Galatasaray Formaları

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - ayyberk

Sayfa: 1 2 3 ... 61
1
Haberde verilen forma ilk paylaştığımızda anlattığım. Mevcut kalıbı düşününce insanın aklına farklı bir şey gelmiyor zaten.
yüksek ihtimalle parçalı olur ve yüzde doksan 6 parçalı olur geçen sezonki gibi.
Ama burda bir yanılgıya düşmemek lazım, haberdeki forma adidasın o dönemki kalıpları izin verdiği ölçüde tam parçalı formatına yakın bir formaydı. Gelecek sene kollardaki desenlerde 3. bir renk kullanılmadığı sürece -ki şuan kullanılmayacağı bilgisi var elimizde- kolların önüyle arkasının tek renk olduğu, 4 veya 6 parçalı olarak isimlendirebileceğimiz bir forma olacaktır. Son iki yılki desen denemelerini ve zaten kolda desenler olacağını düşününce seneye ek bir desen olmayan sade bir parçalıyla karşılaşmamız oldukça muhtemel.

2
Gözümden kaçan var mı diye bir son bakınayım derken bir kaç ürün daha buldum. Karışıklık olmaması adına tüm ürünleri tek postta topluyorum. Bu ütünler satılır mı satılmaz mı bilemeyiz ama nike üretmiş en azından büyük çoğunluğunu. Gerisi satıcıların satarım satamam hesabına kalmış. Ki benim şahsi fikrim bu fiyatlara her ne kadar çok güzel olsalar da Türkiye piyasasında mor pembe yelek ve mont satmak pek kolay bir şey değil.http://esvaphane.com/wp-content/uploads/2017/08/tottenham-hotspur-fc-modern-authentic-grand-slam-polo-15.jpg

http://esvaphane.com/wp-content/uploads/2017/08/Polo7.jpg

http://esvaphane.com/wp-content/uploads/2017/08/PRE11.jpg


http://cdn.gsstore.org/UPLOAD/PRODUCT/thumb/855672-509_1002_1_large.jpg


3
@Leos site konusu açıldı ancak yenilenmesi yönünde bir izlenim edindim dersem yalan olur. Açıkçası yenilenmesine ben de pek ihtimal vermediğimden daha çok fotoğraflar üzerine gitmeye çalıştım. Alakasız renk tonları ve kötü fotoğrafların düzeltilmesi yönünde konuştuk.

4
Saol kerlon, tasarımı bıraktın mı sen neden hiç göremiyoruz seni biz 😂 @kerlonmoura

5
@Taner357 windurnner bizde de var bi kaç sayfa öncesinde görebilrsin, çanta fazla ütopik city psgye bile yapılmıyor doğru düzgün çünkü satış potansiyeli çok düşük. Montun da siyah sarısı var bizim için, o fiyatlardaki bir ürünün her çeşidini çıkarmak satış açısından çok çok zor olay, hele bizim rengin mor olduğu düşünülünce.

6
Bugün Ural Aküzüm'ün ilgisi sayesinde GSStore yetkililerine sunumu gerçekleştirme fırsatı buldum. Oldukça olumlu bir görüşme olduğunu düşünüyorum. Sonuçları ne olur ne kadar etki edebilmişizdir orasını kestirmek tabii ki de zor. Tüm ayrıntılarını anlatma imkanım olmasa da kabaca bir kaç konuya açıklık getirmiş olayım. Tavsiyelerinizin de eksiksiz olarak bildirildiğini belirteyim.

+13-14 sezonunda Store tarafından bizim de elimizdeki kodların baskı halleriyle birlikte detaylı bir renk kartelası hazırlanmış, bu kartela nike kartelasıyla karşılaştırılmış ve en ortak duran tonlar yani "vivid orange" ve "pepper red"de son karar verilmiş. Son yıllardaki ağırlıklı ton değişimleri konusunda meselenin büyük ölçüde kumaş teknolojisinin değişimiyle ilgili olduğunu, baskı sonrası tonlarla da ilgileneceklerini belirttiler.

+tam parçalı konusuna hakimler. tam parçalı üretme istekleri de var, son yıllardaki tam parçalı olmayan formaların bir kısmının kolların tek parça olma durumuyla ilgili olduğunu söylediler. Farklı tasarımların da tam parçalıya oturtulabileceğini bu yılki parçalı üzerinden anlattım kendilerine.

+kombinler konusunda pratikte kulüplerin seçim hakkının zayıf olduğunu ve büyük ölçüde TFF'nin seçtiğini söylediler. bizim kombinimize uygun gelmesi için haberdar edilen anadolu takımlarının bir kısmının da "olmaz ben bu formayı giymek istiyorum" diye direttiklerini anlattılar. tff ve nike ile prosedür konularına da hakim olan yetkili koyu formaya tff'nin koyu şortu zorunlu kıldığından bahsetti. bu konuda önümüzde bir fenerbahçe örneği olduğu için net ikna olamadım kendi şerhimle paylaşıyorum.

+deplasman formasında futbol şubesinin siyah ve beyaz forma çıkmasıyla ilgili özel bir talebi olduğundan bahsettiler. Forma seçiminde el rahatlatması açısından. Bu yüzden açık sarı tipi tonları deplasman formasında görmemiz şuan hayalcilik olur gibi görünse de hamzaoğlu dönemindeki kırık beyaz antrenman üstü, geçen yılki krem tonlarında monaco ve roma deplasman formaları, ve de fümeyle ilgili ılımlı bir yaklaşımları oldu.

+alternatif formada mor rengin fazla art arda zorlandığını onlar da farkındalar. benim edindiğim izlenim bu konuda bir rahatsızlıkları da olduğu yönünde. kahverengi ve yeşil rengin son yıllarda gündeme gelip masada kaldığını, turuncunun ise her yıl masaya geldiğini, bir sezon mutlaka kullanmak istediklerini anlattılar. bu yıl olur 3 yıl sonra olur 5 yıl sonra olur orası muamma.

+garenta konusunda ellerinden bir şey gelmediğini, garenta'nın en azından bir formada kurumsal renkleriyle yer almak istediğini anlattılar.

+avrupa fontunu bizim gibi onlar da fazlasıyla beğeniyor. seneye değişim olmayacak yönünde bir izlenim oluştu bende. 5 yılın bile bir font için fazla olduğundan bahsettim ancak yine de önümüzdeki sezon bir değişiklik beklememek gerekli sanırım.

+arial font konusunda bir çok kulübün kural dışı davrandığının farkındalar, tff'ye en yoğun baskıyı biz yaptık ama bir sonuç alamadık dediler. benim anladığım bu konuda onların da pek umudu kalmamış.

+monochrome logo için tüzükte herhangi bir engel yokmuş. istenilirse yapılabilir ancak istek konusu sıkıntılı dediler. kulüp üyeleri -özellikle de divan üyelerinin- bu konuda tutuculuklarını anlattılar düşününce bana da pek mantıksız gelmedi açıkçası -malesef ki-

+yıldızların en azından kırmızı ve beyaz kullanmıyla ilgili görüşlerimize olumlu yaklaştılar.

+yabancı takımlar için gördüğümüz ürünlerin tamamının Galatasaray için de tasarlandığını ancak bayilerden yeterli talep gelmeyenlerin maalesef üretilemediğini söylediler. Özellikle bu yıl listedeki bir çok ürün talep edilmemiş. Tech fleece serisinin özellikle üstünü onlar da oldukça beğenmişler ancak üretilmemiş talep oluşmadığından.

+takımda gördüğümüz ürünlerin bi kısmının yalnızca takıma kadar -o kadar olma sebebi yukarıda bahsettiğim satış için talebin olmaması- üretildiğini bunların satışa sunulmasının mümkün olmadığından bahsettiler.

+avrupada görüp türkiyede göremediğimiz ürünlerin bir kısmının ilk ve tek parti ürünler bir kısmının ise takım için üretilenlerden kalanların dağıtımından oluştuğunu belirttiler.

+antrenman ürünlerinde siyah beyaz sarı kırmızı etrafında dönülmesinde futbolcu görüşlerinin etkili olduğunun, büyük çoğunluğunun farklı renkler giymek istemediklerini aktardılar.

+kaleci forması satışlarının oldukça düşük olduğunu anlattılar. bu yıl yalnızca yeşil forma siparişe açılmış diğer formaları sipariş etme şansımız yoktu dendi.

+uzun kollu formanın bu yıl türkiyede satılmayacağını, sipariş vermediklerini söylediler. zira son uzun kollu forma satışında sezon boyunca tüm türkiyede yalnızca 300 forma satılmış. bu sayıya neden satmıyorsunuz da diyemedim açıkçası. zaten uzun kollu forma konusundan genel olarak muzdaripler, taraftarların kaleci forması dahi olsa uzun kollu formaya çıkması için yüksek talepte bulunduğunu ancak alırken hiç tercih etmediklerini söylediler.

+tanıtım konusunda onlar da web üzerinden yapılmasından yanalar. burda "aramızda bir sıkıntı mı var nike ile?" sorusunu da yönelttim, şaşırıp güldüler bu soruya. herhangi bir sorun yokmuş, kulüp firma adı altından tanıtılmaya sıcak bakmıyormuş. ben bu konuda farklı görüşte olduğumuzu, o kategorinin bize prestij kattığı ana fikri üzerinden elimden geldiğince anlatmaya çalıştım.

+parçalı içlik konusu gündeme gelmiş ancak lafta kalmış sanırım. yeniden düşünülebilir dediler. içliklerin tonlarının formayla uyumlu olması konusunda da fikir birliğine vardık.

+gsstore ürünlerinde bizim casual ve sade isteğimizin aksine taraftarın büyük kesminin "gsstorea galatasaray logolu armalı ürün almayacaksam niye geleyim" fikrinde olduğunun ve büyük çoğunlukla çok sloganlı çok grafikli -bizim tabirimizle çocukça- şeylerin yüksek satış rakamlarına ulaştığını yine de sade ürünlere bu sezondan itibaren ağırlık vermeye çalıştıklarını aktardılar.

+gsstore sitesindeki fotoğraflar nike türkiye tarafından çekiliyormuş. net bir standart oluşmadığının farkındalar. nike.com'daki fotoğrafların kullanılması önerisini ilettim kendilerine.

size anlatmayı unuttuğum bir konu var mı bilmiyorum, aklınıza gelirse sorabilirsiniz. sunuma katkılarınızdan dolayı hepinize ekip adına teşekkür ederim.

7
hayır yine sunulmuştur da kesin karara ulaşılmış yani, zaten hatırlarsak 14-15te siyah deplasman formasını haziranda görme fırsatı bulmuştuk. yani iç saha forması aşağı yukarı 5 6 aydır bellidir muhtemelen.

8
ya ben algıda seçiçilik mi yapıyorum bilmiyorum da cavs forması güzel bizimki rezalet geldi gözüme. çok dandik durmuyor mu?

9
Tasarım kesin, home forma olayını tamamlamış şuan nike tüm kulüpler için. Dep ve thirdün de son aşamaları muhtemelen @Sercan

10
Bu kalıpla istense füme detaylı mis gibi tam parçalı çıkar aslında ama hiç düşünmüyolar bile heralde. O şeritlerde üçüncü bir renk olmayacağını göz önüne alınca kolların tek renk olacağı kesin. Gövdeyle zıtlık oluşturup 6 parça yaparlar gibi geldi bana.

11
Parçalı mı çubuklu mu olacak o bile belirsiz şuan, o yüzden bir çizim yapmadık. Ama yüksek ihtimalle parçalı olur ve yüzde doksan 6 parçalı olur geçen sezonki gibi.

12
Dünya Kupası formalarından çok net sızıntılar gelmeye devam ederken gelecek sezonun kulüp formaları da şekillenmeye başladı.

http://esvaphane.com/wp-content/uploads/2017/10/Untitled-1-Recovered-1.jpgGalatasaray’ın yeni iç saha forması bu sezon olduğu gibi yine sarı ağırlıklı olacak. Beyaz detaylarla tamamlanmasını beklediğimiz forma Nike’nin 2018 Dünya Kupası’nda kullanmaya başlayacağı yeni elit kategori kalıbından oluşacak. Kalıbın kollarında aşağıdaki seremoni ceketinde görülen desen yer alacak. 

Son yıllarda iyice bordo- turuncuya dönmeye başlayan renkler ise önümüzdeki sezon da aynı kalacak. Forma, biber kırmızısı ve parlak turuncu tonlarında olacak.

Nike, önümüzdeki yıl elit kategori takımlarda orijinal kombinlere dönüş yapacak. Galatasaray da önümüzdeki yıl iç saha formasını -giyilme sıklığı ne olur bilemeyiz ama en azından tanıtım için- beyaz şort ve kırmızı çorap ile kombinleyecek.

Nike’nin her sezon ürettiği casual ürünlerde de önümüzdeki yıl Galatasaray için iyi işler ortaya çıkacak gibi görünüyor. Özellikle cap konusunda Galatasaray’a bugüne kadar çok özen gösterilmediğini görmüştük ama önümüzdeki sezon öyle olmayacak gibi duruyor.13
Yerli Takımlar / Ynt: Fenerbahçe Doğuş 2017-2019
« : 01 Ekim 2017, 23:57:14 »
@ozando abi baştan şampiyon olacaklarını hesap edemeyeceklerine göre swoosh da altın olmaz ya, bence baskı sarı olmalıydı en iyisi.

14
fluonun tonunda sıkıntı var sanki.

15
Yerli Takımlar / Ynt: Türkiye 2018
« : 22 Eylül 2017, 00:22:03 »
Yeni kalıba sallamayın şimdilik derim ben zira ne ozan abinin ne bizim çizimlerimiz yeterince yansıtmıyor kalıbı. Yaka ve desen konusunda daha düzgün duracak bir konsept olacak.

16
Yerli Takımlar / Türkiye 2018
« : 19 Eylül 2017, 21:42:37 »
http://esvaphane.com/wp-content/uploads/2017/09/Untitled-2.jpg

http://esvaphane.com/wp-content/uploads/2017/09/Untitled-1.jpghttps://pbs.twimg.com/media/DKGT6Y_XkAAEvwb.jpg

https://pbs.twimg.com/media/DKGT7lLX0AIoi0d.jpg


19
Yabancı Takımlar / Ynt: Tottenham Hotspur - Nike 17/18
« : 14 Eylül 2017, 02:07:58 »
Bence gereklilikte bi sorunu yok ya. Lacivert ve beyaz iki forma bile sezon çıkarmaya yeter. Mavi beyaz bi takımla karşılaşırsa da kurtarır bu mor forma. Oyna devam.

20
Beyaz çok iyi olmuş

Sayfa: 1 2 3 ... 61