Galatasaray Formaları

Sponsor Sorunsalı

  • 1 Yanıt
  • 2736 Gösterim
Sponsor Sorunsalı
« : 10 Haziran 2014, 11:09:18 »
Arkadaşlar herkese Merhaba...

Eski bir üye olarak tekrar bi selam vereyim dedim.  :) Uzunca bir süredir de yazamıyordum buraya, forma çalışmaları da ekleyemiyorum. Sponsor olayıyla ilgili birşeyler yazmak istedim.

Galatasaray 2014-2015 Formaları başlığı altında bazı arkadaşlar "sponsorsuz forma" dileklerini dile getirmiş. Arkadaşlar günümüz şartlarında sponsorsuz forma çok zor. Daha önceki yıllarda olsaydı belki mümkün olabilirdi sponsorsuz forma ama günümüzde çok çok zor. Taraftarın transfer isteği, takımın diğer giderleri, vizyon, isim, marka değeri vs. derken sponsorsuz iş yapmak neredeyse imkansız. :) Kaldı ki şortun altına bile sponsor alınıyor artık siz düşünün gerisini... :) Ayrıca Real Madrid, M. United vs. gibi dünyanın önde gelen takımları bile sponsor alırken bizim sponsorsuz forma çıkartmamızı düşünmeye bile gerek yok. :)

Gelelim sponsor meselesine. Benim bildiğim malumunuz sosyal medyada da dolaşan Fly Emirates, Samsung ve Gazprom sponsorları yoğunlukta gidiyor. Muhtemelen şu an net birşey yok ve belirsizlik var. Ama bana kalırsa şüphelenecek bir durum söz konusu değil. Bu belirsizliğin sebebi elbette ki takımın kazanç meselesiyle ilgili. Başkan ve yönetimin yaş yere yatmayacağını tahmin ediyor ve umuyorum. Yakın zamanda güzel haberler alırız inşallah. Bu olay sadece formaların kamuoyuna tanıtılmasını geciktiriyor biraz...

Şu an benim bilgim Fly Emirates ve Samsung yoğunluğunda devam ettiği konusunda. Fly Emirates daha yakın olabilir büyük ihtimal, tabi çok da net bir bilgi değil... Bu arada duyumcu vs. falan da değilim onu da belirteyim.

Ayrıca "Turkish Airlines" sponsorken Fly Emirates olmaz diyen arkadaşlar için de birkaç şeyden bahsedeyim. Arkadaşlar bu mantıkla giderseniz Odeabank ve Denizbank da kulübümüze sponsor firmalar. Kaldı ki THY kulübün uçuş sponsoru. Aynı Barcelona ve Manchester United'da olduğu gibi. Forma sponsorunu bu olayla karıştırmamanızı tavsiye ederim. Tabi ki Turkish Airlines forma sponsoru da olamaz mı? Olabilir tabi ki onların tercihidir fakat formada Fly Emirates yer alırsa da sorun olacağını zannetmiyorum.

Yani işin özeti sponsor Fly Emirates ve Samsung'dan birisi olacak gibi duruyor. En azından kiminle görüşsem bu iki isim öne çıkıyor. Fly Emirates'in biraz daha önde olduğunu tekrar ediyorum. :) Herkese sarı-kırmızı günler...
Galatasaray Türkiye'dir...

*

Çevrimdışı sinan_7

  • ****
  • Gün gelir bekleriz,Gün gelir kükreriz !
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sponsor Sorunsalı
« Yanıtla #1 : 13 Haziran 2014, 17:00:38 »
bu belirsizliğe bakılırsa sponsorumuzu siyah çerçeveyle kullanırız kesin :(