tabiki Avrupa'nın yüz yıl mazisi olan, dünya çapında tanınan kulüpleriyle boy ölçüşemeyiz ama yıllardır belirli formalarda akla kazınmış takımlara bile ilginç şeyler yapıyorlar. Mesela Internazionale çubuklu formasıyla bilinir ama geçtiğimiz sezon mantıken çubuklu olan ama aslında çubuklu olmayan bir forma yaptılar. Neden? Satışlar düşüyor. İki sezon üst üste sen bir takıma aynı formayı çok küçük detayları değiştirerek satarsan adam "E bende bunun aynısı var zaten neden alayım ki?" der. Bunu Internazionale gibi, Barcelona gibi kulüplere bile uyguladıklarına göre Galatasaray'a da uygulamaları çok garip gelmiyor bana.

Nike ilk sezonunda Galatasaray'a birbirinden kötü, en fazla Anadolu takımlarının giyebileceği kalibrede formalar yaptı, kabul edilebilir çünkü çok kısıtlı bir süre vardı tasarım, üretim ve satışa sunum aşamasında. İkinci sezonunda benim kriterlerime göre acayip yakışıklı olan bir polo yakalı forma yaptılar, renk tonu olarak da, duruş olarak da muazzam formaydı; deplasman forması yani beyaz forma yine renk ve tasarım açısından katalog da olsa mükemmel duruyordu, kırmızı forma da parçalı kültürüne mükemmel bir selamdı. Üçüncü sezonunda tek falsosu bisiklet yakası olan Galatasaray'ın gerçek parçalı formasını yaptılar, ki bunda tüm Galatasaraylılar hemfikirdir, gerçekten üst düzey bir formaydı. Siyah forma tam anlamıyla bir alternatif formaydı ve turuncuyla bütünleşerek yine üst düzey bir tasarımdı. Kırmızı forma da parçalı varken gereksiz ama gerçekten yine yakışıklı bir formaydı. Gelelim geçtiğimiz sezona, 4. sezonunda Nike Galatasaray'a mantıken parçalı ama görünüşte çubuklu bir forma yaptı. Üstündeki desenler 45 derece kadar kaydırılsa yine parçalı formaya ulaşılıyor en nihayetinde, yanlış yerden parçalanmış sadeceBu formanın bana göre en özel yani Galatasaray'a özel tasarlanmış olmasıydı. Yani geçen 3 sezonda da kalıpların boyanmasıyla elde edilmiş formalar vardı ama bu geçtiğimiz sezonda tasarlanan forma yalnızca ve yalnızca Galatasaray'a özeldi. Deplasman forması haddinden fazla sade olmasına rağmen Galatasaray tarihinde yeri olan başarılı bir formaydı, bence v yaka olsa çok daha güzel dururdu. Belki önüne de belli belirsiz bir desen yapılsa gerçekten üst düzey kabul edilirdi. Mor forma başlı başına bir sanat eseri, ona hiç dokunmayacağım. Yalnızca öndeki sponsor turuncu olsa çok daha güzel olacaktı ama muhtemelen turuncu sponsor baskısı hiç üretilmemiş.

Şimdi bu bilgileri neden yazdım bu kadar uzun, zaten hepiniz biliyorsunuz bunları. Nike her zaman sade ve basit formalar yapmaya çalışıyor, aşırıya kaçmadan. Kalıplarının kesimleri de, dikiş noktaları da öyle olağan dışı şeyler değil. Galatasaray'ın rekor forma satışı 2012-2013 ve 2013-2014'te oldu yanılmıyorsam. 2012-2013'te 450.000 barajının aşıldığından eminim, 2013-2014'te de parçalının deli gibi sattığını biliyorum. Yani çoğu Galatasaray taraftarının, en azından forma almaya maddi gücü yeten Galatasaray taraftarının evinde minimum 1 adet mükemmel parçalılar var. Marketing burada devreye girdi, "Ulan bu adamların hepsine parçalı forma sattık, Galatasaray'ın kıstaslarında en iyi parçalıyı da yaptık, bu sezon farklı bir şey yapalım ki satsın" mantığıyla bu sezonki formalar çıktı. Yine belirtiyorum, tasarım olarak gerçekten çok güzel formalar. Ne kadar sattı, getirisi ne oldu hiç bilmiyorum ama Nike marketing çalışmasının birinci aşamasını burada tamamladı. Şimdi gelecek sezon muhtemelen Utkan'ın tasarladığı gibi, parçalı diyince forma konusunda bilgisi olmayan insanın bile aklına gelecek bir parçalı forma çıkacak. Parçalı mı? Parçalı. Marketing'in ikinci aşaması da burada devreye girecek. "Yav geçen sene forma almadım, hadi çubukluydu öyleydi böyleydi de, şampiyon olduk, 4 yıldızlı, e parçalı da, ben en iyisi forma alayım." diyecek taraftar. Yani hem geçen sezon forma almadığı için pişmanlık duyarak forma alacak, hem de beklentiyi karşıladığı ve 4 yıldızlı olduğu için forma alacak, yani iki farklı kriter insanları forma almaya sevk edecek. Bir de her sezon forma alan taraftarlar var, üç potaya da forma satarak hem Nike kazanacak hem Galatasaray'a kazandıracak.

Çok uzattım lafı, kısaca şöyle diyeyim: Sürekli birbirinin aynısı formalar yaparsanız taraftar almaz, Internazionale gibi, Barcelona gibi forma almak konusunda her daim başarılı taraftarları olan takımlara bile böyle değişiklikler yaparken, olağanüstü bir durum olmadıkça 300.000 barajını zar zor aşan Galatasaray'a böyle değişiklikler yapmaları çok makul. Her sene aynı parçalıyla biraz oynayarak yeni forma diye satsa, bu sefer hem satışlar düşer hem de "Nike bizle ilgilenmiyor, istemezük" diye kazan kaldırır taraftarlar.@GS_GS Fenerbahçe'ye de değinmiş, ben de değineyim. Ben her taraftar gibi hayatının akışını takımına göre düzenleyen bir Fenerbahçeliyim. İki sezondur yani İstanbul'a taşındığımdan beri kaçırdığım maç sayısı 10 falandır, Okul Açık Tribünü K Blok Sıra 4 Koltuk 11'de kombinem var, (maça gelen olursa çay ısmarlarım :d) belki izlediğiniz belki izlemediğiniz ama mutlaka duyduğunuz 3000-4000 kişiye oynanan bu sezonki Türkiye Kupası maçlarında bile stattaydım. İlk formamı 1999 yılında almıştım daha doğrusu hediye gelmişti, Bursalı olduğumdan dolayı birçok akraba, eş dost tekstilci, çubuklu bir Galatasaray formasıydı arkasında 10 numara Ozan yazıyordu. İlk Fenerbahçe formamı alışım ve giyişim 2001 yılına tekabül ediyor, üzerinde Telsim reklamı olan bir çubuklu formaydı. Ertesi sezon da Ariel Ortega'nın gelişi sebebiyle büyük indirimlerle satılan çubuklu forma seti almıştım, konç ve şortlar da dahil. (Zafer Plaza'da öyle gezerken fotoğrafım var, sanki maça çıkacağım :d) Yine aynı sezon adı kendinden daha büyük 6-0'lık maçta Tuncay'ın giydiği forma hediye gelmişti. Ondan sonra aldığım ilk forma yüzüncü yıl çift taraflı forması, hemen arkasından 2007-2008 beyaz forması, onun arkasından 2009-2010 antrasit forması. Her sezon bir forma alıyordum ama bir düzen içerisinde değil, Saracoğlu'nda maça gittikçe. O da yılda 1-2 kere oluyordu zaten. Bu biraz değişik bir kültür aslında. Birincisi birbirine aslında pek de benzemeyen formalar çıkıyor her sezon, ikincisi de insan ilginç olarak almak zorunda hissediyor kendini, sanki yemin etmişsin gibi. Ben tribünde Bursalı tanıdıklarla oturuyorum mesela, hepsinde yeni sezon forması, etrafıma bakıyorum en eski forma 2008'den falan. Dediğim gibi farklı bir düşünce yapısı bu, neden bilmem. Şu anda 71 tane Fenerbahçe formam var, kendi çapımda iyi bir koleksiyonerim.

Beyler çok uzattım ya, canım yazmak istedi galiba.

Dünyada en çok forma satan kulüplerin başında Real Madrid ve Man. United geliyor. Bu iki takımın da home kiti her sene aynı. Üstelik son derece sade bir tasarıma sahipler. Dümdüz, tek renk formalar... Buna rağmen satışlarda lider konumdalar.

Yani sizin iddia ettiğiniz gibi, her sene aynı tasarım olursa, taraftar forma almaz diye bir durum söz konusu değil. Pazarlama stratejilerini doğru kurarsanız peynir ekmek gibi satarsınız.

Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1303 : 15 Haziran 2015, 19:56:52 »
Ancak nike Barcanjn forma renklerinide degistiriyor.

For,a haric bizim kulup okadar degistirmiyor. Keza aynisi Barca icinde gecerliBana kalirsa sari daha acik olmali
Ali Sami(1886),Asım Tevfik(1886),Emin Bülent(1886),Celal(1884), Boris(1886),Milo(1886), Pavle(1886),Bekir(1886),Tahsin(1887),Reşat(1885),Hüseyin(1886),Refik(1886),Abidin(1886)

Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1304 : 15 Haziran 2015, 20:00:03 »
Real Madrid forması Zimbabve'de bile satılıyordur onlarla kıyaslayamayız :D

Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1305 : 15 Haziran 2015, 20:09:35 »
Dünyada en çok forma satan kulüplerin başında Real Madrid ve Man. United geliyor. Bu iki takımın da home kiti her sene aynı. Üstelik son derece sade bir tasarıma sahipler. Dümdüz, tek renk formalar... Buna rağmen satışlarda lider konumdalar.

Yani sizin iddia ettiğiniz gibi, her sene aynı tasarım olursa, taraftar forma almaz diye bir durum söz konusu değil. Pazarlama stratejilerini doğru kurarsanız peynir ekmek gibi satarsınız.

Aslında adidas konusuna değinecektim ama çok uzadı diye yazmadım. adidas dünyanın en düz formasını yapsa bile sadece 3 bantın rengini değiştirerek bir önceki sezondan farklı formalar yapabiliyor. Bununla ilgili web sitemde bir yazı yayınlamıştım. http://efsanecubuklu.com/2015/05/09/los-blancos/ Son 6 sezonda Real Madrid'in iç saha formaları şu renklerdeydi: 2009-2010 Beyaz - Siyah - Sarı; 2010-2011 Beyaz - Mavi; 2011-2012 Beyaz - Altın; 2012-2013 Beyaz - Siyah - Lacivert; 2013-2014 Beyaz - Antrasit - Turuncu; 2014-2015 Beyaz - Siyah - Pembe; 2015-2016 Beyaz - Gri. Her sezon formada farklı ve göze hoş görünecek renkler kullanılıyor yani. Ayrıca formalar bizimkiler gibi düz kumaşa da basılmıyor, kumaşın dokusu da ilginç oluyor eğer inceleme fırsatı bulduysan. Ekstra olarak dünyanın her yanında tanınıyor, biliniyor, destekleniyor. 2014-2015 sezonunun başında sadece James Rodriguez'ın ismi basılı formalar rekor satışa ulaştı. Ben de geçtiğimiz sezon Real Madrid'in iç saha formasından aldım mesela, daha önce almamıştım. Real Madrid'in, Manchester United'ın forma alan kitlesi bambaşka. Pekin de yaşayan adam da forma alıyor, Avustralya'da yaşayan da alıyor, Kanada'da yaşayan adam da alıyor. Ve ayrıca bizim gibi çoğunlukla iç saha formaları da satılmıyor, tabiki iç saha forması daha fazla satılıyor ama dünyanın diğer ucundaki bir adam sırf formanın rengini beğendiği için yeşil formasını alabiliyor, pembe forma tercih edebiliyor. Yani kıyasın doğru değil.


Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1306 : 15 Haziran 2015, 20:10:31 »
@Serhan baban yaşındaki birine böyle sert konuşman hoş değil.
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2015, 20:12:12 Gönderen: Emirhan Avcı »

Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1307 : 15 Haziran 2015, 20:22:01 »
Ben söyleyince Nike düşmanı olarak itham ediyorum, oysaki günlük hayatta Nike adidas'tan daha çok tercih ettiğim bir markadır; Nike'ın sadelik ve basitlik anlayışı her sene aynı tarz forma yapılmasının önüne geçiyor bana göre. Tabiki Avrupa'nın yüz yıl mazisi olan, dünya çapında tanınan kulüpleriyle boy ölçüşemeyiz ama yıllardır belirli formalarda akla kazınmış takımlara bile ilginç şeyler yapıyorlar. Mesela Internazionale çubuklu formasıyla bilinir ama geçtiğimiz sezon mantıken çubuklu olan ama aslında çubuklu olmayan bir forma yaptılar. Neden? Satışlar düşüyor. İki sezon üst üste sen bir takıma aynı formayı çok küçük detayları değiştirerek satarsan adam "E bende bunun aynısı var zaten neden alayım ki?" der. Bunu Internazionale gibi, Barcelona gibi kulüplere bile uyguladıklarına göre Galatasaray'a da uygulamaları çok garip gelmiyor bana.

Nike ilk sezonunda Galatasaray'a birbirinden kötü, en fazla Anadolu takımlarının giyebileceği kalibrede formalar yaptı, kabul edilebilir çünkü çok kısıtlı bir süre vardı tasarım, üretim ve satışa sunum aşamasında. İkinci sezonunda benim kriterlerime göre acayip yakışıklı olan bir polo yakalı forma yaptılar, renk tonu olarak da, duruş olarak da muazzam formaydı; deplasman forması yani beyaz forma yine renk ve tasarım açısından katalog da olsa mükemmel duruyordu, kırmızı forma da parçalı kültürüne mükemmel bir selamdı. Üçüncü sezonunda tek falsosu bisiklet yakası olan Galatasaray'ın gerçek parçalı formasını yaptılar, ki bunda tüm Galatasaraylılar hemfikirdir, gerçekten üst düzey bir formaydı. Siyah forma tam anlamıyla bir alternatif formaydı ve turuncuyla bütünleşerek yine üst düzey bir tasarımdı. Kırmızı forma da parçalı varken gereksiz ama gerçekten yine yakışıklı bir formaydı. Gelelim geçtiğimiz sezona, 4. sezonunda Nike Galatasaray'a mantıken parçalı ama görünüşte çubuklu bir forma yaptı. Üstündeki desenler 45 derece kadar kaydırılsa yine parçalı formaya ulaşılıyor en nihayetinde, yanlış yerden parçalanmış sadeceBu formanın bana göre en özel yani Galatasaray'a özel tasarlanmış olmasıydı. Yani geçen 3 sezonda da kalıpların boyanmasıyla elde edilmiş formalar vardı ama bu geçtiğimiz sezonda tasarlanan forma yalnızca ve yalnızca Galatasaray'a özeldi. Deplasman forması haddinden fazla sade olmasına rağmen Galatasaray tarihinde yeri olan başarılı bir formaydı, bence v yaka olsa çok daha güzel dururdu. Belki önüne de belli belirsiz bir desen yapılsa gerçekten üst düzey kabul edilirdi. Mor forma başlı başına bir sanat eseri, ona hiç dokunmayacağım. Yalnızca öndeki sponsor turuncu olsa çok daha güzel olacaktı ama muhtemelen turuncu sponsor baskısı hiç üretilmemiş.

Şimdi bu bilgileri neden yazdım bu kadar uzun, zaten hepiniz biliyorsunuz bunları. Nike her zaman sade ve basit formalar yapmaya çalışıyor, aşırıya kaçmadan. Kalıplarının kesimleri de, dikiş noktaları da öyle olağan dışı şeyler değil. Galatasaray'ın rekor forma satışı 2012-2013 ve 2013-2014'te oldu yanılmıyorsam. 2012-2013'te 450.000 barajının aşıldığından eminim, 2013-2014'te de parçalının deli gibi sattığını biliyorum. Yani çoğu Galatasaray taraftarının, en azından forma almaya maddi gücü yeten Galatasaray taraftarının evinde minimum 1 adet mükemmel parçalılar var. Marketing burada devreye girdi, "Ulan bu adamların hepsine parçalı forma sattık, Galatasaray'ın kıstaslarında en iyi parçalıyı da yaptık, bu sezon farklı bir şey yapalım ki satsın" mantığıyla bu sezonki formalar çıktı. Yine belirtiyorum, tasarım olarak gerçekten çok güzel formalar. Ne kadar sattı, getirisi ne oldu hiç bilmiyorum ama Nike marketing çalışmasının birinci aşamasını burada tamamladı. Şimdi gelecek sezon muhtemelen Utkan'ın tasarladığı gibi, parçalı diyince forma konusunda bilgisi olmayan insanın bile aklına gelecek bir parçalı forma çıkacak. Parçalı mı? Parçalı. Marketing'in ikinci aşaması da burada devreye girecek. "Yav geçen sene forma almadım, hadi çubukluydu öyleydi böyleydi de, şampiyon olduk, 4 yıldızlı, e parçalı da, ben en iyisi forma alayım." diyecek taraftar. Yani hem geçen sezon forma almadığı için pişmanlık duyarak forma alacak, hem de beklentiyi karşıladığı ve 4 yıldızlı olduğu için forma alacak, yani iki farklı kriter insanları forma almaya sevk edecek. Bir de her sezon forma alan taraftarlar var, üç potaya da forma satarak hem Nike kazanacak hem Galatasaray'a kazandıracak.

Çok uzattım lafı, kısaca şöyle diyeyim: Sürekli birbirinin aynısı formalar yaparsanız taraftar almaz, Internazionale gibi, Barcelona gibi forma almak konusunda her daim başarılı taraftarları olan takımlara bile böyle değişiklikler yaparken, olağanüstü bir durum olmadıkça 300.000 barajını zar zor aşan Galatasaray'a böyle değişiklikler yapmaları çok makul. Her sene aynı parçalıyla biraz oynayarak yeni forma diye satsa, bu sefer hem satışlar düşer hem de "Nike bizle ilgilenmiyor, istemezük" diye kazan kaldırır taraftarlar.@GS_GS Fenerbahçe'ye de değinmiş, ben de değineyim. Ben her taraftar gibi hayatının akışını takımına göre düzenleyen bir Fenerbahçeliyim. İki sezondur yani İstanbul'a taşındığımdan beri kaçırdığım maç sayısı 10 falandır, Okul Açık Tribünü K Blok Sıra 4 Koltuk 11'de kombinem var, (maça gelen olursa çay ısmarlarım :d) belki izlediğiniz belki izlemediğiniz ama mutlaka duyduğunuz 3000-4000 kişiye oynanan bu sezonki Türkiye Kupası maçlarında bile stattaydım. İlk formamı 1999 yılında almıştım daha doğrusu hediye gelmişti, Bursalı olduğumdan dolayı birçok akraba, eş dost tekstilci, çubuklu bir Galatasaray formasıydı arkasında 10 numara Ozan yazıyordu. İlk Fenerbahçe formamı alışım ve giyişim 2001 yılına tekabül ediyor, üzerinde Telsim reklamı olan bir çubuklu formaydı. Ertesi sezon da Ariel Ortega'nın gelişi sebebiyle büyük indirimlerle satılan çubuklu forma seti almıştım, konç ve şortlar da dahil. (Zafer Plaza'da öyle gezerken fotoğrafım var, sanki maça çıkacağım :d) Yine aynı sezon adı kendinden daha büyük 6-0'lık maçta Tuncay'ın giydiği forma hediye gelmişti. Ondan sonra aldığım ilk forma yüzüncü yıl çift taraflı forması, hemen arkasından 2007-2008 beyaz forması, onun arkasından 2009-2010 antrasit forması. Her sezon bir forma alıyordum ama bir düzen içerisinde değil, Saracoğlu'nda maça gittikçe. O da yılda 1-2 kere oluyordu zaten. Bu biraz değişik bir kültür aslında. Birincisi birbirine aslında pek de benzemeyen formalar çıkıyor her sezon, ikincisi de insan ilginç olarak almak zorunda hissediyor kendini, sanki yemin etmişsin gibi. Ben tribünde Bursalı tanıdıklarla oturuyorum mesela, hepsinde yeni sezon forması, etrafıma bakıyorum en eski forma 2008'den falan. Dediğim gibi farklı bir düşünce yapısı bu, neden bilmem. Şu anda 71 tane Fenerbahçe formam var, kendi çapımda iyi bir koleksiyonerim.

Beyler çok uzattım ya, canım yazmak istedi galiba.

Dünyada en çok forma satan kulüplerin başında Real Madrid ve Man. United geliyor. Bu iki takımın da home kiti her sene aynı. Üstelik son derece sade bir tasarıma sahipler. Dümdüz, tek renk formalar... Buna rağmen satışlarda lider konumdalar.

Yani sizin iddia ettiğiniz gibi, her sene aynı tasarım olursa, taraftar forma almaz diye bir durum söz konusu değil. Pazarlama stratejilerini doğru kurarsanız peynir ekmek gibi satarsınız.
Because they are Adidas.

*

Çevrimdışı Serhan

 • ***
 • #thekillingjoke
  • Profili Görüntüle
Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1308 : 15 Haziran 2015, 20:34:19 »
@Serhan baban yaşındaki birine böyle sert konuşman hoş değil.
Tamam özür diliyorum kendisinden bi anlık agresiflik yaptım.

*

Çevrimdışı 175k

 • *
 • 10
  • Profili Görüntüle
Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1309 : 15 Haziran 2015, 20:40:40 »
Önemli değil serhan kardeşim.Sarı kırmızıya gönül vermiş herkes birbirine sevgi saygı çerçevesinde empati kurarak davranmalı... Benden 1 yaş bile büyüğüme ABİ küçüğümede KARDEŞİM  gözüyle bakıyorum,bakmalıyız çünkü biz Galatasaraylıyız...

*

Çevrimdışı GSJohnK

 • *
 • Gavur ellerde tek ask GALATASARAY!!
  • Profili Görüntüle
Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1310 : 15 Haziran 2015, 21:11:41 »
Yanliz yokluktan 15-16 formalari basligi altinda daha 9 sezon boyunca formalarimizin Nike olacagi belli iken (normal sartlarda), biz yokluktan tutup yok adidas x takimina sunu yapabiliyor yok new balance y takimina bilmemne yapiyor diye konusmaya basladik. Bu da yetmedi renk kodlari tartismasina basladik, en sonunda da forum ici ufak bir gerginlik uzerine siva oldu.

Diyecegim o ki, eger ki herhangi bir sekilde icimizde formalarin kendisini/fotografini gormus veya formalar hakkinda bilgili bir tanidigi olan var ise soruyorum. Artik sizinti bile beklemeyi gectim, arkadas bilen varsa soylesin Allah rizasi icin neden forma sizmiyor?? Steve Jobs donemi Apple'in yaptigi sapikca sizinti karsiti guvenlik onlemleri mi var yoksa son saniyede formalar degisti mi? Yoksa baska bir mesele mi? Yetti canima vallahi gazetelere ilan verip kampanya bsalatacam formayi sizdirana yeni sezon formasini ben alacam diye.

*

Çevrimdışı Serhan

 • ***
 • #thekillingjoke
  • Profili Görüntüle
Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1311 : 15 Haziran 2015, 21:15:40 »
Geçen sene şubatta sızdı diye sıkı tutuyolar sanırım.

Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1312 : 15 Haziran 2015, 21:17:21 »
Abi her gsstorea giden sorsun ben sormustum aylar once ama bu kadar detaylı formalar çıkmamışti herkes sorsa elbet icimizden biri cvp alicaktir?

*

Çevrimdışı Wesleysniper858

 • *
 • Tam parçalı
  • Profili Görüntüle
Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1313 : 15 Haziran 2015, 21:37:31 »
@Wesleysniper858
Sözleşmenin bittiğini nerden çıkardın?
son zamanlarda oyle bir soylenti vardi az once baktim 2024 e kadar uzatmisiz kusura bakmayin
Yoksula gülmedim,zenginliğe özenmedim,faşistleri sevmedim,ezilenleri dövmedim,ben DEVRİMCİ doğdum, DEVRİMCİ öleceğim

Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1314 : 15 Haziran 2015, 21:50:08 »
@ahmetgs17
Ahmet abinin attığı konuyu kapatır sanırım..

Ondan önceki mesajlarda beni gömdüler. Bundan konuyu kapatsam ne olur kapatmasam ne olur :(
Gel de otur aç photoshopu tasarım yap. Yemin ederim tasarım yapmak için oturdum PC nin başına. Şöyle konuyu göz gezdirince ne istek kaldı ne heves :(

Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1315 : 15 Haziran 2015, 21:57:21 »
Abi onu tasarıma demediler ki ya :D O tasarım gayet güzel ama sen de dahil kimse ana forma olmasını istemez o anlamda söyledi biri :D

*

Çevrimdışı materyal

 • ****
 • Re re re Ra ra ra
  • Profili Görüntüle
Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1316 : 15 Haziran 2015, 21:58:15 »
Ahmet abi, bence tasarımına laf yoktu orada. Galatasaray forma kültürüne hiç uymayan bir model (Celtic) de çıkabilirdi demek istedi arkadaş bence.

Sen tasarımlarına devam et biz beğenerek takip ediyoruz.
Galatasaray

Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1317 : 15 Haziran 2015, 22:00:46 »
@ahmetgs17
Ahmet abinin attığı konuyu kapatır sanırım..

Ondan önceki mesajlarda beni gömdüler. Bundan konuyu kapatsam ne olur kapatmasam ne olur :(
Gel de otur aç photoshopu tasarım yap. Yemin ederim tasarım yapmak için oturdum PC nin başına. Şöyle konuyu göz gezdirince ne istek kaldı ne heves :(
Gayet güzel o forma.Tasarım yapmadan emeğe saygısızlık etmek kolay. :)

Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1318 : 15 Haziran 2015, 22:02:20 »
arkadaşlar twitterda bi gündem yaratmıştık önceden neden sesimizi duyurmuyoruz ünal aysal cevap vermişti olumlu olmasada

Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1319 : 15 Haziran 2015, 22:19:07 »
İyi de zaten o tasarımı ben 1. (home) forma olarak yapmamıştım ki. Özellikle 3.forma  olarak tasarlanmış formalar ki blogumda aynı sayfada siyah-gri ve sarı-turuncu versiyonları da var.
Neden özellikle bu seçilmiş ona takıldım. Üstelik ben tam parçalının kavgasını heryerde herkesle veren biriyim.
Sanki ben keşke böyle bir home formamız olsa demişim gibi lanse edilmesi gücüme gitti sadece.

https://ahmetgs17.wordpress.com/2013/08/03/galatasaray-fantasy-jerseys-byahmetgs17-03-08-2013/

Yani keşke bu tasarımlarımda örnek gösterilseydi bu formaya tepki gösterilirken ;

Tam Parçalı nasıl olmalıya örnek diye amme hizmeti yapalım o zaman.

https://ahmetgs17.wordpress.com/2012/03/09/galatasaray-tam-parcali-v2-by-ahmetgs17/