Galatasaray Formaları

Galatasaray => Galatasaray Forma Haberleri => Konuyu başlatan: victorieux - 27 Mayıs 2017, 21:16:58

Başlık: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: victorieux - 27 Mayıs 2017, 21:16:58
Arkadaşlar bu sunum işini ayrı bir başlıkta tartışalım istedim.Herkes buraya eksik gördüğü şeyleri "maddeler" halinde yazarsa daha derli toplu olur kanaatindeyim.Öbür türlü arada kaynayıp gitmesin.

Bu fikirlerin toplamının sonunda hepsini toplu hale getirir güzel bir sunum hazırlarız.Önce bir ne gibi eleştiriler var ona bakalım.Sadece formalar değil GSStore,site,görseller gibi marka yönetimi ve pazarlama anlamında gördüğü eksikleri de söylerse daha kapsamlı bir sunum olur.

Eksik bulduklarınızı özellikle madde madde yazarsanız sevinirim.Paragraf şeklinde yazmayın lütfen
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: ozando - 27 Mayıs 2017, 21:45:38
- Parçalı formada Nike'ın sınırları maksimum zorlanmalı.

Elit kategorinin kalıp sınırlamaları malum ama gördüğümüz kadarıyla yekpare olan omuz ve kollara da baskı yapılabiliyormuş. Hatta kolların tam ortadan iki farklı desenle bölünmüş olması, tam parçalı için uygun bir zemin oluşturabilirdi.

- Nike'tan her şeyin maksimumu talep edilmeli.

Diğer elitlere yapılan Vapor Aeroswift delikli maç formaları Galatasaray'a yapılmadı. Belki ücret, belki maliyet. Bir sürü sebebi olabilir ama en az diğer elitler kadar hizmet alınmalı.

- Pazarlamada çok büyük değişiklikler ve atılımlar yapılmalı.

GS Store kendini hiç pazarlayamıyor. Onu da geçtim, Nike'ın sadece Galatasaray'a özel ürünleri bile yeterince pazarlanmıyor. Bir futbol kulübünün en büyük gelir kalemlerinden olan formalar yeterince ön plana çıkarılmıyor. Hatta tanıtımla kapatılacak kusurlar, yanlış tanıtım yüzünden daha da göze battı.

- Alternatif renklerde çeşitlilik.

Atletico pembe giyebiliyorsa, Inter yeşil turkuaz giyebiliyorsa Galatasaray da yeşil, pembe, turkuaz giyebilir. Adı üstünde alternatif, 1-2 maçlık forma. Farklı renk daha fazla sükse yapar. Yurt dışı satışlarını mutlaka arttırır.

Eyyorlamam şimdilik bu kadar. :D
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: S.Öztürk - 27 Mayıs 2017, 22:46:34
Gsstore:
1. urunlerin cogu cocuksu ve berbat bir tasarima sahip. Herkes biliyorki fenere bakarsak adamlar cok guzel urunler cikariyorlar. Bizimde tasarimlarda profesyonellesmemiz lazim. Gunluk giyilebilecek urunler uzerine calismalar gerek
2. Store urunlerinin kalitesi cok kotu. @kobe24 nin bellirttigi gibu, 2/3 yikamaya urun ya kuculuyo ya rengi atiyo. Bize kalite lazim KALITE

Nike:
1. ajax ornegi ile, parcalima dokunma. Tam parcali, rakam olarak 8 parca! Bu sekiz parcayi ellemeden yaka, kol ve bunlari renk detaylari ile forma degistirilebilir.
2. formanin sirt bolumude parcali kalabilir, beyaz font parcaliya tam uyuyor
3. Ucuncu formalarda pembe ve moru biraksinlar artik. Degisik bir renk olsun artik. Bu kahve rengi olur, turuncu, yesil, fume, gri. Birsuru renk var, artik mordan biktik.
4. En sinir oldugumda, monochrom logo yapilmiyor, hadi onu gectim, yildizlar kirmizi haric her rengin ustunde sari yildiz oluyor. Mesela bu kamuflaj formada hersey mor, bir yildizlar sari. Butun gorunumu mahvediyor.
5. Tanitimlar profesyonellesmeli, buda yonetim hatasi
6. Diger takimlara gosteriler ilgiyi bizede gosterilmeli. Formalardan tut tum urun cesitlerine.

Simdilik aklima gelenler bunlar.
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: Kvothe - 27 Mayıs 2017, 23:25:55
Şöyle kısaca geçeyim. Gece işim bitince içimi dökerim buraya editleyip :)

- Parçalı forma, ufak oynamalar haricinde oynanabilir. Fakat Nike'ın şu an kullandığı kalıpla 4 veya 6 parçalı yapılabilir. Bokunu çıkarıp solu sarı, sağı kırmız yapıp 2 parçalı dayamak olmaz. Özellikle bu konuda Juventus, Milan, PSG, Ajax, Feyenoord vs... gibi takımlar örnek gösterilmeli açıklayıcı şekilde, ya da o kalın kafalıların anlayacağı şekilde.

-Deplasman formalarına bir düzen getirilmesi lazım. Bir sezon beyaz, bir sezon siyah olmaz. Tamam geçmişe baktığımızda hep beyaz çoğunlukta ama bunu 2 sene üst üste kullanmak abesle iştigal.


-Alternatif forma konusunda mor renkte artık işin tadını kaçırdılar. Ben nike'a kızmıyorum. Onlar başka renk yapmak istiyordur, fakat bizim gerzekler diretiyordur. Bir 2288 saçmalığı çıkararak bu rengi başımıza sardılar. Kurtulamadık aq renginden. Sanki palette renk kalmamış gibi


Formaların kumaşına gelecek olursak; bir süredir, yanlış hatırlamıyorsam 3 sene önce formalar artık TR'de üretilmeye başlandı. Bu zamandan beri avrupa ile maç formalarında ayrıma düştük. Özellikle son çıkardıkları "VAPOR AEROSWİFT" teknolojili formalarda ayrım iyice belirginleşti. Bana göre üretimdeki makinadan, Ozan'a göre @Filth "Vapor" formanın Authentic formadan daha pahalı olmasından dolayı bu yolu seçtiklerini düşünüyorum ki bu konuda Ozan'a hak vermemek elde değil.

Authentic maç formaları 299TL iken Vapor delikli maç formaları 419 TL. TR'de askeri ücretin ne kadar olduğu hepimizin malum bildiği o yüzden seçmemiş olmalarına çok kızamıyorum. Ama tabi sonuçta maç forması vapor kalıplı da olabilirdi. Belki beyaz forma vapor olur diyorum ama yine tabii düşük bir ihtimal.


eknot: gece eve geçince detaylıca yazıp, editlerim.
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: H.C.U - 27 Mayıs 2017, 23:33:52
Öbür tarafa yazdığımı buraya da ekleyeyim de arada kaynamasın...

-İlk ve en önemlisi renk konusu doğru tonlara dönmemiz şart bizim renklerimiz turuncu-bordo değil turnucudan iz taşıyan tok bi sarı değil sarıdan iz taşıyan tok bi turuncuya döndü vişneye çalan koyuca tatlı bi kırmızı gitti kırmızıya çalan koyuca tatlı bi bordo geldi bu konu çok önemli hadi nike kitledi bu tonları ama son iki sezondur bakıyorum gsstore da nike gibi renklerin tonunu formalara uydurmaya başladı saçmalık aldı başını gitti lütfen ivedilikle bu yanlıştan dönülsün.
-Forma konusuna gelirsek her sezon parçalı çıkmalı bu tamam ama bu sezonki gibi parçalı üzerine alelade anlamsız çizgiler renkleri tahrip eden parçalı dokusunu bozan parçalı kimliğine uymayan tasarımlar yapıp parçalı formu bozulmamalı yeni sezon formasını önden gayet beğendim böyle küçük dokunuşlar kafi ve lütfen şu sırtı parçalı yapsınlar federasyon nasıl ikna edilir bilemem ama bizim fontumuzun gözükmeme şansı yok açık cart renkler değiller her şekilde isim ve numara gözüküyo bunda diretilmeli sırt parçalı olmayınca forma anlamını formunu kaybediyo hele yeni sezon tam rezalet alt parçası bile yok arkadan sarı bi forma gibi duruyo fonta kontür mü çekerler ikna edip bi şekilde parçalı üzerinde gözükebildiğini anlatıp o şekilde yapsınlar artık arkası düz parçalı görmek istemiyorum söylerken bile saçma oluyo "arkası düz parçalı" lütfen bu konu önemli ve şu lig fontuna da bi ayar çeksinler herkes kuralın etrafından dolaşıyo biz mal gibi ne verdilerse onu kullanıyoruz avrupa fontu da daha güzel bi şey yapılabilir sonuçta bi kısıt yok.
-Kombinasyon konusunda kesinlikle katı olunmalı özellikle iç saha maçlarında rakip beyaz geldi diye ödün verilmemeli maçtan bir iki gün önce karşıya belirtilsin biz bu kombini giyeceğiz ona göre gelin diye parçalı-beyaz-kırmızı kombinasyonu her şartta korunmalı deplasmanlarda ise beyaz şort giyilemiyosa siyah şort kullanılmalı ama asla kırmızı ya da sarı değil bu parçalı forma ile acayip göz yoran bi hale dönüşüyo kırmızı çorap giyilemiyosa sarı çorap giyilmeli (ve bu arada sarı çorap giyilmeli anlamsız bi sarı çorap giymeme inadı var) ama beyaz ya da siyah değil çünkü bizim kombinasyonumuz şort ve çorabı farklı olması gereken bi kombinasyon.
-Deplasman formasında iyi bi ayar tutturulmuştu bi sezon siyah bi sezon beyaz çıkıyodu bu önümüzdeki sezonda bozulacak üst üste beyaz giymiş olacağız tekrar eski düzende devam edilmeli.
-Alternatif formaya gelirsek beyaz giyilen bi sezonda alternatif forma koyu siyah veya füme giyilen bi sezonda açık renkte olmalıdır bu da bi düzene oturtulmalı ve lütfen artık şu moru bi süre çıkarmasalar iyi olur hele hele üst üste herhangi bi rengi çıkarmasınlar o kadar renk varken aynı şeylere yönelmek çok saçma ör: parçalı-siyah-buz mavisi veya parçalı-beyaz-petrol yeşili gibi sarı ya da kırmızının tonları da alternatif renk değildir o zaman alternatif formanın bi anlamı kalmaz turuncu ya da sarı falan yapılsın deniyo çok anlamsız ve nasıl yapılır bilmiyorum ama şu monochrome arma mevzusu çözülsün artık gerçekten ihtiyaç.
-Antrenman kitleri kesinlikle bi düzene girmeli bi kere firma ile kaç parça ürün üzerinde anlaşıldıysa hepsi sezon açıldığında hazır bulunmalı ürünlerin birini anyada birini konyada görmemeliyiz ve hepsi yerine göre giyilmeli maç önü tişörtü antrenmanda giyilmemeli avrupa için yapılmış kitler sadece avrupa maçları idmanlarında ve sırasında giyilmeli teknik ekip ve futbolcuların giyeceği kitler belli olmalı maç öncesi giyilen n98 montlar saçma sapan giyiliyo beyaz formanın üstüne parçalı mont giyiliyo nike her forma için n98 yapıyo zaten bunun gibi detaylara da dikkat edilmeli gerekirse bunun için malzemecilere eğitim verilmeli.

İlk aklıma gelenler bunlar yine gelirse ekleme yaparım...
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: BerkeY. - 28 Mayıs 2017, 00:23:39
Herkes düşündüklerimi yazmış zaten herkes hemfikir bu konuda. Bence sunumda yönetime şöyle bir şey de denilebilir: Her sene bu forumdan yapılan tasarımları yönetime iletelim onlar da Nike'a o yılın şartlarına ve kalıplarına göre mümkün oldukça ona benzer formaların yapılmasını talep etsin. Bilmiyorum çok mu ütopik bir istek ama sorun Nike'tan çok yönetimde maalesef bunu unutuyoruz biz, siz firmaya isteklerinizi anlatmazsanız ve kültürünüzü bilmezseniz böyle olur.
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: burk13 - 28 Mayıs 2017, 00:41:25
-Bende malzemecilere gerekli eğitimin verilmesini düşünüyorum bu sene yaşanan rezillikler ortada bir düzen getirilmeli
-Ayrıca Manchester Utd. gibi ev sahibi kombinasyonuna tam bağlı olmalıyız adamlar 19 da 19 doğru kombinasyonu giyiyor
-Parçalının alternatif şortu siyah olmalı ama illa kırmızı kullanılacaksa sarı çorap ile kullanılmalı

Bu konuyu açanlara ve emeği geçenlere teşekkür ederim umarım ileride gerçek bir forma kültürümüz oluşacaktır ve bu forum bu konuda en önde bence
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: johanbirader - 28 Mayıs 2017, 02:01:31
-3 forma da aynı yaka olmamalı.

-yazı tiplerine bir güncelleme gelmeli.

-yan ürünlerin fiyatı çok fazla. Türkiye de ki euro kuru göz önüne alınarak fiyatlar düşmeli.
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: Selcuk23 - 28 Mayıs 2017, 15:33:03
FORMA:

- Son sezonlara bakarsak formalarimiz hep asimetrik (Yaka ve yan bantlar). Bunu Yönetim Nike'a iletmesi lazim. Simetrik olsun istiyoruz.

- Formanin arkasini Parcali yapilsin. Beyaz Font aslinda cok iyi belli oluyor. TFF buna hayir diyorsa ozaman beyaz Font'a kirmizi cerceve yapsinlar.
https://i.hizliresim.com/GB6Mr3.png

- Armamiz formaya göre mesela monchrome olsun veya beyaz cerve olmasin. Yildizlarin renginide formaya göre ayarlasinlar.

- Arkadaki reklamdan vazgecilmeli. Üste isim altinada Sayi olmali. Vazgecilmezse reklamin rengi, isim ve sayi rengi ile ayni olsun.

Yani söyle:
Muslera
      1

Alternativ olarak söyle (Bayern München örnegi):
Galatasaray
        1
  Muslera


GSSTORE:

- Musleranin formalarini satsinlar. Üc alternatif oluyor her sezon. Hepsinide satisa sunsunlar.

- Ayrica Nike'in bütün cikardigi ürünleri satisa sürsünler.

- GSStore Dükkanlarindaki birsürü ürün gsstore.org'da yok. Ne var ne yok hepsini internet'e de koysunlar.

- Evde vitrine koycak ürünler yapsinlar. Besiktas güzel örnek bu konuda.
https://www.kartalyuvasi.com.tr/urunler/ev-ofis/aksesuar/heykel/bjk-buyuk-kartal-heykel-buyuk-kutulu/63101/detay
https://www.kartalyuvasi.com.tr/urunler/ev-ofis/aksesuar/heykel/bjk-egh21-kartal-21-cm/64913/detay
https://www.kartalyuvasi.com.tr/urunler/ev-ofis/hobi/futbolcu-figur/bjk-3d-print-sporcu-figuru-o-ozyakup/63104/detay
https://www.kartalyuvasi.com.tr/urunler/ev-ofis/aksesuar/sovale/bjk-vodafone-arena-sovale-ahsap-oymali/62517/detay

- gsstore.org'a avrupadan girmek istersem eu.gsstore.org'a yönlendiriliyorum. Burda neredeyse hic ürün yok. Madem böyle birsey yapiyorlarsa ozaman türk sayfasinda ne varsa hepsini avrupa sayfasindada satsinlar.

- GSSTORE da tasarimin basina profesyonel birini getirsinler. Mesela Fenerin sayfasina gir tshirt lere bak. Tasarim olarak cogu on numara.

- Forma tanitimi adam gibi yapsinlar


MAC:

- deplasman takimi sadece bir formayla gelip bize tam takim parcaliyi giydirtmiyor. Buna cozüm bulunmali. Arkadas yazmis. Bir kac gün önce iletime gecilmeli karsi takimla. Halen yanlis formayla geliyorlarsa biz onlara siyah short felan verelim.
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: Romario 82 - 28 Mayıs 2017, 23:25:31
Hepimizin gözbebeği NANDO MUSLERA'nın kaleci formaları tüm renkleriyle satışa sunulmalı.

Böyle bir değere sahipken, taraftar onu deliler gibi severken bence NIKE'tan bu üretim talep edilmeli.
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: ozando - 28 Mayıs 2017, 23:54:50
@kobe24 Formayla ilgili söylenebilecek her şey söylendi herhalde. Nasıl bir yol izleyeceğiz bundan bahsedersen daha da özelleştirebiliriz.
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: ZuritaMarduk - 29 Mayıs 2017, 00:19:30
başıma bir şey gelmeyecekse ben farklı parçalı görmekten çok rahatsız değilim. geçen seneki forma, bu seneki tasarım vs. bana çok sıkıntılı gelmiyor ne yalan söyleyeyim. ilk gördüğümde "bu ne yeaa." diyorum istisnasız; ama sonradan alışıyorum ve formalar gayet güzel gelmeye başlıyor. şu huawei'li 3 parçalı denen bildiğin çubuklu forma leşti sadece, gerisiyle bir sıkıntım yok (bir de 2011 parçalısı vardı çuvaldan bozma, düşman başına).

daha önce de burada dile getirmiştim: her sene parçalı forma, bizim buralarda çıkmaz. çünkü her sene iki üç ufak değişiklikle aynı formayı çıkarmak demek, nike'ın ve gsstore'un forma satışlarını unutması demek. "2 + 2 = 4" kadar basit bir durum var burada.

ikincisi, home formamızın rengi iyice saçma sapan bir hâl almaya başladı. buna, doğru bir standart getirilmeli ve o renklerle devam edilmeli artık. oyuncak oldu iyice koskoca camianın renkleri.

üçüncüsü, alternatif renk olarak mor da bana oldukça başarılı ve "elit" geliyor. ama monochrome logo kullanılmalı kesinlikle. o zaman çok daha başarılı formalarla haşır neşir olacağımızı düşünüyorum.

dördüncüsü, futbolcu formalarında vapor aeroswift teknolojisini görememek hakikaten sinir bozucu. ancak takım çok çapsız bir durumda. gidip de "psg, chelsea, atleti böyle giyiyor, biz neden giyemiyoz yaa?" diye dövünmek de mantıksız. evet, roma bile bizden çok daha tanınan bir takım. biz bitmişiz, okeye dönüyoruz. nike'ın bizi biraz daha düşük bir seviyede konumlandırması sürpriz değil.

vapor aeroswift tarafında, taraftarın ödeyeceği fiyat konusunun çok önemli bir etken olduğunu düşünmüyorum. store'larda 3 farklı forma var sonuçta; maç forması alamayan replica alır geçer. onu da alamıyorsa stadyum forması alır. herkes illa gidip vapor aeroswift'li forma alacak diye bir şey yok en nihayetinde.

sonuç olarak: parçalılarda farklı tasarımlar ve mor alternatif renk benim için sıkıntı değil. home formanın rengiyle her sene oynanmasın, vapor aeroswift teknolojisi kullanılsın başka bir beklentim yok.

hah bir de; forma tanıtımlarına bir çeki düzen getirilmeli. takım şu anda ölmüş gömeni yok, doğru. ancak yalandan da olsa şöyle güzel bir tanıtım yapılmalı; akçay emekliler lokali yıl sonu toplantısı gibi bir organizasyon değil.
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: ozando - 29 Mayıs 2017, 10:02:08
@kobe24 Bunlar kolay şeyler. Bir haftasonu bir sohbet grubu kurulur, sunumlar dosyalar hazırlanır. Ancak izlenecek yolu merak ediyorum ben. Sunum hazırladık, dosyaladık. İçine olması gereken renkleri koyduk, tasarımlar koyduk. Yapılan yanlışları madde madde yazdık.

Peki sonrası ne olacak? Yönetim neden böyle bir şeyi umursasın mesela? Nike neden yıllık 7,75M€ verdiği takımın formasına renklerine başkasını karıştırsın? Hazırlayacağımız potansiyel sunumun bir ağırlık oluşturacağın herhangi bir teminatı var mı?

Velev ki yönetimde bir farkındalık yarattık, Nike "Yoo biz böyle uygun gördük çünkü pazarlama departmanımız böyle bir şeyin daha doğru olduğuna karar verdi." dese ne yapabiliriz?

Store konusunda kesin farklılık yaratabiliriz ama iş formaya gelince o kısmını benim mantığım almıyor. Forma konusunda bizim yapabileceğimiz hiçbir şey yok, yönetimin yapabileceği tek şey ilişkileri düzeltmek. Nike bir kombin mi tasarladı, o giyilecek. Nike özel bir tarih mi belirledi? Ona uyulacak. Oradan sonrası gelir zaten. Gerekirse yönetim pazarlama ücreti 500 000 €'dan feragat edecek, "Pazarlamayı da siz yapın, fotoğrafı siz çekin, tarihi siz belirleyin." diyecek. "Bize parçalı formamızı yapın da gerisi sizde." diyecek.

Düşündükçe, parçalının rengi anlamsız bir yere seyretti ama dünyanın en büyük iki üreticisinden biri olan Nike bilmiyor da biz mi biliyoruz bu işi diye soruyorum kendime. Olay renkte falan değil, olay formayı pazarlayamamada. PSG formasına bakıyorsun, kollara kırmızı çizgi ekleyelim de değişik dursun derken mor kol yapmış adamlar. Ama pazarladılar formayı, ilginç görsel yaptılar, son teknoloji kullandılar, bir şekilde taraftar yedi bu formayı.
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: henryerdem - 29 Mayıs 2017, 10:26:30
@kobe24 Bunlar kolay şeyler. Bir haftasonu bir sohbet grubu kurulur, sunumlar dosyalar hazırlanır. Ancak izlenecek yolu merak ediyorum ben. Sunum hazırladık, dosyaladık. İçine olması gereken renkleri koyduk, tasarımlar koyduk. Yapılan yanlışları madde madde yazdık.

Peki sonrası ne olacak? Yönetim neden böyle bir şeyi umursasın mesela? Nike neden yıllık 7,75M€ verdiği takımın formasına renklerine başkasını karıştırsın? Hazırlayacağımız potansiyel sunumun bir ağırlık oluşturacağın herhangi bir teminatı var mı?

Velev ki yönetimde bir farkındalık yarattık, Nike "Yoo biz böyle uygun gördük çünkü pazarlama departmanımız böyle bir şeyin daha doğru olduğuna karar verdi." dese ne yapabiliriz?

Store konusunda kesin farklılık yaratabiliriz ama iş formaya gelince o kısmını benim mantığım almıyor. Forma konusunda bizim yapabileceğimiz hiçbir şey yok, yönetimin yapabileceği tek şey ilişkileri düzeltmek. Nike bir kombin mi tasarladı, o giyilecek. Nike özel bir tarih mi belirledi? Ona uyulacak. Oradan sonrası gelir zaten. Gerekirse yönetim pazarlama ücreti 500 000 €'dan feragat edecek, "Pazarlamayı da siz yapın, fotoğrafı siz çekin, tarihi siz belirleyin." diyecek. "Bize parçalı formamızı yapın da gerisi sizde." diyecek.

Düşündükçe, parçalının rengi anlamsız bir yere seyretti ama dünyanın en büyük iki üreticisinden biri olan Nike bilmiyor da biz mi biliyoruz bu işi diye soruyorum kendime. Olay renkte falan değil, olay formayı pazarlayamamada. PSG formasına bakıyorsun, kollara kırmızı çizgi ekleyelim de değişik dursun derken mor kol yapmış adamlar. Ama pazarladılar formayı, ilginç görsel yaptılar, son teknoloji kullandılar, bir şekilde taraftar yedi bu formayı.

Renk konusunda tabi ki biz ne dersek o olmalı. 110 yıllık kulübün rengini her sene kafasına göre değiştiremez. Ağırlık konulmalı bu konuda. 7 yıldır farklı tonlarda gorma giyiyoruz. Roma'da aynı hatayı yapıyorlardı ama bu sene akıllandılar.
Tasarım konusunda ise iç saha her sene tam parçalı olmali. Dış saha ve 3rd yi nike nasıl yaparsa eyvallah. Örneğin Atletico Madrid, man city, geçmişte manu ve arsenal. Bunların iç sahasını sürekli tarihe uygun şekilde yaptılar. Diğer türlüsüne kulüp müsaade etmez zaten. Bence kulüpler o kadar pasif değil yani. Ki olmamalı da
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: H.C.U - 29 Mayıs 2017, 10:39:21
-Renk konusu ciddi bi sıkıntı bi kulübün neyi var ki rengi,arması ve forması sen bunlara radikal bi dokunuş yaparsan kim olursan ol orda dur derler tabi ki bizim rengimizi en iyi biz biliriz kimsenin de nike veya x firması bunu bizden daha iyi bilmesi mümkün değil her şartta bu değerler korunmalı pazarlama veya başka bi bahane bunu değiştirmemeli.
-Forma yakaları da düzene girmeli peş peşe aynı yaka kullanılmamalı bu sezon yuvarlak yaka mı sonra ki polo daha sonra v yaka gibi ya da daha değişik modelde olmalı ama her sezon aynı yaka sıkıyo bi de 3 formanın yakası da farklı olmalı ör: parçalı v beyaz polo alternatif yuvarlak gibi bunların yeri her sezon değişmeli aynı yakayı üst üste aynı formada görmemeliyiz.
-Parçalı konusuna bi ekleme yapayım ana forma bi takımın alametifarikasıdır kimliğidir o yüzden üstünde radikal değişiklik yapılamaz yoksa kimlik erozyonu yaşanır bi forma üstünde amblem olmadan bile kimin olduğu belliyse o forma olmuş demektir bu sezonki parçalıyı üstünde amblem olmasa kim galatasaray forması der ama detaylarla farklılık sağlanabilir deniyor ki taraftar aynı formayı almaz olabilir diğer formalar bunun için var beğenmezsen ötekini alırsın onu da beğenmezsen öbürünü zaten estetik duygusu gelişmiş olan detaylardaki farkı anlar yine alır anlamayan zaten almasın.
-İsim üstte olsun deniyo ben de isterim öyle olsun ama bu tff kuralı ne yazık ki olanaksız değişmesi için sadece bizim çabamız yetmez kulüpler birliği el atmalı.
-Ayrıca şortta reklama yer açmak için yapılan arma numara ve tedarikçi logosunun alt alta sıralanması da çok rahatsız edici el atılırsa bu da dile geitirilmeli.
-Deplasman forması yanlış anlaşılıyo deplasman forması demek kulübün renklerinin detaylarda kullanıldığı ana forma giyilemediği durumlarda temsil etsin diye yapılan formadır o yüzden bizim formamıza muadil ancak beyaz veya siyah ya da bunun türevleri olabilir ör: kırık beyaz,açık krem veya füme,gri ve bunların tonları gibi diyeceksiniz ki başka renk niye olmasın olur alternatif forma bunun için var umarım açıklık getirebilmişimdir.
-GSSTORE mevzusu cidden can sıkıcı tasarımlar vasat bazı ürünler insanı aptal yerine koyarcasına pahalı ve cidden kalitesiz mesela cam kupa almıştım daha ilk yıkamada üstündeki amblem ve yazı solmaya başladı çok geçmeden tamamen silindi şimdi bomboş duruyo kumaş ve baskı kalitesi de aynı şekilde mağazada ürünleri incelerken acaba baskısı çıkar mı diye düşünüp geri duruyorum ürün çeşitliliği az internet sitesi cidden evlere şenlik yani nerden tutsan elinde kalıyo GSSTORE için radikal bi değişiklik lazım.
-Ürünlerde arma kullanımı da sıkıntılı bence arma her üründe olmalı yoksa eksik bi his oluyo tabi ki arma çeşitlendirilebilir çerçevesi farklı olur monochrome olur başka şekillerin içine yedirilir bu konuda feneriuma bakabilirler bizde de örnekler var ama içler acısı.
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: Dnz777 - 29 Mayıs 2017, 17:59:53
* Forma lansmanı (Tanıtım organizasyonu, fotoğraf çekimleri vs.) tamamen Nike'a bırakılmalı. Bizimkilerin kötü bile yapamadığı ortada

* Malzemeciler ürünler hakkında eğitim almalı ve takıma doğru ürünleri giydirmeli.

* Tüm Nike ürünleri satışa sunulmalı. Burada satışta olmayan ürünleri yurt dışındaki sitelerde ancak bulabiliyoruz.

* Kaleci formaları tüm renkleri ile sınırlı sayıda olmadan satılmalı. Takımın en kötü halinde bile forması satacak tek oyuncumuz Muslera iken bu değerlendirilmeli.

* 2012/13 ve özellikle 2013/14 parçalı formaları dışında değişik bir parçalı denenmemeli. Bu iki tasarımın üstünde detaylar değiştirilerek farklılık yaratılabilir. Ajax'ın iç saha forma kültürü örnek alınmalı.

* Yeni forma çıkacağı zaman 2011/12 sezonu öncesi gibi tanıtımlar yapılmalı. Tasarım kadar pazarlamanın da satıştaki önemi fark edilmeli.

* Beyaz, Siyah ve Mor renk üçgeninden çıkılmalı. Başta sarı olmak üzere farklı renkler kullanılmalı. 2011/12'deki sarı forma çok güzeldi. (bkz: http://3.bp.blogspot.com/-CU72sA5H0S4/T74Qf1xaJSI/AAAAAAAAKEE/zB34TzXVY48/s1600/sar1.PNG)
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: sercsinano - 30 Mayıs 2017, 10:03:55
Yazılanlara katılmakla beraber eklemek istediğim birkaç şey daha var:

-Şortta reklam kullanılacaksa solda swoosh ve reklam, sağda arma ve numara gibi bir konumlama yapılabilir.

-Sırt konusuna gelince, sene başında Fenerbahçe'nin Avrupa Ligi ön elemelerini oynarken kullandığı formül kullanılabilir (Yani isim - numara - reklam sırası) Bu şekilde tepeye alınmış ismin puntosu büyütüldüğünde sırt parçalı olsa bile ismin görünürlüğü artar. TFF yine kuralcı davranacaksa da isim ve numaranın denk geldiği yere tasarımda bir filtre koyarak formadaki sarının-kırmızının beyaz fontu daha okunur kılması sağlanabilir. Ya da en basitinden Gençlerbirliği'nin bu sene kullandığı gibi numara ve isim için bir çerçeve oluşturulabilir.

-Muslera'nın güvez forması sadece tek maçta giyilmesine ve satışa çıkmamasına rağmen forumda gördüğüm kadarıyla herkesin beğenisini almış bir forma. Alternatif formalarda bu renk kullanılabilir.
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: luckyluke - 31 Mayıs 2017, 22:23:13
Bence sunumda belirteceğimiz en önemli 2 başlık şudur;

1-Hersene parçalı forma olmalı.Ufak tefek değişiklikler dışında parçalı formanın dnası ile oynanmamalı.Bence bu sezonki bant olayı tam bir fiyasko.Formanın sırtı olayı ise rezalet.Bu işi adam akıllı şekilde parçalı yapmalıyız.Yıllar önce bile bu tarz saçmalıklar olmazdı sırta bi pencere açılır öyle yapılırdı.Şimdi parçalının arkası düz yada çubuklunun arkası düz.Berbat bi görüntü malesef.

2-Renkler ciddi şekilde saçmaladı.Sarı kırmızı falan değil bildiğin turuncu bordo giyiyoruz.Nike bile kendi sitesinde turuncu yazıyor.İş saçma sapan bi hal aldı.Hadi kırmızısı neysede turuncu inanılmaz göze batıyor.Acilen öze dönüş olmalı hatta tok bi sarı tonu bulup yollamalıyız kulube ki görsünler.
Galatasarayın renkleri turuncu bordo değil sarı kırmızıdır arkadaş!!

Bunun dışında herkesin söylediği gibi tam kombinasyon konusunda daha sert olmalıyız.Kırmızı şort giymemeliyiz formayı gerçekten çok boğuyor.

Away forma bi sene beyaz bi sene siyah yada füme olmalı.3. formada gerçekten mor mercan falan aşırı baydı.Farklı renklere gitmeliyiz mavi hariç tabi.

Ek olarakta barca roma psg gibi takımlara yapılan vapor kalıplar bizede yapılmalı..

Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: kralreha07 - 01 Haziran 2017, 14:44:03
Söylenecek çoğu şeyi söylemişsiniz tekrar olacak ama sunumda gözden kaçmaması için maddeler halinde tekrar yazayım.

- Doğru ve değişmeyen renkler.
- Tam parçalı forma istisnasız. (Artık Nike'da parçalı olsunda nasıl olursa olsun modu var. Ayrıca bu seneki ve geçen seneki tasarım detaylarından rahatsız değilim, yeterki tam parçalı olsun ve sırtı doğru yapılsın)
- Parçalı sırt istisnasız.
- İç sahada tereddütsüz tam kombinasyon.
- Tanıtımı Nike'ın yapması.
- GSStore'da tüm Nike ürünlerinin aynı anda satışa çıkarılması.

Bunlar bi hallolsun gerisine daha sonra bakarız.
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: ozando - 01 Haziran 2017, 18:11:30
@luckyluke Hacım o pencere olmasa 15/16 formasının birebir aynısı olacak. Omuzları zıt renk yapsan bu sefer de 16/17 formasının düz renklisi olacak. Bu pencere işi gayet iyi düşünülmüş. Bence formanın sıkıntısı asimetrilerde. Yaka'nın sağ parçası da sarı olsaydı, taraftar forması da parçalı olsaydı, bir de güzel tanıtılsaydı bu forma kesin tutardı. Kötü gidişat da her şeyi kötü gösteriyor zaten. Tam parçalı forma çıksa yine bir kulp bulunur şu halde.
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: luckyluke - 01 Haziran 2017, 19:10:35
@Filth Dostum o bandın nesini beğendiniz ilginç hakikaten.Kolları zıt renkli 16-17 gibi yap geç.Neden illah garip şeyler sokuyoruz ki formaya ne gerek var?Yakasıyla oyna biraz polo yaka epeydir çıkmıyor mesela.Renk tonlarına bi ayar çek çıkar formayı.
Atıyorum ajax formasında o tarz bi bant olsa tepkiniz ne olurdu?Veya monaco veya feyenord.Parçalı formanın ruhuna ters kapkalın saçma sapan bi bant geçirmek.Formanın üst tarafına baktığımda inan gs forması aklıma gelmiyor bildiğin göztepe forması.Parçalı formayı paramparça hale getirmişler resmen.Arkası ayrı bi rezalet.Tanıtım dediğin gibi apayrı rezalet.
Bu yönetimdende daha iyisini beklemek rüya gibi bişey zaten..
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: ozando - 01 Haziran 2017, 19:26:47
@luckyluke Bunlar hep elit olmanın getirileri. Nike'a "Bize yaka bantsız adam gibi forma yapın lan" dersin, adamlar da yapar. Ama elit kategorisinde olmasının bir anlamı olmadığına kanaat getirip düz seviyeye çekerler Galatasaray'ı. Nike bırak polo yakayı, klasik bütün yakalardan vazgeçti.
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: morffingen - 02 Haziran 2017, 00:24:09
Herkese merhaba..
Sunum olayı çıktığından beri takip ediyorum ve kimse dile getirmediği için üye olup ben söyleyeyim/hatırlatayım istedim :)
Elit takımsak eğer bizim futbolcularımız da uzun kollu forma giyebilsinler artık abiler  :'(
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: kagan - 02 Haziran 2017, 02:11:46
Herkese merhaba..
Sunum olayı çıktığından beri takip ediyorum ve kimse dile getirmediği için üye olup ben söyleyeyim/hatırlatayım istedim :)
Elit takımsak eğer bizim futbolcularımız da uzun kollu forma giyebilsinler artık abiler  :'(

Kulübümüze hoş geldin
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: Joue - 05 Haziran 2017, 15:47:38
Herkese merhaba..
Sunum olayı çıktığından beri takip ediyorum ve kimse dile getirmediği için üye olup ben söyleyeyim/hatırlatayım istedim :)
Elit takımsak eğer bizim futbolcularımız da uzun kollu forma giyebilsinler artık abiler  :'(

%100 haklısın.Hem futbolcular giyebilmeli hem de taraftara satılmalı.
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: bugra456 - 12 Haziran 2017, 21:23:14
bu kadar yeterli bence zaten sorunlar belli bir an önce harekete geçme taraftarıyım.
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: kerlonmoura - 12 Haziran 2017, 23:51:22
bu kadar yeterli bence zaten sorunlar belli bir an önce harekete geçme taraftarıyım.

Aynen, ben de katiliyorum.
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: S.Öztürk - 24 Haziran 2017, 09:42:46
Bence ilk olarak bizim renkleri tanimlayan o guzel sozleri slogan gibi baslik yapmak. Onun altinda parcalinin tarihinden bahsedilebilir. Heleki bizim istedigimiz parcali metin oktaya baglandigi icin, metin oktayida bu tarihin icinde belirtmemiz lazim. Metin oktayin giydigi forma tam tamina 8 parca. Parcali dedinmi metin oktay gelir en cok akla. Ordan tarihimize bi vurgu yaparaktan parcalinin tam 8 parcali olmasini gozlerine akillarina sokalim. Bunun uzere ajaxi ornek verip tam parcalida asla macera aramamalarini soylemeliyiz. Yaka ve kol uclari detaylari ile her sene degisebilir. hem boylece deplasman ve 3. Formalara daha yogunlasabilirler. Parcali sabit, gerisiyle oynasinlar mor ve pembe renkleri disinda. Satis rakamlarindan one cikarmi bilmiyorum ama tam parcali giydigimiz sezon kac forma satilmis diye bakmak lazim. Simdilik aklima boyle geldi, sizlerin yorumlarinizi fikirlerinizi alalim, ki bir an once start verelim, yapabilirsek bidaki sezona manyak olur
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: slymn89_ - 28 Haziran 2017, 01:11:11
Formalarında tamamen Aeroswift olmasından yanayım, sadece kollar değil.

Chelsea ve Tottenham yeni sezonla birlikte Nike'a geçiş yaptılar ve her ikisininde formaları ön, arka ve kollar olmak üzere tamamen Aeroswift (Barça, City gibi), antrenman ürünleride buna dahil.
Eğer bizde elit takımlardansak, ayrımcılık yapılmamalı.

Diğer konulardada renktaşlarıma katılıyorum.  :)
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: S.Öztürk - 30 Haziran 2017, 18:49:02
Basliyalim hemden bir an once, formalari gordukce deliriyom, artik el atma zamani gelmistir💪🏻
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: li10king - 30 Haziran 2017, 20:46:18
14 haziranda başlayalım denmiş. 2 hafta sonra yine başlayalım deniyor. yanlış anlamayın bilmediğimden soruyorum sunum işi kimde? başlamak için ne bekleniyor?
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: eL_maesTRo - 01 Temmuz 2017, 15:57:34
Lafla peynir gemisi yürüseydi... Örnek konu...
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: ozando - 01 Temmuz 2017, 16:02:07
Sunumdan kastın ne olduğunu hala anlayamadım ben. Ne hazırlayacağız powerpoint sunumu mu yoksa dosya mı? Nasıl bir şey olacak ki?
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: S.Öztürk - 02 Temmuz 2017, 00:53:23
Hepsinden yapmaliyiz. Once hepsini dosya olaraktan konu konu guzelce dizelim. Sonra bunu powerpointta olur, videolar ilede yapabiliriz. Bu konudaki destegi kanitlamak icin resim veya imza topliyalim. Olurmu bilmem ama ardindan hashtaglerle twitterte facebookta bu kampanya icin cokca imza topliyalim. Bu medya isleriyle ugrasan varsa, resimleri videolari, guzel bir butun haline getirip, nike a, yonetime ulastirmaya calisalim. Ilgi cekmek icin mesaj bombardimani yapalim, hergun 10 tane mesaj atalim. Er gec sesimizi illaki duyacaklar.

Bi onceki iletimdede birseyler yazmistim ikinci sayfada, yapalimm cildiralim😜
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: Kvothe - 02 Temmuz 2017, 01:30:33
Temmuz'un sonuna kadar bu işi çözümlememiz lazım. Ağustos-Eylül aylarında 18-19 sezonunun formaları seçilecek.
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: S.Öztürk - 03 Temmuz 2017, 18:49:59
Sayfayi acamadim ben
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: ayyberk - 26 Temmuz 2017, 10:15:39
+Tam Parçalı
+Tam Kombin
+Lansmanlara önem verilmesi
+Nike'nin bizle eşdeğer kulüplere çıkardığı ürünlerin talep edilmesi
+Nike ürünlerinin tamamının zamanında satılması
+GS Store'da satılan ürünlerin günlük hayata uygun olmayışı
+3. forma için füme, turuncu vs. gibi alternatif renklere yönelinmesi
+Sarı ve kırmızı renklerin bir standarta oturtulması

Ben ana konular olarak bunları çıkardım. Başlıklarda okeysek powerpoint tarzı bi sunum hazırlamaya girişicem örnekleriyle. 1 gün tartışmaya açık bırakalım bu konuyu, yarına kadar eksik gördüğünüz bi başlık varsa belirtin.
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: luckyluke - 26 Temmuz 2017, 13:58:01
Renk konusu 1.madde olmalı ve doğru anlatılmalı.Açık sarı ve kırmızıya tabiki hayır ancak turuncu bordo saçmalığından biranönce kurtulmamız lazım.
Bu forma renkleri yüzünden ortalığın inlemesi lazım ancak taraftarımızın sessizliği gerçekten garip toplum olarak herşeyi kabullenmişlik var malesef.
Dediğim gibi kırmızının tonu göze batmıyor ancak turuncu rengin acil düzeltilmesi lazım.Koyu tok bir sarı şeklinde.Bu rengin gerçek kodunu gösterelim gerekirse bu konu gerçekten önemli koskoca Galatasaray sahada sarı kırmızı giyemiyor..
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: Leoleon - 28 Temmuz 2017, 14:10:50
Yukarıda yazan her cümleye imzamı atıyorum, çok başarılı şekilde durum bundan daha iyi özetlenemezdi: ''Koskoca Galatasaray sahada sarı kırmızı giyemiyor''
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: ayyberk - 02 Ağustos 2017, 12:24:09
@kobe24 sunumu hazırlıyoruz zaten, yarıladık sayılır. 8 ağustosa yetişir
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: Recep Çınar - 02 Ağustos 2017, 13:09:37
Özgün renk tonları ve şu saçma mor rengin bizim kültürümüzle alakadar olmadığına dair sadece renklerle ilgili bile bir sunum lazım nike'a

Galatasarayın sloganı ilklerin ve enlerin kulübü olmaktan çıkarılmalı daha enerji veren bir slogan olabilir

Bizim ilk armamız olan gayin sin logomuz formada kullanılabilir en az şuanki arma kadar harika bir arma

En özellikle söylemek istediğim ise bizde çalışırken çok söyledik, şu aptal tek desen kol uçları sarı kırmızı saçma tshirt şeklinde günlük olaylara üretilen tshirt deseni ve kalıbı değiştirilmeli 7 lira boş hali olan bir tshirte sırf belhanda resmi basıldı diye 39.99 vermeyelim,

Nike'ın tanıtımları iyi güzel fakat Galatasarayın gerçek sahibi önce tarihi lisesi kurulduğu yer,ardından taraftarı reklamlarda bu ikisinin daha çok kullanılması en azından taraftarlara formalar hakkında değer yaratılarak yer verilmesi bence gerekli

Şimdilik yolda aklıma gelenler bunlar Galatasaray pazarlamaya ulaşmanız çok kolay burada işle uğraşan insanlara lafla peynir gemisi eleştirisi yapılacağına destek verilmesi tarafındayım
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: burk13 - 02 Ağustos 2017, 19:19:24
Bu sunum çalışmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Umarım gerekli mercilerde bir farkındalık yaratabilir ve sonunda arzu ettiğimiz forma kültürünü oturtabiliriz. Tabii sadece kulüp yöneticilerine değil taraftara da aşılanmalı ki gerektiği zaman tepkisin koysun. Sonuçları heyecanla bekliyorum tekrar emeğinize sağlık.
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: ayyberk - 07 Ağustos 2017, 17:39:52
bu gece bitecek, bi iki sayfa kaldı @kobe24
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: ayyberk - 08 Ağustos 2017, 06:03:56
Sunumu şöyle bırakayım. Umarım işe yarar.
http://esvaphane.com/wp-content/uploads/2017/08/sorun-nedir.pdf
@kobe24
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: ozando - 08 Ağustos 2017, 09:28:47
Hiçbir gölge kalmamış, her şeyi tek tek açıklamışsın Ayberk. Forum olarak güzel bir çalışmanın altına imza atmış olduk, umarım gerekli yerlere ulaşır, ilgili makamlar bu konulara önem verir.
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: kagan - 08 Ağustos 2017, 09:49:21
Emeği geçen herkesi tebrik ederim, çok güzel iş olmuş.
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: Emirhan Avcı - 08 Ağustos 2017, 11:47:22
Sunum 10 numara olmuş :D
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: Joue - 08 Ağustos 2017, 12:05:10
mükemmel olmuş
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: eL_maesTRo - 08 Ağustos 2017, 12:12:27
@ayyberk
Emeği geçen herkese teşekkür ederim bende, gayet anlaşılabilir ve detaylı bir katalog ortaya çıkmış. Ancak bahsedilmesinde fayda gördüğüm bir kaç nokta var, naçizane söylemek isterim;

- Forma teknolojisi konusuna sayfalarda yer verilmeli. Başta parçalı forma olmak üzere maç formalarında Nike forma teknolojisinin son hali kullanılmalı, Elit kategoride yer alan bir takım için gözardı edilmemesi gereken bir konu. Geçtiğimiz senelerde de sıkça yaşadık bunu, diğer takımları bir yıl geriden takip ediyormuşuz gibi bir algı oluşmuştu. Bu yılda beyaz formada armadura deliklere yer verilirken parçalı formada aynı durum söz konusu değil.
-  TFF ile müzakere edilmesi gereken konular ayrı bir başlıkta toplanabilir, daha geniş bir yer ayrılmalı; başta Arial font ve sırtta numaranın bulunduğu kısmın düz olma zorunluluğu. Hiç değilse Fenerbahçe gibi insiyatif alınarak temelde Arial olan daha göze hoş gelen font kullanılmalı. (Biz gayet de parçalı forma üzerine beyaz font ile sahaya çıkabiliriz, GS sarısının tonu göz önüne alındığında.)
(https://pbs.twimg.com/media/C0cGA-BXEAAFTOq.jpg)
(https://pbs.twimg.com/media/BpnzqobIQAAzkD_.jpg)
(http://i.hizliresim.com/m159MR.png)
(https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQSXAWJDbb6kjoXuYf2QZdZJmba9CSbj4VTZQMHOytf2iXgjIK7)
(http://i.hizliresim.com/L3qyV1.jpg)
- Uzun kollu forma konusunda da birkaç kelam edilmeli. Parçalı formanın kesinlikle uzun kollu versiyonu olmalı, bu konuda gerekli hassasiyet gösterilmeli; alelade kırmızı tondaki içlikler kullanıldığında parçalı formanın nasıl kötü etkilendiğini sıkça gördük, özellikle tam parçalı formanın. Bir kaç yıl önce olduğu gibi parçalı formanın uzun kollu versiyonu taraftarlar içinde satışa sunulmalı. Ben tüm formaların uzun kollu versiyonunun olması gerektiğini düşünenlerdenim ama diğer formalarda bu durumun parçalı forma kadar ehemmiyeti yok.
(http://cdn.korayspor.com/upload/PRODUCT/thumb/625222-869_1_large.jpg)
(http://i.hizliresim.com/rRBPa3.jpg)
-Uzun kollu formanın olmayışının doğurduğu sorunlardan biri de içlik konusu; formalar ile birebir aynı tonda içlikler tedarik edilmeli ve gerekirse içlikler de parçalı olmalı, bu konuda gözardı edilmemeli.
(http://u1312.hizliresim.com/1j/c/vdxz4.png)
(https://pbs.twimg.com/media/Ba0suzwCAAEfR2e.jpg:large)
(https://img-gs.mncdn.com/newsgallery/2104e3209f464e819a37e606d8d80a84.jpeg)
- Forma kültürü konusunda bizden bir hayli önde olan en büyük rakibimiz Fenerbahçe' den örnekler verilerek ortam kızıştırılmalı bence, hedefe ulaşma konusunda yararını göreceğimizi düşünüyorum.
(https://pbs.twimg.com/media/DEN5v9zXUAATWxl.png:large)
(http://fs5.directupload.net/images/160320/w6n78mhp.jpg)
- Yer kalırsa iki kelam edilecek bir diğer konuda baskı konusu. GS Store çalışanları bilinçlendirilmeli; isim ve numara baskısında sıkça gördüğümüz hatalar tekrarlanmamalı.
(http://i.hizliresim.com/0kjyr9.jpg)
- Son olarak da, esvaphane de paylaşılan formanın renk tonlarındaki değişimi en iyi şekilde anlatan bu görselin bir yere iliştirilmesi gerektiğini düşünüyorum.
(https://pbs.twimg.com/media/DAIKVn-XcAIgMjw.jpg:large)
Bu birkaç husus da kataloğa eklenirse çok daha faydalı olur düşüncesindeyim, dikkate alınırsa sevinirim...


Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: kagan - 08 Ağustos 2017, 13:12:12
Uzun kollu forma konusunda ben de katılıyorum. Yalnızca satış değil, futbolculara da tedarik edilmeli. Şu kaliteyi sağlayabilmeliyiz.

(http://cdn.haberiyakala.com/assets/uploads/images/content/2016/03/04/cropped_content_fenerbahceli-oyuncu-volkan-sen-onemli-aciklamalarda-bulundu_7L2H645V64w4tN0.jpg)
(http://media05.ligtv.com.tr/img/news/2016/6/08/besiktas-atibanin-yerine-chelseaden-obi-mikeli-transfer-edecek/748_416/3_1.jpg)
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: henryerdem - 08 Ağustos 2017, 16:30:41
Muazzam emek harcanmış. Ellerinize sağlık. İnşallah işe yarar.
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: bugra456 - 08 Ağustos 2017, 19:22:11
@ayyberk başarılı bir sunum olmus elinize sağlık.
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: Hasan_KI - 08 Ağustos 2017, 19:34:00
Sunum enfes. Emeği geçenlerin eline sağlık.
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: S.Öztürk - 08 Ağustos 2017, 19:45:34
Sunun harika olmus👌🏻👌🏻 Emegi gecen herkesten Allah razı olsun
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: kerlonmoura - 08 Ağustos 2017, 20:13:09
Ellerinize saglik, super olmus
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: slymn89_ - 08 Ağustos 2017, 22:38:56
Emeği geçen herkesten Allah razı olsun, mükemmel bir sunum olmuş. İnşAllah gerekli yerlere ulaşır.

Yalnız ben Aeroswift konusunu göremedim, gözden kaçırmışta olabilirim.
Barça, PSG, Chelsea gibi elit takımlara üretilen Aeroswift antrenman ürünleri bizede üretilmeli ve satışa sunulmalı.

İç saha, dış saha ve alternatif forma olmak üzere hepsi Aeroswift, daha doğrusu armadura delikli olmalı ve satışa sunulmalı.
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: Jean-Jacques - 08 Ağustos 2017, 23:10:34
Emeği geçen bütün arkadaşları canıgönülden kutlarım. Muazzam olmuş. Umarım emeklerinizin karşılığını alırsınız/alırız.
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: Leoleon - 09 Ağustos 2017, 11:29:24
Emeği geçen herkese sonsuz teşekkür etmek isterim. İnşallah emeklerin karşılığı alınır. Bu çalışmanın hem Nike'in hem de klübün çok işine yarayacağına inanıyorum. Ciddi anlamda kullanabilecekleri bir rapor ellerine hiçbir masraf yapmalarına hacet kalmadan verilmekte. Gereğini yaparlar umarım.
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: BerkeY. - 09 Ağustos 2017, 15:51:50
Ellerinize sağlık umarım dikkate alınır.
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: li10king - 09 Ağustos 2017, 21:21:27
emeği geçenlere teşekkür ederim. umarım faydalı olur. hoş bu yönetimle zor ama...
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: henryerdem - 10 Ağustos 2017, 15:15:57
Onaydan kasıt? Sunumu görmeyi mi kabul etti yoksa siz sunumu yaptınız ve içeriğine mi onay verdi? @kobe24
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: kralreha07 - 11 Ağustos 2017, 13:45:37
Fena değil  :D
Şaka bir yana gerçekten güzel olmuş emeklerinize sağlık.
Daha baskın terimler seçilebilirdi ama bu sefer de insanları sıkardı, gayet güzel olmuş.

Keşke formanın sırtı ve uzun kollu forma konusuna da değinilseydi ama önce bu konular hayata geçsin sonrasına bakarız.
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: Leos - 23 Ağustos 2017, 13:58:19
Sunumun sonuçlanmış halini yeni görüyorum.Emeği geçen herkese şahsım adına teşekkür ederim.

Bence bu konuyla ilgili bir organizasyon düzenlenebilir. Forumda konuya hakim bir sürü arkadaşımız ve aracı olan kobe24 ,Ali Bey olur başka yetkililer olur mutlaka yüz yüze görüşürse daha da iyi olabilir diye düşünüyorum. Nitekim , bu sunumu gördükten sonra birazcık kulübüne sevgisi varsa yetkililerin, eminim ki kendileri görüşmek isteyeceklerdir.

Emeği geçen herkese tekrar teşekkürler :)
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: Mert Çelik - 23 Ağustos 2017, 21:46:55
Sunum harika olmus, emegi gecen herkesin ellerine saglik
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: bugra456 - 25 Ağustos 2017, 19:23:24
@kobe24 hocam sunum işi noldu sunumu yaptınız mı ? Yine kırmızı şortu görünce aklıma geldi
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: cAnAkr - 16 Eylül 2017, 16:32:40
Bu konu hakkında hiç fikrimi beyan etmedim yapılan sunuma hiç katkıda bulunmadım burada konuşmak en son bana düşer ama bir kaç söz etmek istiyorum.Sunumu kaç keredir okuyorum açıkçası ortada emir bildiren bir ifade veya söylem yok gayet güzelce hazırlanmış büyük bir emek verilmiş bir sunum var ortada.Ayrıca acaba sayın yönetici kesinliğin neyinden rahatsız oluyor da böyle saçma bir söylemde bulunuyor kendileri zehir zemberek açıklamaları çok seviyor galiba yapılan sunum istatistiki dayanaklara dayandığından kesin ifadeler bulunması gayet normal ve doğru olan bu.Bu şahsiyetlere sorsan tam parçalının ne olduğunu bilmez kişiler ama kendi bilmedikleri veya anlamadıkları şeyleri de başkalarından duyunca rahatsız oluyorlar ki bilmemeleri de o mevkilere nasıl geldiklerini açıklıyor ama ülkece herşeyi bilme hastalığımız olduğu için verdikleri tepkiler gayet normal.Oralara tasarımdan anlayan zihinler gireceğine bizim amcaoğlu girsin daha iyi zihniyetiyle yönetiliyoruz bu sorun tek bizde değil tüm Türkiye de bulunuyor.
Kanıt isteyenler şu habere bakabilirler:
http://www.expressgazete.com/diger-sporlar/milli-takimlar-in-tum-formalari-artik-alevli-h1361.html
Uzun zaman çalışılarak (!) hazırlanan milli takımlarımızın formaları ve çok beğenilmiş patenti bile alınmış mazallah birisinin aklına formalarına alev eklemek gelir de bizden çalarlar.Bu mükemmel tasarım sadece bize ait olmalı.
(http://www.expressgazete.com/images/upload/0ab27b3b7d417b38c427fc08c0bdcca9.jpg)
Dönelim bizim kulübe kulübün formalar ve yan ürünler konusunda nasıl yönetildiği ortada her sene bir siyah bir beyaz bu durum az da olsa kabuledilebilir ama son 4 üçüncü formanın rengi mor kabul edilemez başarı zaten 2 senedir yerlerde olunca cazip formalarda olmayınca forma satışlarımız tabiki de artmaz.Yan ürünler(sözde olan ama olmayan) konusu konuşulacak gibi değil tek şey söyleyeceğim o konuda GS Store un web sitesini ziyaret edin her sey gözler önünde zaten en fazla 8-9 tane nike ürünü var. 16/17 sezonundan beridir ortalıkta tek bir nike resmi tanıtım görseli bulamıyoruz bulduğumuz görselleri de takımın sitesinden değil yabancı sitelerden buluyoruz 3.formamızı iki yıldır twitter dan bir tweet ile tanıtıyoruz ve kendilerinin bu işlerden ne kadar anladıkları ortada sonra da GS Mağazacılık A.Ş zarar ediyor diye sızlanıyorlar(Acaba neden !).Kanayan yaraya merhem sürmeye çalışan taraftarın yaptığı adam gibi sunumu görünce boş boş zırvalıyorlar.Bu kadar gerilmemin nedeni başta Ayberk olmak üzere bu sunumda emeği geçen herkese yapılan ayıptır.Yazılacak daha çok şey var ama bu kadar yeter uzun ve ağır yazdım sonuna kadar okuyanlara teşekkürler.
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: sercsinano - 17 Eylül 2017, 20:25:02
Emirden kastı anlayamadım açıkçası. "Olmalı"nın yerine "Olması daha iyi olur" mu diyelim şimdi? O zaman sunum ne kadar güçlü olabilir ki?
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: Sercan - 18 Eylül 2017, 21:24:18
sunumu simdi gördüm.
Cok güzel olmus.

Bir akc not: ikinci renklerimiz sari-siyahmis. Melih abi galiba yeni kaynak felanmi ne bulmustu.

Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: ayyberk - 14 Ekim 2017, 01:42:00
Bugün Ural Aküzüm'ün ilgisi sayesinde GSStore yetkililerine sunumu gerçekleştirme fırsatı buldum. Oldukça olumlu bir görüşme olduğunu düşünüyorum. Sonuçları ne olur ne kadar etki edebilmişizdir orasını kestirmek tabii ki de zor. Tüm ayrıntılarını anlatma imkanım olmasa da kabaca bir kaç konuya açıklık getirmiş olayım. Tavsiyelerinizin de eksiksiz olarak bildirildiğini belirteyim.

+13-14 sezonunda Store tarafından bizim de elimizdeki kodların baskı halleriyle birlikte detaylı bir renk kartelası hazırlanmış, bu kartela nike kartelasıyla karşılaştırılmış ve en ortak duran tonlar yani "vivid orange" ve "pepper red"de son karar verilmiş. Son yıllardaki ağırlıklı ton değişimleri konusunda meselenin büyük ölçüde kumaş teknolojisinin değişimiyle ilgili olduğunu, baskı sonrası tonlarla da ilgileneceklerini belirttiler.

+tam parçalı konusuna hakimler. tam parçalı üretme istekleri de var, son yıllardaki tam parçalı olmayan formaların bir kısmının kolların tek parça olma durumuyla ilgili olduğunu söylediler. Farklı tasarımların da tam parçalıya oturtulabileceğini bu yılki parçalı üzerinden anlattım kendilerine.

+kombinler konusunda pratikte kulüplerin seçim hakkının zayıf olduğunu ve büyük ölçüde TFF'nin seçtiğini söylediler. bizim kombinimize uygun gelmesi için haberdar edilen anadolu takımlarının bir kısmının da "olmaz ben bu formayı giymek istiyorum" diye direttiklerini anlattılar. tff ve nike ile prosedür konularına da hakim olan yetkili koyu formaya tff'nin koyu şortu zorunlu kıldığından bahsetti. bu konuda önümüzde bir fenerbahçe örneği olduğu için net ikna olamadım kendi şerhimle paylaşıyorum.

+deplasman formasında futbol şubesinin siyah ve beyaz forma çıkmasıyla ilgili özel bir talebi olduğundan bahsettiler. Forma seçiminde el rahatlatması açısından. Bu yüzden açık sarı tipi tonları deplasman formasında görmemiz şuan hayalcilik olur gibi görünse de hamzaoğlu dönemindeki kırık beyaz antrenman üstü, geçen yılki krem tonlarında monaco ve roma deplasman formaları, ve de fümeyle ilgili ılımlı bir yaklaşımları oldu.

+alternatif formada mor rengin fazla art arda zorlandığını onlar da farkındalar. benim edindiğim izlenim bu konuda bir rahatsızlıkları da olduğu yönünde. kahverengi ve yeşil rengin son yıllarda gündeme gelip masada kaldığını, turuncunun ise her yıl masaya geldiğini, bir sezon mutlaka kullanmak istediklerini anlattılar. bu yıl olur 3 yıl sonra olur 5 yıl sonra olur orası muamma.

+garenta konusunda ellerinden bir şey gelmediğini, garenta'nın en azından bir formada kurumsal renkleriyle yer almak istediğini anlattılar.

+avrupa fontunu bizim gibi onlar da fazlasıyla beğeniyor. seneye değişim olmayacak yönünde bir izlenim oluştu bende. 5 yılın bile bir font için fazla olduğundan bahsettim ancak yine de önümüzdeki sezon bir değişiklik beklememek gerekli sanırım.

+arial font konusunda bir çok kulübün kural dışı davrandığının farkındalar, tff'ye en yoğun baskıyı biz yaptık ama bir sonuç alamadık dediler. benim anladığım bu konuda onların da pek umudu kalmamış.

+monochrome logo için tüzükte herhangi bir engel yokmuş. istenilirse yapılabilir ancak istek konusu sıkıntılı dediler. kulüp üyeleri -özellikle de divan üyelerinin- bu konuda tutuculuklarını anlattılar düşününce bana da pek mantıksız gelmedi açıkçası -malesef ki-

+yıldızların en azından kırmızı ve beyaz kullanmıyla ilgili görüşlerimize olumlu yaklaştılar.

+yabancı takımlar için gördüğümüz ürünlerin tamamının Galatasaray için de tasarlandığını ancak bayilerden yeterli talep gelmeyenlerin maalesef üretilemediğini söylediler. Özellikle bu yıl listedeki bir çok ürün talep edilmemiş. Tech fleece serisinin özellikle üstünü onlar da oldukça beğenmişler ancak üretilmemiş talep oluşmadığından.

+takımda gördüğümüz ürünlerin bi kısmının yalnızca takıma kadar -o kadar olma sebebi yukarıda bahsettiğim satış için talebin olmaması- üretildiğini bunların satışa sunulmasının mümkün olmadığından bahsettiler.

+avrupada görüp türkiyede göremediğimiz ürünlerin bir kısmının ilk ve tek parti ürünler bir kısmının ise takım için üretilenlerden kalanların dağıtımından oluştuğunu belirttiler.

+antrenman ürünlerinde siyah beyaz sarı kırmızı etrafında dönülmesinde futbolcu görüşlerinin etkili olduğunun, büyük çoğunluğunun farklı renkler giymek istemediklerini aktardılar.

+kaleci forması satışlarının oldukça düşük olduğunu anlattılar. bu yıl yalnızca yeşil forma siparişe açılmış diğer formaları sipariş etme şansımız yoktu dendi.

+uzun kollu formanın bu yıl türkiyede satılmayacağını, sipariş vermediklerini söylediler. zira son uzun kollu forma satışında sezon boyunca tüm türkiyede yalnızca 300 forma satılmış. bu sayıya neden satmıyorsunuz da diyemedim açıkçası. zaten uzun kollu forma konusundan genel olarak muzdaripler, taraftarların kaleci forması dahi olsa uzun kollu formaya çıkması için yüksek talepte bulunduğunu ancak alırken hiç tercih etmediklerini söylediler.

+tanıtım konusunda onlar da web üzerinden yapılmasından yanalar. burda "aramızda bir sıkıntı mı var nike ile?" sorusunu da yönelttim, şaşırıp güldüler bu soruya. herhangi bir sorun yokmuş, kulüp firma adı altından tanıtılmaya sıcak bakmıyormuş. ben bu konuda farklı görüşte olduğumuzu, o kategorinin bize prestij kattığı ana fikri üzerinden elimden geldiğince anlatmaya çalıştım.

+parçalı içlik konusu gündeme gelmiş ancak lafta kalmış sanırım. yeniden düşünülebilir dediler. içliklerin tonlarının formayla uyumlu olması konusunda da fikir birliğine vardık.

+gsstore ürünlerinde bizim casual ve sade isteğimizin aksine taraftarın büyük kesminin "gsstorea galatasaray logolu armalı ürün almayacaksam niye geleyim" fikrinde olduğunun ve büyük çoğunlukla çok sloganlı çok grafikli -bizim tabirimizle çocukça- şeylerin yüksek satış rakamlarına ulaştığını yine de sade ürünlere bu sezondan itibaren ağırlık vermeye çalıştıklarını aktardılar.

+gsstore sitesindeki fotoğraflar nike türkiye tarafından çekiliyormuş. net bir standart oluşmadığının farkındalar. nike.com'daki fotoğrafların kullanılması önerisini ilettim kendilerine.

size anlatmayı unuttuğum bir konu var mı bilmiyorum, aklınıza gelirse sorabilirsiniz. sunuma katkılarınızdan dolayı hepinize ekip adına teşekkür ederim.
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: kerlonmoura - 14 Ekim 2017, 02:29:07
Emegine saglik Ayberk, helal olsun
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: ayyberk - 14 Ekim 2017, 18:48:24
Saol kerlon, tasarımı bıraktın mı sen neden hiç göremiyoruz seni biz 😂 @kerlonmoura
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: Leos - 14 Ekim 2017, 23:00:03
Ayberk,yaptığın iş muazzam.Senelerdir buradayız,sonunda içimizden birisinin çıkıp duygularımıza tercüman olması muazzam olay.Sana,bu görüşmede emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. :)

Tek merak ettiğim konu,gsstore.org sitesinin (şahsi fikrim) yetersiz olduğundan bahsetme şansın oldu mu acaba ? @ayyberk
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: ayyberk - 14 Ekim 2017, 23:21:43
@Leos site konusu açıldı ancak yenilenmesi yönünde bir izlenim edindim dersem yalan olur. Açıkçası yenilenmesine ben de pek ihtimal vermediğimden daha çok fotoğraflar üzerine gitmeye çalıştım. Alakasız renk tonları ve kötü fotoğrafların düzeltilmesi yönünde konuştuk.
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: kerlonmoura - 15 Ekim 2017, 09:41:34
Saol kerlon, tasarımı bıraktın mı sen neden hiç göremiyoruz seni biz 😂 @kerlonmoura

Bu aralar biraz yogun oldugum ve de bilgisayarimi degistirip henuz Photoshop yuklemedigim icin simdilik sadece tasarim yapmadan buralari takip ediyorum. En yakin zamanda Photoshop yukleyip tasarima devam etmek istiyorum :D
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: Leos - 15 Ekim 2017, 16:26:26
Eyvallah, teşekkür ederim tekrar @ayyberk :)
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: eL_maesTRo - 17 Ekim 2017, 21:34:15
@ayyberk
Öncelikle ortaya konulan emekten ötürü teşekkür ediyorum; alınan sorumluluk takdir edilesi, tebrik ederim...
Bu iletişimin devam edeceğini umduğumdan tavsiye niteliğinde naçizane birkaç şey söylemek isterim; görüşmede bahsedeceğim konuların üzerinde durulduysa, şimdiden affola... 
Her şeyden önce tam parçalı konusuna hakim olmaları hayli şaşırtıcı, şahsen beklenmedik bir durum; bu topluluğun son dönemdeki icraatları ise düşünce yapısı ile oldukça çelişkili...
Kombinasyon konusunda belirttikleri şekilde Anadolu kulüpleri nasıl diretiyorlar ise, misli ile karşılık verilmeli; hatta son çare olarak logosuz siyah Nike şortlar tedarik edilmeli ve beyaz şort konusunda direten rakiplere karşı caydırıcı yöntem izlenmeli. Bu konuda taviz verilmemeli...
TFF ile, font ve rakamların yer aldığı kısmın tek renk olması konusunda gerekli görüşmeler;eleştirel biçimde değil tavsiyelerde bulunularak, örnekler gösterilerek yapıcı ve tümevarım şeklinde yapılmalı; orta yol aranmalı...
Uzun kollu forma konusunda en azından futbolcular için bir girişim olmalı; uzun kollu formanın olmayışının türlü abukluklara yol açtığı çok açık, bu konuda kesinlikle adım atılmalı...
Görüşmeye tanık olmadığımdan hangi konulara değinildi vakıf değilim; yazıda geçmeyen şu noktaların altını da çizmek isterim;
-Forma teknolojisi gözardı edilmemeli. Başta parçalı forma olmak üzere maç formalarında Nike forma teknolojisinin son hali kullanılmalı, bu konuda gerekli yaptırımlar ortaya konmalı...
-Kırmızı ve turuncuya yakın renkteki parçalı forma hasebiyle, beyaz renkteki karakterlerin forma üzerinde rahatlıkça okunabilir olması; sırtın tek renk olma zorunluluğunu ortadan kaldırmalı...
-Birçok konuda rekabet halinde olunan Fenerbahçe 'nin forma konusunda yıllardır süregelen disiplini ön plana çıkarılmalı, bu karşılaştırmanın hafife alınmayacak derecede yararlı olacağı kanaatindeyim...
-GS Store çalışanlarının bilinçlendirilmesi konusunda gerekli eğitimlerin verilmeli, kalifiye personelin sayısı artırılmalı. Bilmediği konu hakkında günü kurtarma amaçlı uydurma söylemlerde bulunan çalışan sayısı azaltılmalı. İsim ve numara baskısı gibi karmaşık olmayan uygulamalarda hataya yer verilmemeli...

Sözünü ettiğim bu konularda gelişmeler bekliyorum; var olan iletişimin devam etmesi durumunda gerekirse elimi taşın altına koymaya varım, karşılık beklemeksizin yetkililere yardım etmeye hazırım...


Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: kralreha07 - 18 Ekim 2017, 14:35:01
Ayberk tebrikler.
Eminim o kişilerle karşılıklı konuşurken beklentilerden çok farklı bir durum oluşmuştur.
Ama yine de birçok konuyu anlatmışsın. Umarım yararlı olur.

Buradaki birçok isteğin nike tarafından yerine getirilmesinin de talep ile ilgili olduğu da aşikar. Yani insanların alım gücü. Yani para!

Alternatif renkler konusunda futbolculardan bir tanıdık bulacağız. Monochrome logo için de divan üyelerinin tamamının ölmesini bekleyeceğiz. :(

Herşey bir yana şu yaptığınız olay milattır. Ve devamı gelecektir.
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: carricudizilla - 10 Mart 2019, 03:09:05
Bunun bir benzerini TFF'ye iletmek üzere font için yapmalıyız. Şahsen 1-2 çalışma yapmıştım (elimden geldiğince - https://www.behance.net/gallery/69099979/TFF-Football-Leagues-Kit-Number-Design-Concept ). @ayyberk @ozando bu konuda da güzel bir sunum hazırlanabilir.

Bari en azından ligde milli takımın kullandığı font fullanılsın. Herkes Arial'i kendine göre yontmuş.

Hatta üstümüze vazife mi, para mı kazanıyoruz ki yapalım demeyeceksek adam akıllı bir kurumsal kimlik çalışması yapabiliriz TFF ve Lig için. (Buna sosyal medyada paylaştıkları fixtürler, bannerlar vs. dahil. belki modern bir federasyon logosu - https://www.behance.net/gallery/60304313/Turkish-Super-League-Logo-Sleeve-Patch-Design-Concept )
Başlık: Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
Gönderen: kralreha07 - 12 Mart 2019, 16:43:09
Bu arada sunumun 8. sayfasında yanlış parçalı türlerinin 1., 2. ve 3. formalarda önden bakılınca sırt kısımlarının renkleri ters çizilmiş.
(http://resimag.com/p1/01826eaba89.png)