Galatasaray Formaları

Galatasaray 2015-2016 Formaları

 • 4392 Yanıt
 • 1144362 Gösterim
Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1320 : 15 Haziran 2015, 23:13:44 »
Ben söyleyince Nike düşmanı olarak itham ediyorum, oysaki günlük hayatta Nike adidas'tan daha çok tercih ettiğim bir markadır; Nike'ın sadelik ve basitlik anlayışı her sene aynı tarz forma yapılmasının önüne geçiyor bana göre. Tabiki Avrupa'nın yüz yıl mazisi olan, dünya çapında tanınan kulüpleriyle boy ölçüşemeyiz ama yıllardır belirli formalarda akla kazınmış takımlara bile ilginç şeyler yapıyorlar. Mesela Internazionale çubuklu formasıyla bilinir ama geçtiğimiz sezon mantıken çubuklu olan ama aslında çubuklu olmayan bir forma yaptılar. Neden? Satışlar düşüyor. İki sezon üst üste sen bir takıma aynı formayı çok küçük detayları değiştirerek satarsan adam "E bende bunun aynısı var zaten neden alayım ki?" der. Bunu Internazionale gibi, Barcelona gibi kulüplere bile uyguladıklarına göre Galatasaray'a da uygulamaları çok garip gelmiyor bana.

Nike ilk sezonunda Galatasaray'a birbirinden kötü, en fazla Anadolu takımlarının giyebileceği kalibrede formalar yaptı, kabul edilebilir çünkü çok kısıtlı bir süre vardı tasarım, üretim ve satışa sunum aşamasında. İkinci sezonunda benim kriterlerime göre acayip yakışıklı olan bir polo yakalı forma yaptılar, renk tonu olarak da, duruş olarak da muazzam formaydı; deplasman forması yani beyaz forma yine renk ve tasarım açısından katalog da olsa mükemmel duruyordu, kırmızı forma da parçalı kültürüne mükemmel bir selamdı. Üçüncü sezonunda tek falsosu bisiklet yakası olan Galatasaray'ın gerçek parçalı formasını yaptılar, ki bunda tüm Galatasaraylılar hemfikirdir, gerçekten üst düzey bir formaydı. Siyah forma tam anlamıyla bir alternatif formaydı ve turuncuyla bütünleşerek yine üst düzey bir tasarımdı. Kırmızı forma da parçalı varken gereksiz ama gerçekten yine yakışıklı bir formaydı. Gelelim geçtiğimiz sezona, 4. sezonunda Nike Galatasaray'a mantıken parçalı ama görünüşte çubuklu bir forma yaptı. Üstündeki desenler 45 derece kadar kaydırılsa yine parçalı formaya ulaşılıyor en nihayetinde, yanlış yerden parçalanmış sadece :)) Bu formanın bana göre en özel yani Galatasaray'a özel tasarlanmış olmasıydı. Yani geçen 3 sezonda da kalıpların boyanmasıyla elde edilmiş formalar vardı ama bu geçtiğimiz sezonda tasarlanan forma yalnızca ve yalnızca Galatasaray'a özeldi. Deplasman forması haddinden fazla sade olmasına rağmen Galatasaray tarihinde yeri olan başarılı bir formaydı, bence v yaka olsa çok daha güzel dururdu. Belki önüne de belli belirsiz bir desen yapılsa gerçekten üst düzey kabul edilirdi. Mor forma başlı başına bir sanat eseri, ona hiç dokunmayacağım. Yalnızca öndeki sponsor turuncu olsa çok daha güzel olacaktı ama muhtemelen turuncu sponsor baskısı hiç üretilmemiş.

Şimdi bu bilgileri neden yazdım bu kadar uzun, zaten hepiniz biliyorsunuz bunları. Nike her zaman sade ve basit formalar yapmaya çalışıyor, aşırıya kaçmadan. Kalıplarının kesimleri de, dikiş noktaları da öyle olağan dışı şeyler değil. Galatasaray'ın rekor forma satışı 2012-2013 ve 2013-2014'te oldu yanılmıyorsam. 2012-2013'te 450.000 barajının aşıldığından eminim, 2013-2014'te de parçalının deli gibi sattığını biliyorum. Yani çoğu Galatasaray taraftarının, en azından forma almaya maddi gücü yeten Galatasaray taraftarının evinde minimum 1 adet mükemmel parçalılar var. Marketing burada devreye girdi, "Ulan bu adamların hepsine parçalı forma sattık, Galatasaray'ın kıstaslarında en iyi parçalıyı da yaptık, bu sezon farklı bir şey yapalım ki satsın" mantığıyla bu sezonki formalar çıktı. Yine belirtiyorum, tasarım olarak gerçekten çok güzel formalar. Ne kadar sattı, getirisi ne oldu hiç bilmiyorum ama Nike marketing çalışmasının birinci aşamasını burada tamamladı. Şimdi gelecek sezon muhtemelen Utkan'ın tasarladığı gibi, parçalı diyince forma konusunda bilgisi olmayan insanın bile aklına gelecek bir parçalı forma çıkacak. Parçalı mı? Parçalı. Marketing'in ikinci aşaması da burada devreye girecek. "Yav geçen sene forma almadım, hadi çubukluydu öyleydi böyleydi de, şampiyon olduk, 4 yıldızlı, e parçalı da, ben en iyisi forma alayım." diyecek taraftar. Yani hem geçen sezon forma almadığı için pişmanlık duyarak forma alacak, hem de beklentiyi karşıladığı ve 4 yıldızlı olduğu için forma alacak, yani iki farklı kriter insanları forma almaya sevk edecek. Bir de her sezon forma alan taraftarlar var, üç potaya da forma satarak hem Nike kazanacak hem Galatasaray'a kazandıracak.

Çok uzattım lafı, kısaca şöyle diyeyim: Sürekli birbirinin aynısı formalar yaparsanız taraftar almaz, Internazionale gibi, Barcelona gibi forma almak konusunda her daim başarılı taraftarları olan takımlara bile böyle değişiklikler yaparken, olağanüstü bir durum olmadıkça 300.000 barajını zar zor aşan Galatasaray'a böyle değişiklikler yapmaları çok makul. Her sene aynı parçalıyla biraz oynayarak yeni forma diye satsa, bu sefer hem satışlar düşer hem de "Nike bizle ilgilenmiyor, istemezük" diye kazan kaldırır taraftarlar.@GS_GS Fenerbahçe'ye de değinmiş, ben de değineyim. Ben her taraftar gibi hayatının akışını takımına göre düzenleyen bir Fenerbahçeliyim. İki sezondur yani İstanbul'a taşındığımdan beri kaçırdığım maç sayısı 10 falandır, Okul Açık Tribünü K Blok Sıra 4 Koltuk 11'de kombinem var, (maça gelen olursa çay ısmarlarım :d) belki izlediğiniz belki izlemediğiniz ama mutlaka duyduğunuz 3000-4000 kişiye oynanan bu sezonki Türkiye Kupası maçlarında bile stattaydım. İlk formamı 1999 yılında almıştım daha doğrusu hediye gelmişti, Bursalı olduğumdan dolayı birçok akraba, eş dost tekstilci, çubuklu bir Galatasaray formasıydı arkasında 10 numara Ozan yazıyordu. İlk Fenerbahçe formamı alışım ve giyişim 2001 yılına tekabül ediyor, üzerinde Telsim reklamı olan bir çubuklu formaydı. Ertesi sezon da Ariel Ortega'nın gelişi sebebiyle büyük indirimlerle satılan çubuklu forma seti almıştım, konç ve şortlar da dahil. (Zafer Plaza'da öyle gezerken fotoğrafım var, sanki maça çıkacağım :d) Yine aynı sezon adı kendinden daha büyük 6-0'lık maçta Tuncay'ın giydiği forma hediye gelmişti. Ondan sonra aldığım ilk forma yüzüncü yıl çift taraflı forması, hemen arkasından 2007-2008 beyaz forması, onun arkasından 2009-2010 antrasit forması. Her sezon bir forma alıyordum ama bir düzen içerisinde değil, Saracoğlu'nda maça gittikçe. O da yılda 1-2 kere oluyordu zaten. Bu biraz değişik bir kültür aslında. Birincisi birbirine aslında pek de benzemeyen formalar çıkıyor her sezon, ikincisi de insan ilginç olarak almak zorunda hissediyor kendini, sanki yemin etmişsin gibi. Ben tribünde Bursalı tanıdıklarla oturuyorum mesela, hepsinde yeni sezon forması, etrafıma bakıyorum en eski forma 2008'den falan. Dediğim gibi farklı bir düşünce yapısı bu, neden bilmem. Şu anda 71 tane Fenerbahçe formam var, kendi çapımda iyi bir koleksiyonerim. :))

Beyler çok uzattım ya, canım yazmak istedi galiba. :))

Tam parcali kalibindan uzaklasmadan detaylarini degistirebilirsin.

Kolay bir ayrim yaparsan forma alan iki tip taraftar var: Biri sürekli home (bizde: parcali) alir, digeri degisiklik ister.
Degisiklik isteyene 2th ve 3th var. Istedigini yap o formalarla. Hatta 5 sene de bi 3th cubuklu olsun - cubuklu sevenler de var hani.. Ama home forma herzaman tam parcali olmali.

Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1321 : 16 Haziran 2015, 00:44:07 »
Ben söyleyince Nike düşmanı olarak itham ediyorum, oysaki günlük hayatta Nike adidas'tan daha çok tercih ettiğim bir markadır; Nike'ın sadelik ve basitlik anlayışı her sene aynı tarz forma yapılmasının önüne geçiyor bana göre. Tabiki Avrupa'nın yüz yıl mazisi olan, dünya çapında tanınan kulüpleriyle boy ölçüşemeyiz ama yıllardır belirli formalarda akla kazınmış takımlara bile ilginç şeyler yapıyorlar. Mesela Internazionale çubuklu formasıyla bilinir ama geçtiğimiz sezon mantıken çubuklu olan ama aslında çubuklu olmayan bir forma yaptılar. Neden? Satışlar düşüyor. İki sezon üst üste sen bir takıma aynı formayı çok küçük detayları değiştirerek satarsan adam "E bende bunun aynısı var zaten neden alayım ki?" der. Bunu Internazionale gibi, Barcelona gibi kulüplere bile uyguladıklarına göre Galatasaray'a da uygulamaları çok garip gelmiyor bana.

Nike ilk sezonunda Galatasaray'a birbirinden kötü, en fazla Anadolu takımlarının giyebileceği kalibrede formalar yaptı, kabul edilebilir çünkü çok kısıtlı bir süre vardı tasarım, üretim ve satışa sunum aşamasında. İkinci sezonunda benim kriterlerime göre acayip yakışıklı olan bir polo yakalı forma yaptılar, renk tonu olarak da, duruş olarak da muazzam formaydı; deplasman forması yani beyaz forma yine renk ve tasarım açısından katalog da olsa mükemmel duruyordu, kırmızı forma da parçalı kültürüne mükemmel bir selamdı. Üçüncü sezonunda tek falsosu bisiklet yakası olan Galatasaray'ın gerçek parçalı formasını yaptılar, ki bunda tüm Galatasaraylılar hemfikirdir, gerçekten üst düzey bir formaydı. Siyah forma tam anlamıyla bir alternatif formaydı ve turuncuyla bütünleşerek yine üst düzey bir tasarımdı. Kırmızı forma da parçalı varken gereksiz ama gerçekten yine yakışıklı bir formaydı. Gelelim geçtiğimiz sezona, 4. sezonunda Nike Galatasaray'a mantıken parçalı ama görünüşte çubuklu bir forma yaptı. Üstündeki desenler 45 derece kadar kaydırılsa yine parçalı formaya ulaşılıyor en nihayetinde, yanlış yerden parçalanmış sadeceBu formanın bana göre en özel yani Galatasaray'a özel tasarlanmış olmasıydı. Yani geçen 3 sezonda da kalıpların boyanmasıyla elde edilmiş formalar vardı ama bu geçtiğimiz sezonda tasarlanan forma yalnızca ve yalnızca Galatasaray'a özeldi. Deplasman forması haddinden fazla sade olmasına rağmen Galatasaray tarihinde yeri olan başarılı bir formaydı, bence v yaka olsa çok daha güzel dururdu. Belki önüne de belli belirsiz bir desen yapılsa gerçekten üst düzey kabul edilirdi. Mor forma başlı başına bir sanat eseri, ona hiç dokunmayacağım. Yalnızca öndeki sponsor turuncu olsa çok daha güzel olacaktı ama muhtemelen turuncu sponsor baskısı hiç üretilmemiş.

Şimdi bu bilgileri neden yazdım bu kadar uzun, zaten hepiniz biliyorsunuz bunları. Nike her zaman sade ve basit formalar yapmaya çalışıyor, aşırıya kaçmadan. Kalıplarının kesimleri de, dikiş noktaları da öyle olağan dışı şeyler değil. Galatasaray'ın rekor forma satışı 2012-2013 ve 2013-2014'te oldu yanılmıyorsam. 2012-2013'te 450.000 barajının aşıldığından eminim, 2013-2014'te de parçalının deli gibi sattığını biliyorum. Yani çoğu Galatasaray taraftarının, en azından forma almaya maddi gücü yeten Galatasaray taraftarının evinde minimum 1 adet mükemmel parçalılar var. Marketing burada devreye girdi, "Ulan bu adamların hepsine parçalı forma sattık, Galatasaray'ın kıstaslarında en iyi parçalıyı da yaptık, bu sezon farklı bir şey yapalım ki satsın" mantığıyla bu sezonki formalar çıktı. Yine belirtiyorum, tasarım olarak gerçekten çok güzel formalar. Ne kadar sattı, getirisi ne oldu hiç bilmiyorum ama Nike marketing çalışmasının birinci aşamasını burada tamamladı. Şimdi gelecek sezon muhtemelen Utkan'ın tasarladığı gibi, parçalı diyince forma konusunda bilgisi olmayan insanın bile aklına gelecek bir parçalı forma çıkacak. Parçalı mı? Parçalı. Marketing'in ikinci aşaması da burada devreye girecek. "Yav geçen sene forma almadım, hadi çubukluydu öyleydi böyleydi de, şampiyon olduk, 4 yıldızlı, e parçalı da, ben en iyisi forma alayım." diyecek taraftar. Yani hem geçen sezon forma almadığı için pişmanlık duyarak forma alacak, hem de beklentiyi karşıladığı ve 4 yıldızlı olduğu için forma alacak, yani iki farklı kriter insanları forma almaya sevk edecek. Bir de her sezon forma alan taraftarlar var, üç potaya da forma satarak hem Nike kazanacak hem Galatasaray'a kazandıracak.

Çok uzattım lafı, kısaca şöyle diyeyim: Sürekli birbirinin aynısı formalar yaparsanız taraftar almaz, Internazionale gibi, Barcelona gibi forma almak konusunda her daim başarılı taraftarları olan takımlara bile böyle değişiklikler yaparken, olağanüstü bir durum olmadıkça 300.000 barajını zar zor aşan Galatasaray'a böyle değişiklikler yapmaları çok makul. Her sene aynı parçalıyla biraz oynayarak yeni forma diye satsa, bu sefer hem satışlar düşer hem de "Nike bizle ilgilenmiyor, istemezük" diye kazan kaldırır taraftarlar.@GS_GS Fenerbahçe'ye de değinmiş, ben de değineyim. Ben her taraftar gibi hayatının akışını takımına göre düzenleyen bir Fenerbahçeliyim. İki sezondur yani İstanbul'a taşındığımdan beri kaçırdığım maç sayısı 10 falandır, Okul Açık Tribünü K Blok Sıra 4 Koltuk 11'de kombinem var, (maça gelen olursa çay ısmarlarım :d) belki izlediğiniz belki izlemediğiniz ama mutlaka duyduğunuz 3000-4000 kişiye oynanan bu sezonki Türkiye Kupası maçlarında bile stattaydım. İlk formamı 1999 yılında almıştım daha doğrusu hediye gelmişti, Bursalı olduğumdan dolayı birçok akraba, eş dost tekstilci, çubuklu bir Galatasaray formasıydı arkasında 10 numara Ozan yazıyordu. İlk Fenerbahçe formamı alışım ve giyişim 2001 yılına tekabül ediyor, üzerinde Telsim reklamı olan bir çubuklu formaydı. Ertesi sezon da Ariel Ortega'nın gelişi sebebiyle büyük indirimlerle satılan çubuklu forma seti almıştım, konç ve şortlar da dahil. (Zafer Plaza'da öyle gezerken fotoğrafım var, sanki maça çıkacağım :d) Yine aynı sezon adı kendinden daha büyük 6-0'lık maçta Tuncay'ın giydiği forma hediye gelmişti. Ondan sonra aldığım ilk forma yüzüncü yıl çift taraflı forması, hemen arkasından 2007-2008 beyaz forması, onun arkasından 2009-2010 antrasit forması. Her sezon bir forma alıyordum ama bir düzen içerisinde değil, Saracoğlu'nda maça gittikçe. O da yılda 1-2 kere oluyordu zaten. Bu biraz değişik bir kültür aslında. Birincisi birbirine aslında pek de benzemeyen formalar çıkıyor her sezon, ikincisi de insan ilginç olarak almak zorunda hissediyor kendini, sanki yemin etmişsin gibi. Ben tribünde Bursalı tanıdıklarla oturuyorum mesela, hepsinde yeni sezon forması, etrafıma bakıyorum en eski forma 2008'den falan. Dediğim gibi farklı bir düşünce yapısı bu, neden bilmem. Şu anda 71 tane Fenerbahçe formam var, kendi çapımda iyi bir koleksiyonerim.

Beyler çok uzattım ya, canım yazmak istedi galiba.

Dünyada en çok forma satan kulüplerin başında Real Madrid ve Man. United geliyor. Bu iki takımın da home kiti her sene aynı. Üstelik son derece sade bir tasarıma sahipler. Dümdüz, tek renk formalar... Buna rağmen satışlarda lider konumdalar.

Yani sizin iddia ettiğiniz gibi, her sene aynı tasarım olursa, taraftar forma almaz diye bir durum söz konusu değil. Pazarlama stratejilerini doğru kurarsanız peynir ekmek gibi satarsınız.
Because they are Adidas.
Manu Addidas ile daha yeni anlaştı? Henüz tek adet Addidas forma satmış değiller?

Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1322 : 16 Haziran 2015, 00:54:02 »
Dünyada en çok forma satan kulüplerin başında Real Madrid ve Man. United geliyor. Bu iki takımın da home kiti her sene aynı. Üstelik son derece sade bir tasarıma sahipler. Dümdüz, tek renk formalar... Buna rağmen satışlarda lider konumdalar.

Yani sizin iddia ettiğiniz gibi, her sene aynı tasarım olursa, taraftar forma almaz diye bir durum söz konusu değil. Pazarlama stratejilerini doğru kurarsanız peynir ekmek gibi satarsınız.

Aslında adidas konusuna değinecektim ama çok uzadı diye yazmadım. adidas dünyanın en düz formasını yapsa bile sadece 3 bantın rengini değiştirerek bir önceki sezondan farklı formalar yapabiliyor. Bununla ilgili web sitemde bir yazı yayınlamıştım. http://efsanecubuklu.com/2015/05/09/los-blancos/ Son 6 sezonda Real Madrid'in iç saha formaları şu renklerdeydi: 2009-2010 Beyaz - Siyah - Sarı; 2010-2011 Beyaz - Mavi; 2011-2012 Beyaz - Altın; 2012-2013 Beyaz - Siyah - Lacivert; 2013-2014 Beyaz - Antrasit - Turuncu; 2014-2015 Beyaz - Siyah - Pembe; 2015-2016 Beyaz - Gri. Her sezon formada farklı ve göze hoş görünecek renkler kullanılıyor yani. Ayrıca formalar bizimkiler gibi düz kumaşa da basılmıyor, kumaşın dokusu da ilginç oluyor eğer inceleme fırsatı bulduysan. Ekstra olarak dünyanın her yanında tanınıyor, biliniyor, destekleniyor. 2014-2015 sezonunun başında sadece James Rodriguez'ın ismi basılı formalar rekor satışa ulaştı. Ben de geçtiğimiz sezon Real Madrid'in iç saha formasından aldım mesela, daha önce almamıştım. Real Madrid'in, Manchester United'ın forma alan kitlesi bambaşka. Pekin de yaşayan adam da forma alıyor, Avustralya'da yaşayan da alıyor, Kanada'da yaşayan adam da alıyor. Ve ayrıca bizim gibi çoğunlukla iç saha formaları da satılmıyor, tabiki iç saha forması daha fazla satılıyor ama dünyanın diğer ucundaki bir adam sırf formanın rengini beğendiği için yeşil formasını alabiliyor, pembe forma tercih edebiliyor. Yani kıyasın doğru değil.


Eğer omuzdaki üç adet çubuk şeklindeki çizgi ile sizin iddia ettiğiniz tasarım farklılıkları yaratılabiliyorsa, bizim parçalı ile kim bilir kaç çeşit tasarım farkı yaratılır, değil mi? Demek ki, her sene parçalı tasarım olması,  her sezon aynı formaların satılması anlamına gelmiyor.

Formaların dünyanın çeşitli yerlerinde satılması ile forma tasarımı farklı konular. Ayrıca müşteri kitlesi arttıkça beklentiler de çeşitlenir ve bu beklentileri karşılamak daha da zorlaşır. Manu ve Real her sene 1-1,5 milyon adet forma sattıkları halde, forma kültürlerinden ödün vermezken, bizim onların 3'te 1'i adet forma satmak için tarihi değerlerimizden fedakarlık etmemiz, bana göre anlamsız.

Sizin mantığınızla olaya yaklaşırsak, her sene farklı tasarım formanın piyasaya çıkması da, satışları uzun vadede olumsuz etkileyebilir. Sezon ortasından sonra forma alacak olan taraftar, "bu sezon çubuklu var ama seneye parçalı gelebilir, en iyisi sezon sonunu bekleyeyim" diye düşünür ve alım kararını erteler. Bu durumda sadece sezon başı forma satabilirsin. Yılbaşından sonra forma satışları dibe vurur. Ki gördüğüm kadarıyla bu sezoki durum da böyle... Forma alacak pek çok kişi, aylardır yeni sezon parçalısının çıkmasını bekliyor. Üstelik çubuklu formalarda yapılan cazip indirimlere ve 4. yıldız gazlamasına rağmen...
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2015, 01:00:09 Gönderen: cimbomfan »

Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1323 : 16 Haziran 2015, 01:10:23 »
Abi bence her takim forma kulturune sahip cikmali , hani suan endustriyrl futbol felanda , bence arma renk ve forma o takimin kimligidir , benligidir , biz parcali forma giysek ( allah korusun ) o sezon isyan cikar taraftarlar arasinda , hani ben gene alirim , takimima faydam olsun diye , isterlersr 10 sezon kucuk detaylari degistirerek cubuklu cikarsinlar her sene alirim gozumu kirpmadam , , bence herkes kulturune sahip cikmali ; orn ; genoa her sene muthis parcali formalari oluyo , barcelona real madrid beyaz giyiyor diye beyaz forma cikarmiyolar , milan hersene avrupanin adidasta en guzel cubuklu formalari cikiyor ,
Susma, anlat aşkını anlat duysun dünya
Haykır, haykır ulaşsın sesin doruklara
Söyle, engel dayanır mı Fenerbahçe'ye
Bağırın, ulan Fenerbahçe çok yaşa diye

Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1324 : 16 Haziran 2015, 01:17:07 »
Sahip çıkalım tabi iyi güzel de biz neden olmayacağı/olamayacağı hakkında düşüncelerimizi yazdık.Yoksa kimse her sene parçalıya itiraz etmez :)

Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1325 : 16 Haziran 2015, 01:18:22 »
Eğer omuzdaki üç adet çubuk şeklindeki çizgi ile sizin iddia ettiğiniz tasarım farklılıkları yaratılabiliyorsa, bizim parçalı ile kim bilir kaç çeşit tasarım farkı yaratılır, değil mi? Demek ki, her sene parçalı tasarım olması,  her sezon aynı formaların satılması anlamına gelmiyor.

Formaların dünyanın çeşitli yerlerinde satılması ile forma tasarımı farklı konular. Ayrıca müşteri kitlesi arttıkça beklentiler de çeşitlenir ve bu beklentileri karşılamak daha da zorlaşır. Manu ve Real her sene 1-1,5 milyon adet forma sattıkları halde, forma kültürlerinden ödün vermezken, bizim onların 3'te 1'i adet forma satmak için tarihi değerlerimizden fedakarlık etmemiz, bana göre anlamsız.

Sizin mantığınızla olaya yaklaşırsak, her sene farklı tasarım formanın piyasaya çıkması da, satışları uzun vadede olumsuz etkileyebilir. Sezon ortasından sonra forma alacak olan taraftar, "bu sezon parçalı var ama seneye çubuklu olabilir, en iyisi sezon sonunu bekleyeyim" diye düşünür ve alım kararını erteler. Bu durumda sadece sezon başı forma satabilirsin. Yılbaşından sonra forma satışları dibe vurur. Ki gördüğüm kadarıyla bu sezoki durum da böyle... Forma alacak pek çok kişi, aylardır yeni sezon parçalısının çıkmasını bekliyor. Üstelik çubuklu formalarda yapılan cazip indirimlere ve 4. yıldız olayına rağmen...

Eğer sen parçalı formanın omzundan geçen yeşil bir şeritten ya da kol altından inen pembe bir şeritten rahatsız olmayacaksan tabiki çok farklı tasarımlar ortaya çıkabilir. Ya da formanın göğüs bölgesi sarı ve kırmızıdan oluşan iki parçayken kolların farklı renkler olmasına aldırış etmeyeceksen Nike sana binlerce çeşit tasarım yapabilir. Ama bildiğim kadarıyla Galatasaray beyaz ve siyah dışında ekstra renk tercih edilmiyor, bu da elleri kolları bağlıyor. Ayrıca parçalı formada çok fazla değişikliğe gidilmesinin de imkanı yok bildiğin üzere. Nike bugüne kadar yaptıklarının aksine mantıken parçalı ama Galatasaray kültüründe parçalı olmayan bir forma yaptı gelecek sezon için, işte tepkileri sen de görüyorsun burada. Parçalıda yapılabilecek en radikal değişim parçalardan bazılarından vazgeçip bütün olarak kullanmak, başka yerden ayırmak olabilir, Galatasaray kültüründeki gerçek parçalı formayı istiyorsan onun üzerinde çok çok radikal bir değişim yapamazsın, tasarım bazında elinden bir şey gelmez.

Manchester United ve Real Madrid neden forma kültüründen ödün vermiyor? Çünkü her durumda satılıyor formaları. "Aa geçen sene de beyaz forma vardı bu sene almayayım" demiyorlar ki. Her sene aynı formayı çıkarıp sadece beline ince bir çizgi eklesen bile alacak bir kitlesi var, o yüzden değişikliğe de ihtiyaç duymuyorlar. Senin karıştırdığın kısım da bu. Adamlar değişikliğe ihtiyaç duymuyor çünkü her durumda satıyor. Sen değiştirmezsen yenisini alacak kitlen forma alan insanların 1/10'u falan olacak. "Nasılsa bende aynısı var, bu sezon almayayım." diyecek. Bugün Barcelona gibi bir kulüp bile forma satışları bizim hayal edemeyeceğimiz sayılara düştü diye kültüründe hiç yer almayan bir forma yaptı.

"Sizin mantığınızla olaya yaklaşırsak, her sene farklı tasarım formanın piyasaya çıkması da, satışları uzun vadede olumsuz etkileyebilir." demişsin, zaten öyle oluyor. Net sayılara hakim değilim ama forma satışlarının patlama yaşadığı dönem ekstra bir durum olmazsa Temmuz - Aralık arasıdır. Ocak'a ulaştığın andan itibaren "Neyse almayayım zaten az kaldı, yenisi çıkacak." mantığı işler. Hele Mart'tan sonra dediğim gibi ekstra bir durum, bir başarı olmazsa toplam forma satışının ancak 30'da 1'i olur. Bunlar da genellikle yurt dışında yaşayıp Türkiye'ye tatile gelmiş olanlardır zaten.

Önceki yazımı tam okumamışsın anladığım kadarıyla. Nike üstün bir marketing çalışmasıyla gelecek sezon rekor forma satacak. Hem "Geçen sezon forma almadım, şampiyon olduk, ayıp ettim" mantığı hakim olacak, hem de "Parçalıysa bu da parçalı kardeşim, hem de dört yıldızlı" mantığıyla taraftarı forma almaya sevk edecek. Sen forma kültürü hakkında bilgi sahibi olabilirsin ama sokaktan geçen herhangi 10 kişiye bunlardan hangisi parçalı forma desen tam ortadan ikiye bölünmüş formayı gösterir. Adamlar bugüne kadar Nike tarafından Galatasaray için eşi benzeri yapılmamış bir parçalı forma yaptı ve mükemmel satacak. Değişim bu sezon forma satışını düşürmüş olabilir ama gelecek sezon patlatacak.Abi bence her takim forma kulturune sahip cikmali , hani suan endustriyrl futbol felanda , bence arma renk ve forma o takimin kimligidir , benligidir , biz parcali forma giysek ( allah korusun ) o sezon isyan cikar taraftarlar arasinda , hani ben gene alirim , takimima faydam olsun diye , isterlersr 10 sezon kucuk detaylari degistirerek cubuklu cikarsinlar her sene alirim gozumu kirpmadam , , bence herkes kulturune sahip cikmali ; orn ; genoa her sene muthis parcali formalari oluyo , barcelona real madrid beyaz giyiyor diye beyaz forma cikarmiyolar , milan hersene avrupanin adidasta en guzel cubuklu formalari cikiyor ,

Kardeşim bana kalsa da Galatasaray her sezon parçalı forma giysin, ben Fenerbahçeliyim ama bu forma kültürü işine Galatasaray da olsa Beşiktaş da olsa her türlü ortamda sahip çıkarım, arkasında dururum. Galatasaray'ın esas forması parçalı formadır bunun aksini iddia eden adamın karşısında ilk ben dururum. Ama Nike'a gösterilen tepkinin yanlış ve yersiz olduğu kanaatindeyim. Birincisi adamlar bu işe kültür olarak bakmıyor ki zaten, parama bakarım ben diyor. Haklı. E yıllardır Türkiye'deler, müşterinin nabzını nasıl tutacaklarını çok iyi biliyorlar. Burada herkesin hemfikir olduğu son yılların en güzel parçalı formasından sonra çıkarılacak bir parçalı forma ne kadar satardı? Satmazdı. Burada takımına, renklerine, formasına çok güzel sahip çıkan, her durumda forma alan çok güzel abilerimiz, kardeşlerimiz var. Ama sen bunu herkese anlatamazsın işte. Adamlar müthiş bir öngörüyle ve büyük bir eforla çalışıyor. Bugün Nike'a gidip hesap sorsan bize neden çubuklu forma yaptın diye, adam sana der ki "Bu takımın en büyük efsanesi Metin Oktay'ın aynı bu tasarıma sahip bir formayla fotoğrafı var, bu da senin tarihin, bu da senin kültürün." der. Gidip gerçek bir çubuklu forma yapsa ve hesap sormaya kalksan "Bütün dünyanın seni tanıdığı dönemde üstünde bu forma yok muydu kardeşim senin? Bu da senin tarihin, bu da senin kültürün." der. Saydığın takımlar tarihleri boyunca başka forma giymedi ki değişime gitsin.
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2015, 01:27:35 Gönderen: Filth »

*

Çevrimdışı inek.öğrenci

 • **
 • Transfer yapmayı beceremeyen fakir takım
  • Profili Görüntüle
Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1326 : 16 Haziran 2015, 07:41:08 »
Abi ya hepiniz beni yanlış anladınız:(
Ben sadece nike geçen sezon intere bu sezon Barla'ya yaptığı gibi Abidin gubidik formalar yapmıyor en azından parçalıyı gördük şükredelim diye koydum.
Aslında imkanım olsa size daha garip formaları da tasarlayıp atabilirim ama evde internet tek ipadde ve. Photoshop kasıyo pc de o Yüzden sadece hiç girmediğimiz bizim kültürümüzde olmayan bir forma diye koydum.
Yoksa tasarımlarınıza sözüm yok. Harika bir tasarım ama Galatasaray'a iç saha forması olmaz en azından Parçalı giymez diye koydum
"Korktuk! Eğer benim takımım elenecekse böyle, ezilmeden elenmesini isterim. Galatasaray bugün çok güzel oynadı, özellikle ikinci yarıda bizden çok üstündü ve galibiyeti hak etti. Turnuvaya gururla veda ettiler. Onlar 11 kişiyle değil, 50 bin kişiyle oynadılar."
Mourinho

Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1327 : 16 Haziran 2015, 10:24:17 »
Ben söyleyince Nike düşmanı olarak itham ediyorum, oysaki günlük hayatta Nike adidas'tan daha çok tercih ettiğim bir markadır; Nike'ın sadelik ve basitlik anlayışı her sene aynı tarz forma yapılmasının önüne geçiyor bana göre. Tabiki Avrupa'nın yüz yıl mazisi olan, dünya çapında tanınan kulüpleriyle boy ölçüşemeyiz ama yıllardır belirli formalarda akla kazınmış takımlara bile ilginç şeyler yapıyorlar. Mesela Internazionale çubuklu formasıyla bilinir ama geçtiğimiz sezon mantıken çubuklu olan ama aslında çubuklu olmayan bir forma yaptılar. Neden? Satışlar düşüyor. İki sezon üst üste sen bir takıma aynı formayı çok küçük detayları değiştirerek satarsan adam "E bende bunun aynısı var zaten neden alayım ki?" der. Bunu Internazionale gibi, Barcelona gibi kulüplere bile uyguladıklarına göre Galatasaray'a da uygulamaları çok garip gelmiyor bana.

Nike ilk sezonunda Galatasaray'a birbirinden kötü, en fazla Anadolu takımlarının giyebileceği kalibrede formalar yaptı, kabul edilebilir çünkü çok kısıtlı bir süre vardı tasarım, üretim ve satışa sunum aşamasında. İkinci sezonunda benim kriterlerime göre acayip yakışıklı olan bir polo yakalı forma yaptılar, renk tonu olarak da, duruş olarak da muazzam formaydı; deplasman forması yani beyaz forma yine renk ve tasarım açısından katalog da olsa mükemmel duruyordu, kırmızı forma da parçalı kültürüne mükemmel bir selamdı. Üçüncü sezonunda tek falsosu bisiklet yakası olan Galatasaray'ın gerçek parçalı formasını yaptılar, ki bunda tüm Galatasaraylılar hemfikirdir, gerçekten üst düzey bir formaydı. Siyah forma tam anlamıyla bir alternatif formaydı ve turuncuyla bütünleşerek yine üst düzey bir tasarımdı. Kırmızı forma da parçalı varken gereksiz ama gerçekten yine yakışıklı bir formaydı. Gelelim geçtiğimiz sezona, 4. sezonunda Nike Galatasaray'a mantıken parçalı ama görünüşte çubuklu bir forma yaptı. Üstündeki desenler 45 derece kadar kaydırılsa yine parçalı formaya ulaşılıyor en nihayetinde, yanlış yerden parçalanmış sadeceBu formanın bana göre en özel yani Galatasaray'a özel tasarlanmış olmasıydı. Yani geçen 3 sezonda da kalıpların boyanmasıyla elde edilmiş formalar vardı ama bu geçtiğimiz sezonda tasarlanan forma yalnızca ve yalnızca Galatasaray'a özeldi. Deplasman forması haddinden fazla sade olmasına rağmen Galatasaray tarihinde yeri olan başarılı bir formaydı, bence v yaka olsa çok daha güzel dururdu. Belki önüne de belli belirsiz bir desen yapılsa gerçekten üst düzey kabul edilirdi. Mor forma başlı başına bir sanat eseri, ona hiç dokunmayacağım. Yalnızca öndeki sponsor turuncu olsa çok daha güzel olacaktı ama muhtemelen turuncu sponsor baskısı hiç üretilmemiş.

Şimdi bu bilgileri neden yazdım bu kadar uzun, zaten hepiniz biliyorsunuz bunları. Nike her zaman sade ve basit formalar yapmaya çalışıyor, aşırıya kaçmadan. Kalıplarının kesimleri de, dikiş noktaları da öyle olağan dışı şeyler değil. Galatasaray'ın rekor forma satışı 2012-2013 ve 2013-2014'te oldu yanılmıyorsam. 2012-2013'te 450.000 barajının aşıldığından eminim, 2013-2014'te de parçalının deli gibi sattığını biliyorum. Yani çoğu Galatasaray taraftarının, en azından forma almaya maddi gücü yeten Galatasaray taraftarının evinde minimum 1 adet mükemmel parçalılar var. Marketing burada devreye girdi, "Ulan bu adamların hepsine parçalı forma sattık, Galatasaray'ın kıstaslarında en iyi parçalıyı da yaptık, bu sezon farklı bir şey yapalım ki satsın" mantığıyla bu sezonki formalar çıktı. Yine belirtiyorum, tasarım olarak gerçekten çok güzel formalar. Ne kadar sattı, getirisi ne oldu hiç bilmiyorum ama Nike marketing çalışmasının birinci aşamasını burada tamamladı. Şimdi gelecek sezon muhtemelen Utkan'ın tasarladığı gibi, parçalı diyince forma konusunda bilgisi olmayan insanın bile aklına gelecek bir parçalı forma çıkacak. Parçalı mı? Parçalı. Marketing'in ikinci aşaması da burada devreye girecek. "Yav geçen sene forma almadım, hadi çubukluydu öyleydi böyleydi de, şampiyon olduk, 4 yıldızlı, e parçalı da, ben en iyisi forma alayım." diyecek taraftar. Yani hem geçen sezon forma almadığı için pişmanlık duyarak forma alacak, hem de beklentiyi karşıladığı ve 4 yıldızlı olduğu için forma alacak, yani iki farklı kriter insanları forma almaya sevk edecek. Bir de her sezon forma alan taraftarlar var, üç potaya da forma satarak hem Nike kazanacak hem Galatasaray'a kazandıracak.

Çok uzattım lafı, kısaca şöyle diyeyim: Sürekli birbirinin aynısı formalar yaparsanız taraftar almaz, Internazionale gibi, Barcelona gibi forma almak konusunda her daim başarılı taraftarları olan takımlara bile böyle değişiklikler yaparken, olağanüstü bir durum olmadıkça 300.000 barajını zar zor aşan Galatasaray'a böyle değişiklikler yapmaları çok makul. Her sene aynı parçalıyla biraz oynayarak yeni forma diye satsa, bu sefer hem satışlar düşer hem de "Nike bizle ilgilenmiyor, istemezük" diye kazan kaldırır taraftarlar.@GS_GS Fenerbahçe'ye de değinmiş, ben de değineyim. Ben her taraftar gibi hayatının akışını takımına göre düzenleyen bir Fenerbahçeliyim. İki sezondur yani İstanbul'a taşındığımdan beri kaçırdığım maç sayısı 10 falandır, Okul Açık Tribünü K Blok Sıra 4 Koltuk 11'de kombinem var, (maça gelen olursa çay ısmarlarım :d) belki izlediğiniz belki izlemediğiniz ama mutlaka duyduğunuz 3000-4000 kişiye oynanan bu sezonki Türkiye Kupası maçlarında bile stattaydım. İlk formamı 1999 yılında almıştım daha doğrusu hediye gelmişti, Bursalı olduğumdan dolayı birçok akraba, eş dost tekstilci, çubuklu bir Galatasaray formasıydı arkasında 10 numara Ozan yazıyordu. İlk Fenerbahçe formamı alışım ve giyişim 2001 yılına tekabül ediyor, üzerinde Telsim reklamı olan bir çubuklu formaydı. Ertesi sezon da Ariel Ortega'nın gelişi sebebiyle büyük indirimlerle satılan çubuklu forma seti almıştım, konç ve şortlar da dahil. (Zafer Plaza'da öyle gezerken fotoğrafım var, sanki maça çıkacağım :d) Yine aynı sezon adı kendinden daha büyük 6-0'lık maçta Tuncay'ın giydiği forma hediye gelmişti. Ondan sonra aldığım ilk forma yüzüncü yıl çift taraflı forması, hemen arkasından 2007-2008 beyaz forması, onun arkasından 2009-2010 antrasit forması. Her sezon bir forma alıyordum ama bir düzen içerisinde değil, Saracoğlu'nda maça gittikçe. O da yılda 1-2 kere oluyordu zaten. Bu biraz değişik bir kültür aslında. Birincisi birbirine aslında pek de benzemeyen formalar çıkıyor her sezon, ikincisi de insan ilginç olarak almak zorunda hissediyor kendini, sanki yemin etmişsin gibi. Ben tribünde Bursalı tanıdıklarla oturuyorum mesela, hepsinde yeni sezon forması, etrafıma bakıyorum en eski forma 2008'den falan. Dediğim gibi farklı bir düşünce yapısı bu, neden bilmem. Şu anda 71 tane Fenerbahçe formam var, kendi çapımda iyi bir koleksiyonerim.

Beyler çok uzattım ya, canım yazmak istedi galiba.

Dünyada en çok forma satan kulüplerin başında Real Madrid ve Man. United geliyor. Bu iki takımın da home kiti her sene aynı. Üstelik son derece sade bir tasarıma sahipler. Dümdüz, tek renk formalar... Buna rağmen satışlarda lider konumdalar.

Yani sizin iddia ettiğiniz gibi, her sene aynı tasarım olursa, taraftar forma almaz diye bir durum söz konusu değil. Pazarlama stratejilerini doğru kurarsanız peynir ekmek gibi satarsınız.
Because they are Adidas.
Manu Addidas ile daha yeni anlaştı? Henüz tek adet Addidas forma satmış değiller?
Kafa gitmiş benim. :'( Madrid ve Chelsea yazdın zannettim. :D

Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1328 : 16 Haziran 2015, 12:05:16 »
Altıntılar çok uzamasın diye direk altıntı yapmıyorum.  :)


@Filth Sizin de bahsettiğiniz gibi, burda asıl sorun ne taraftarda ne de yöneticilerde forma kültürünün yerleşmemiş olmasıdır. GS lisesi mezunu kesimde bile bu bilinç yok. Ben taraftar olarak her sezon parçalı forma üretilmesine karşı çıkmam. İlla tam parçalı olmasına gerek yok. Endüstriyel futbolda bu kadar romantik düşünülemeyeceğinin farkındayım. Renklerin yeri de değişebilir. Farklı detaylar, renkler eklenebilir. Çubuklu formayı Metin Oktay forması diye yutturmaya çalışmasınlar, yeter.  :)  Farklı tasarımlar için away ve 3rd formalar var.


@Emirhan Avcı sorun değil.  :D

Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1329 : 16 Haziran 2015, 17:12:00 »
Store'dayken sorayım dedim 4 yıldız nasıl olacak diye :) ya omuzda ya da göğüste dedi :D :D

Bu arada gideniniz varmı bilmiyorum ama şu marmaraparktaki gsstore gördüğüm en boş store. Adres vbelli olsun diye mağaza açmışlar resmen.

*

Çevrimdışı materyal

 • ****
 • Re re re Ra ra ra
  • Profili Görüntüle
Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1330 : 17 Haziran 2015, 00:30:34 »
Kim alaya alır bizi? Kafayı mı yediniz altı üstü yıldız amk. Bir sezon üstte olur, sonraki sezon yan yana olur.

Formalar şimdiye kadar 3 yıldızlı üretilmişse ne bok yiyeceksiniz başka. Bayern, Dortmund rezil mi oldu? Şampiyon olmuşuz, bir ilki daha başarmız. Yıldız yukarıda olursa dalga geçerlermiş.

Siz böyle şeyleri aşamazsanız sizinle dalga geçen çok olur zaten.
Galatasaray

Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1331 : 17 Haziran 2015, 00:55:32 »
Ya güzel bir lansman satış için büyük avantaj olur biraz önce Arsenal'in lansmanını izledim Emates'in önünde güzel bir platform Henry sunucu taraftar da orada.Geri sayımdan sonra kabinler açılıyor futbolcular çıkıyor formalarla şahane olmuş cidden keşke örnek alsak.

*

Çevrimdışı ultrAslan01

 • **
 • Galatasaray
  • Profili Görüntüle
Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1332 : 17 Haziran 2015, 01:59:28 »
Avantaji kacirdik malesef, sampiyon olduktan hemen sonra cikmaliydi formalar.
O heyecan ve cosku ile rekor satis yapardik.
Su an herkes yönetime sövmekle mesgul, eger adam akilli transfer olmaz ise kimse gidipte forma falan almaz.
Yönetimin ve teknik ekibin dalga gecer gibi vizyonsuz aciklamalari yüzünden taraftarin heyecani falan kalmadi.
Galatasaray

Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1333 : 17 Haziran 2015, 03:16:25 »
Avantaji kacirdik malesef, sampiyon olduktan hemen sonra cikmaliydi formalar.
O heyecan ve cosku ile rekor satis yapardik.
Su an herkes yönetime sövmekle mesgul, eger adam akilli transfer olmaz ise kimse gidipte forma falan almaz.
Yönetimin ve teknik ekibin dalga gecer gibi vizyonsuz aciklamalari yüzünden taraftarin heyecani falan kalmadi.


Yönetimin basiretsizliği doğrudur eleştirilecek bi ton yanları var ancak ben hala o heyecanı yaşıyorum kardeşim
4.yıldızı almışız  biraz dalganızı geçin kardeşim ne bu yıldız transfer sevdası?
Ne yani yarın podolski vs açıklansa o heyecan gerimi gelecek?
Medyanın şikeci tayfasının gündem değiştirme politikası malesef işe yarıyor benim güzelim taraftarımda bunları yiyor.
Hiç transfer yapmasınlar 4yıldızıda üstüste koysunlar bu tarihi şampiyonluktan sonra forma alma gücü olupta almayıp bahane yaratan kişi Galatasaraylı değildir zaten..
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2015, 03:20:21 Gönderen: luckyluke »

*

Çevrimdışı ultrAslan01

 • **
 • Galatasaray
  • Profili Görüntüle
Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1334 : 17 Haziran 2015, 08:45:07 »
@luckyluke

Bizde seviniyoruz, egleniyoruz, dalgamizida geciyoruz bunlar normal zaten ama bu takimin berbat top oynadigi gercegini degistirmez.
Ne yapalim simdi hersey süpermis gibi davranip sampiyonluk sarhosluguna devammi edelim. Burda kimse yildiz sevdalisi falan degil ama sen cikip sabri ile aydin ile sözlesme imzalicam dersen kimsede heyecan falan kalmaz.
Ayrica evet yildiz oyuncu taraftari heyecanlandirir. Simdi  örnegin bi RVP acilansa bak bakalim herkes nasin gsstorlari akin ediyor. 4 yildizli formalarimizi alicaz elbet ama millet 1 forma yerine 2-3 forma alsa daha iyi olmazmi ?
Galatasaray

Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1335 : 17 Haziran 2015, 09:29:49 »
@luckyluke

Bizde seviniyoruz, egleniyoruz, dalgamizida geciyoruz bunlar normal zaten ama bu takimin berbat top oynadigi gercegini degistirmez.
Ne yapalim simdi hersey süpermis gibi davranip sampiyonluk sarhosluguna devammi edelim. Burda kimse yildiz sevdalisi falan degil ama sen cikip sabri ile aydin ile sözlesme imzalicam dersen kimsede heyecan falan kalmaz.
Ayrica evet yildiz oyuncu taraftari heyecanlandirir. Simdi  örnegin bi RVP acilansa bak bakalim herkes nasin gsstorlari akin ediyor. 4 yildizli formalarimizi alicaz elbet ama millet 1 forma yerine 2-3 forma alsa daha iyi olmazmi ?
[/quote

Yalnız RVP zıplatır he  :)
Sıradan bir sarı/kırmızı değil.

Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1336 : 17 Haziran 2015, 13:50:01 »
@ultrAslan01 Kardeşim dediğim gibi şuanki yönetimin eleştirilecek bi ton olayı var.Hatta emin ol herkesden önce ben eleştirdim ua forumunda.
Ancak bazı şeyleri abartıyoruz.Transfer taraftarı olmak nedir?
Burda formada 4yıldız yanyana olmazsa rezil oluruz alay konusu oluruz diyen bile var yahu şaka gibi allah aşkına kim alay edebilir bizle isterlerse ip gibi yukardan aşağı sıralasınlar yıldızları  :D
O yüzden diyorum geçin dalganızı boşverin fbjk medyasını hamzanın falan her lafını çarpıtıyorlar oyuna gelmeyin.
Aydınla  sözleşme imzalamayacaklardır.Açıkcası ben kendi adıma 1 2 yıldız oyuncu bekliyorum.izleyelim görelim bir halt yapamazlarsa zaten eleştiririz.
Çıkarın güzelim şampiyonluğumuzun tadını kardeşim bukadar sinir stres iyi değil  ;D

*

Çevrimdışı ultrAslan01

 • **
 • Galatasaray
  • Profili Görüntüle
Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1337 : 17 Haziran 2015, 14:17:17 »
@luckyluke
Haklisin hocam fazla stres iyi degil, bazen ister istemez sinirleniyoruz iste  :)
Insallah dedigin gibi hersey istedigimiz gibi olur.
Formalarda bi cikmadiki, herkes ne konusacagini sasirdi.  :D
Galatasaray

Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1338 : 17 Haziran 2015, 14:32:34 »
@ultrAslan01

Öyle vallahi herkesin formalar sızdı tanıtılıyor bizimkinden tık yok bu sene iyi sakladılar parçalıyı bu konuda tebrik etmek lazım yönetimi  :D

Ynt: Galatasaray 2015-2016 Formaları
« Yanıtla #1339 : 17 Haziran 2015, 15:01:14 »
Şuan taraftar, transfer meselelerinden dolayı yönetime atarlı zaten. Adamlar Bilal Kısa & Niasse diyor. Sen şampiyon olduğun günün ertesinde forma çıkarıp rekor kırmayı akıl edemedin, Bilal Kısa transferinden sonra lansman yapıp milletten 4 yıldızlı Bilal forması almalarını beklersen sana gereken cevabı verirler zaten. Koskoca bir fiyasko. Başka açıklaması yok.