Galatasaray Formaları

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Filth

Sayfa: 1 2 3 ... 160
1
Deplasman cidden olağanüstü olmuş. Ellerine sağlık.

2
Yerli Takımlar / Ynt: Beşiktaş 2017-2018
« : 14 Ağustos 2017, 19:32:54 »
Bu forma tanıtım videosu gibi olmamış sanki ya, öyle genel bi Beşiktaş videosunun sonunda formalar çıkıyor sadece.

3
Yerli Takımlar / Ynt: Fenerbahçe 2017-2018
« : 12 Ağustos 2017, 22:35:54 »
@johanbirader Maç İzmir’de, yanıyordur muhtemelen.

4
Akhisar çubuklu-siyah-siyah, Sivas beyaz-beyaz-beyaz giyiyor.


6
Yerli Takımlar / Ynt: Gaziantepspor 2017/18
« : 12 Ağustos 2017, 16:46:19 »
Şu kalıbı piyasaya süren insana lanet olsun ya, hayatımda gördüğüm en çirkin kalıp. Ne gerçek insan görüntüsü var, ne tasarımı tam olarak yansıtabiliyor.

Formalara gelince, bir anlam yüklenmeye çalışılmış ama ne yapmaya çalıştılarsa elde kalmış. O 6317'yi kocaman olacağına kola eteğe iliştirilse çok daha iyi. Bütün anlamını süpürmüş götürmüş. Kol neden siyah, yaka neden beyaz, o üretici logosu nedir? Birbirinden kopuk parçalardan oluşan bir forma.

Deplasman formasında yine anlamsız bi desen. O desen yetmemiş, bir de şehir silüeti eklemişler. O da yetmemiş kola şerit eklemişler.

Çubuklu forma Nike'ın 12-13 çubuklusundan alınmış, fena da olmamış. Ama e-spor forması tarzında kartal konunda formanın bütün şekli şemali dağılmış. 3 forma da birbirinden kötü, birbirinden kalitesiz. Üreticinin ne olduğu meçhul, bu meçhullük akla direkt kalitesiz kumaşı getiriyor. Kalitesiz tasarım, kalitesiz kumaş. Katalog giyilse bunlardan daha iyi.

7
Beyler Gala'nın Galatasaray'la tam alakası nedir? Gala-tasaray olarak ayrılsa yine tamam da, Gala pek alakasız. Evet güzel görünüyor ama anlamsız.

Çorap rengi beni çok rahatsız etti. Siyah çorap bile daha yakışırdı, böyle çok garip olmuş. Ben de ilk Muslera'nın çorabı sandım.

8
Galatasaray Forma Haberleri / Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
« : 08 Ağustos 2017, 09:28:47 »
Hiçbir gölge kalmamış, her şeyi tek tek açıklamışsın Ayberk. Forum olarak güzel bir çalışmanın altına imza atmış olduk, umarım gerekli yerlere ulaşır, ilgili makamlar bu konulara önem verir.

9
Yabancı Takımlar / Ynt: Arsenal 17/18
« : 07 Ağustos 2017, 23:13:57 »
@Joe Pistone Yok yav Footy'nin 1 nisan şakasıydı o :D

10
Yerli Takımlar / Ynt: Kayserispor 2017-18 (Nike)
« : 07 Ağustos 2017, 13:49:36 »
14-15 katalogundan çubuklu, yine de seçilebilecek en güzel çubuklulardan. Kırmızı formaya alıştık zaten, renk renk gördük. Beyaz formaya o sarı kırmızı kol ucunu koymuşlar ya, forma resmen elit olmuş. Kim akıl ettiyse ona ayrı tebrik, bu kadar temiz uygulayana ayrı tebrik.

11
Yabancı Takımlar / Ynt: Sampdoria 17/18
« : 07 Ağustos 2017, 03:07:59 »
İç saha formasıyla aynı renk alternatif forma yapma rezaleti... İtalya'nın en nev-i şahsına münhasır forma kültürlerinden biri bu Sampdoria. İki formanın birleşiminden doğan bir forma bu klasik mavi forma.Deplasman forması da şu:

https://3.bp.blogspot.com/-0TMr7L8bBAA/WYJA0IjTI8I/AAAAAAABS10/KDzUXZM8mnIavRp1NnsRRzTWK0TmPGbFwCLcBGAs/s1600/sampdoria-17-18-away-kit.jpg


Klasik şeridin kolda devam etmesi güzel.

Ek olarak, alternatif formadaki logoyu yeniden tasarlayarak DesignFootball'da CRCW kazanmıştım ben. :D

http://i.hizliresim.com/qEbApZ.png

12
Yabancı Takımlar / Ynt: Arsenal 17/18
« : 07 Ağustos 2017, 03:02:35 »
Bu forma güya 2005-2006 formasından ilham alıyordu, rengi biraz koyultup aynı formayı vermişler. Bu formanın şununla ne alakası var ki?

http://1.bp.blogspot.com/-qw7PrKzB_tU/Ve6azUMuIdI/AAAAAAAAsOQ/eashWCFP3Lc/s1600/2005-2006-Home-Kit.jpg


Hayır madem benzer forma yapmayacaksın, 2005-2006 formasını hiç dahil etme bu işin içine. Renk tonunu ben beğendim ama ilham kaynağıyla alakası yok. Renk güzel renk yoksa. Çoraptaki çizgi gradyan çok çok yakışmış.

Daha önce de yazmıştım, bu Puma çakalı omuzları beyaz yapmamayı ne zaman akıl edecek, ne zaman özüne dönecek Arsenal'in çok merak ediyorum.

https://pbs.twimg.com/media/DDG8eiEXkAAYgUI.jpg13
Can hayal kırıklığını anlayabiliyorum, hepimiz buraya forma koyunca bol bol övülsün, turları güle oynaya geçsin istiyoruz, kimi zaman geçiyor, kimi zaman geçmiyor. Senin yürüdüğün yollardan hepimiz yürüdük, buradaki kişiler tarafından ya da artık aktif olmayan üyeler tarafından defaatle ezildik, farkla yenildik, elendik. Bir sonraki sefer daha hırslı geldik, yine elendik. Bu insanın hevesini kırmamalı aksine motivasyon sağlamalı. Tasarım söz konusu olduğunda her zaman daha iyisi vardır, bir tasarım her zaman birkaç basamak daha yükselebilir, her zaman eksiği vardır.

Ben Eren'i buraya kaydolduğumdan beri tanıyorum, forum dışında da güzel bir dostluğumuz vardır. O güzel deplasman formasına rağmen iç saha formasının sıradanlığından dolayı ben oyumu sana verdim, hani önyargı falan diyorsun ya; önyargılı olsam gider paşa paşa Eren'e oy verirdim, lan acaba mı da demezdim. Her yarışmada, her turda gözümün gördüğüne ve tasarım anlayışıma göre oy veriyorum. Daha bir kere bile aa bu arkadaşım, aa bunla çok muhabbetim var diye oy vermişliğim olmadı.

Forma tasarımından para kazanan biri olarak formalarına eleştiriler getireceğim şimdi, insan en iyisini yaptığını düşünüyor ama her zaman en iyisi de olmuyor.

Barcelona'nın dönüm noktalarında parçalı forma tasarımı artık çok baydı, aynı Eiffel Kulesi'nin PSG'nin Hechter formasına uyarlanması gibi. Bu tasarımı gerek forum içinde, gerek forum dışında defaatle gördük. Evet güzel tasarlamışsın, bire bir 1999 formasını yeni kalıba sığdırmışsın ama bu formayı bire bir koyu lacivert parçalar ve altın detaylarla yapmak yerine orijinal renklerle yapsan daha özel bir forma olurdu. Yani eski formayı yeni kalıba sığdırmak yerine eski formadan esinlenip yeni bir forma yaratsan eminim daha çok değer görürdü. Armanın ortada kullanılması parçalıya yakışıyor ama orijinal logo konumlandırması bu formaya daha çok yakışırdı, eğer 2018 Vapor üzerinden forma tasarlıyorsan.

Deplasman forması gerçekten güzel görünüyor, renk seçimleri çok güzel. Ama hem armadura hem dairesel desen formanın göğsünü çok karıştırmış. Bildiğim kadarıyla Ahmet Abi'nin bu kalıbında armadura kaldırılabiliyor, o kaosu ortadan kaldırmak için delikleri kaldırabilirdin. Formada ön plana çıkması gereken şey desenken daha çok karıştırmış formayı. Çok ufak bordo dokunuşlar bu formayı bambaşka bir noktaya da taşıyabilirdi. Profesyonel olacakken arada kalmış bir forma olmuş. Ben zaten bu formanın renkleri için sana oy verdim. Lacivert ve gümüş çok yakışmış.

Bu arada, oylama sisteminin dengesizliğine katılıyorum. Maksimum 20 kişi oy veriyor, hal böyle olunca 1 oy bile oylamanın seyrini bambaşka yere götürüyor. Belki forumda aktif 250-300 kişi olsaydı, iddia ettiğin gibi Eren'e tanışlığından dolayı oy veren kimselerin oyu da önemsiz olurdu. Ne yazık ki internetin mikroblog ve Buzzfeed/Onedio tarzı sitelere dönmesi zaten tükenmekte olan forum kültürüne son darbeyi vurmuş oldu. Bu işle ilgilenen çok fazla insan yok, ilgilenen de forumun adından dolayı ürküyor. Ben bir Fenerbahçeli olarak aylarca üye olmadan dolaştım forumda, sonra gaza gelip üye oldum ki iyi ki de olmuşum derim her zaman. Bu forumda hem çok şey öğrendim hem de çok güzel insanlar tanıdım. Ben bu forumda yarı profesyonel olup bu işten para kazanmaya başladım, eğer kariyerim bu yönde ilerleyecekse bu forumun yadsınamaz bir katkısı oldu, olacak.

Kura şansı da mühim tabi. Turnuvax isimli siteden çekiyorum kuraları, hiçbir ayar çekmeden burada paylaşıyorum. Kimisine çok amatörler denk geliyor, kimisine de forumun kurtları geliyor, buna da yapacak bir şey yok. Kurada şansının artması için puan listesinde yukarılara çıkmak gerekiyor, bu da yarışmalara katılmaktan geçiyor. Her yarışma en az 7 puan olarak dönüyor üyelere. Listede onlarca kişinin aktif olmadığını düşünürsek 1 puan bile çok önemli oluyor.

Kısaca hevesin kırılmasın, güzel işler yapıyorsun, severek takip ediyorum. Bu yarışmalar eğlenmek için düzenlediğimiz, bizim dışımızda kimse için önemi olmayan yarışmalar. İyi ya da kötü bir tasarımcı olduğunun kıstası kesinlikle değil.

15
Yarı finale çıkanlar:

@ayyberk (%53.3)
@Eren A. (%62.5)
@Filth (%73.3)
@Emirhan Avcı (%73.3)

Üst turdaki takımını ilk seçme hakkı Emirhan'da. Seçtiğiniz takımları bir an önce söylerseniz kurayı da çekebiliriz, formaları son gönderme tarihi 12 Ağustos 2017 21:45.

16
Oylamalar açılmıştır, herkese başarılar :)
Yorum yapmayı unutmayın.

17


EMİRHAN AVCI - REAL MADRID

İÇ SAHA:

http://i.hizliresim.com/r2vL7z.jpg


DEPLASMAN:

http://i.hizliresim.com/Ln0PLz.jpgTEKASK1903 - MANCHESTER CITY

İÇ SAHA & DEPLASMAN:

https://i.hizliresim.com/okaJmq.png

18


FILTH - JUVENTUS

İÇ SAHA:

https://i.hizliresim.com/gWGloQ.jpg


DEPLASMAN:

https://i.hizliresim.com/N1oVOP.jpgHASAN_KI - AS ROMA

İÇ SAHA:

https://i.hizliresim.com/Mv4l4a.png


DEPLASMAN:

https://i.hizliresim.com/qWn2nW.png

19


EREN A. - PARIS SAINT GERMAIN

İÇ SAHA:

https://i.hizliresim.com/pWVLQr.png


DEPLASMAN:

https://i.hizliresim.com/3qJd40.pngCANAKR - FC BARCELONA

İÇ SAHA:

https://i.hizliresim.com/6XG7WN.png


DEPLASMAN:

https://i.hizliresim.com/7NZErm.png

20


AYYBERK - MANCHESTER UNITED

İÇ SAHA:

https://i.hizliresim.com/YNalL2.jpg


DEPLASMAN:

https://i.hizliresim.com/8d3bvn.jpgVICTORIEUX - TOTTENHAM

İÇ SAHA & DEPLASMAN:

https://i.hizliresim.com/0BZ4zZ.png

Sayfa: 1 2 3 ... 160