Galatasaray Formaları

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - carricudizilla

Sayfa: 1 2 3 ... 5
2
Bunun bir benzerini TFF'ye iletmek üzere font için yapmalıyız. Şahsen 1-2 çalışma yapmıştım (elimden geldiğince - https://www.behance.net/gallery/69099979/TFF-Football-Leagues-Kit-Number-Design-Concept ). @ayyberk @ozando bu konuda da güzel bir sunum hazırlanabilir.

Bari en azından ligde milli takımın kullandığı font fullanılsın. Herkes Arial'i kendine göre yontmuş.

Hatta üstümüze vazife mi, para mı kazanıyoruz ki yapalım demeyeceksek adam akıllı bir kurumsal kimlik çalışması yapabiliriz TFF ve Lig için. (Buna sosyal medyada paylaştıkları fixtürler, bannerlar vs. dahil. belki modern bir federasyon logosu - https://www.behance.net/gallery/60304313/Turkish-Super-League-Logo-Sleeve-Patch-Design-Concept )

3
Formalar (özellikle parçalı) çıplak gözle bakılınca çok hoş görünüyor. Cidden enteresan ama janti bir forma olmuş. Fakat televizyonda izlerken tiksindiriyor kendisinden. 1080p'de felaketler...bozulmalar falan başıma ağrı girdi bir süre sonra. Mesela Karabük maçında LigTV'de izlerken yakın çekimlerde hareket olduğu an forma beyaz görünmeye başlıyor.

LigTV ya da başka bir kaynaktan 4K olarak izleyenlerde durum nasıl acaba? (Gerçek 4K yayın yapan TV kanallarını izleyenlere soruyorum. 4K TV'si olup 1080p'de izleyenlere değil.)

4
Bunlar nedir ya? Nike iyice sıçıp batırdı. İğrenç iğrenç formalar, kramponlar, toplar... Hele o amele yanığı desenli top yok mu?

Net olarak söyleyeyim. Nike'ın ürünlerinin hastasıydım. Paramparça olmuş sarı Total90'ımı, mavi R9'umu hala saklarım, o derece. Ancak 3 senedir rezil ürünler yapıyorlar.

Yönetim de andaval olduğu için iş bilmiyor. Dese ki Nike'a "Bizim tam parçalı formamıza en uyan kalıbın hangisiyse (isterse 2005 kalıbı olsun farketmez) onu ver bana 10 sene giyeyim. Diğer formalar içinse istediğin deseni koy ama şu koyduğumun tam parçalısını tam olarak yapıver!"... bitti gitti ya! Sen bir markasın, göğsümde senin logon var. İstediğimiz 1 tane adam gibi tam parçalı var. Yapamadın gitti. Koca blog sevgisinden döküman hazırlamış, şeyine takan yok. Bazen diyorum ki bütün forumdaki konseptleri dosyala git kulüp binasına yağdır kafalarından aşağıya.

Şimdiki favorim puma. Taş gibi forma yapıyorlar. Bu seneki Bursa formaları. Ef-sa-ne!

Göğüs sponsoru falan 2 ütülük iş çıkarır atarsın ama forma adam gibi olmadıktan sonra her hafta sponsor değiştirsen ne fayda?

5
footy'nin koyduğu gerçek fotoğraf değil render biliyorsunuz değil mi arkadaşlar. bence bizim kaynağı gördüler ve çizdiler. footy'e de geç eklenme sebebi bence bu... değişiklik olunca dikkat edin aynı açıdan alınmış yeni forma görselleri de gelecektir.

6
@carricudizilla Arial font ailesinden Arial Rounded Bold bu, http://www.identifont.com/similar?1MS Ligin bir kısmı düz Arial kullanıyor, bir kısmı bold Arial kullanıyor, kimisi de Arial Black kullanıyor. Kısıtlama sadece Arial olduğu için yanlış, ceza gerektirecek bir şey yok.

Logo konusunda hiçbir yasak yok, Fenerbahçe'nin geçen sezon alternatif forması da monochrome logoluydu, bu sezon deplasman ve alternatif forması monochrome logolu. Bilip bilmeden böyle dümdüz konuşmak kolay ama bilmek lazım. Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp.

FIFA için yama yaparken bunlarla bayağı haşır neşir olduğum için diğer takımların ARIAL'in varyasyonlarını kullandığını biliyorum. Benim demek istediğim TFF'nin kurallarında ARIAL'in nasıl kullanılacağı belirtilmişti. Hatta harflerin yüksekliği vs. konular bile belliyken bunun bile etrafından dönmeye ne gerek vardı onun altını çizmek istedim.

Ayrıca şu tarz "bilip bilmeden" gibi ifadeler pek hoş olmuyor yazarken. Daha uygun bir dille ifade ederseniz ben sizin dediğinizi yine anlayabilirim.

Buradan hareketle benim site yöneticilerinden bir ricam var. Bir font tasarım yarışması açalım. Katılımcılar illa ki kendi tasarımlarıyla girmek zorunda olmasın. En iyi kombinasyonları oylayarak bir paket halinde TFF'ye gönderelim. Belki ilgilerini çeker. Hatta bu font meselesiyle ilgili Milli takımlarımız için de düşünebiliriz.

Şahsen ben eğer standart bir fontumuz yoksa milli takımın kullandığı fontları kullanmaktan yanayım. Ama bir yarışma olursa en azından yetkililerde bir farkındalık yaratırız.

7
Ligde bununla ilgili bir düzenleme , engel yok ancak sıkıntı bizim kulüp tüzüğünden kaynaklanıyor.Fenerin bu sezon deplasman forması mc logo @carricudizilla

fenerbahçe ne font konusunda ne logo konusunda kimseyi takmıyor ama bu kurallar gereği ceza gerektirmez mi?

hesapta herkes ARIAL font kullanacak ve onun da nasıl olduğunu herkes biliyor. lakin bu kulüpler ARIAL'in türlü şekillerini kullanarak hala şov peşinde...

ufak bir detay gibi görünebilir ama sinirimi bozuyor her gördüğümde. madem uymayacaklar serbest bırakılsın ki bizde avrupa fontumuzu ligde kullanalım ya da adam akıllı iki kuruş para harcasınlar bi tasarımcıya da bir font tasarlansın.

8
bizim ligde monochrome arma kullanılması serbest mi?

9
sneijder paylaşmış

gri forma gidermiş bize


Ben de tam Ahmet abiden resimde ki parçalı formanın, açık gri-koyu gri veya açık gri-siyah versiyonlarını yapabilir mi diye rica etmek için gelmiştim :)

Fatih Avcı'nın (FEART) çizimidir bu...

10
Beyler ödülü 2'ye bölelim... ikisi de süper olmuş ya... kime oy versem öbürüne ayıp olacakmış gibi hissediyorum.

11
sağlam eşleşmeler oldu... hepsine başarılar.

12

@ayyberk Oylama sistemi için site adminleri bir jüri oluştursun. O jürinin oylarıyla karar verilsin.
Çünkü işin ucundaki ödül azıcık değerlendi mi koca koca adamlar bile çocukça işlerin peşine düşüyor.


20 kişilik bir jüri hazırlayın, en güzeli.


Bu benim fikrim.


Çocukça mı oldu senelerdir uğraştığım tasarım işleri. Sadece sevdiğim için yapıyordum. Ödül aklıma bile gelmedi.


Ben yarışmadan çekiliyorum @ayyberk


Lütfen yerime başka bir arkadaşı alın...
NOT: Eğer @marek193 kardeşim bu hatayı yapmasaydı oylamanın sonunda çekilecektim ve mümkünse onun katılmasını rica edecektim bundan sonraki tura.
Ama madem ki bu iş çocuklara göre ,bize yer yok. BU kararımı erken uygulamam gerekiyor demek ki.Siz devam edin....

abi özelden mesaj attım buradan da yazayım yanlış anlaşılma ortadan kalksın.
koca koca adamlar derken tasarımları görünce katılımcılar herhalde 18 yaşından büyüktür diyerek "koca koca" dedim...

kesinlikle sana ve senin gibi bu işi profesyonelleştirmiş kişilere lafım yok...

çok büyük yanlış anladın abi beni... cidden sana hitaben yazılmış bişey değil o...

abi sana öyle bir laf etsem senden yardım ister miyim? yarışmada elendikten sonra hemen sana mesaj attım "nike kalıbını gönderebilir misin?" diye...

abi okuduysan n'olur cevap ver.

yanlış anlaşıldıysam özür dilerim.

13
elinde 2017 nike kalıpları olan var mı?

14
@ayyberk Oylama sistemi için site adminleri bir jüri oluştursun. O jürinin oylarıyla karar verilsin. Çünkü işin ucundaki ödül azıcık değerlendi mi koca koca adamlar bile çocukça işlerin peşine düşüyor.

20 kişilik bir jüri hazırlayın, en güzeli.

Bu benim fikrim.

15
2 ve 3. eşleşmelerin oylama ekranı yok.

17
İç Saha formasında: Chelsea'nin orjinal renkleri olan "sarı-mavi"ye bir gönderme yaptım. Gövdede ise Thames Nehri'nden ilham alarak bir pattern kullandım. Sade formaları daha çok sevdiğim için çok fazla renk ve desen kullanmak istemedim.

Dış Saha formasında: Yakada ve kol uçlarında İngiltere bayrağı deseni kullanmak istedim. Gövdeyi sade tutup şortta ise Atlas Okyanusu'nun dev dalgalarında esinlendim.

18
bütün eşleşmeler aynı gün mü olacak yoksa her gün sadece 1 tane mi eşleşme olacak?

19
@ayyberk Size mesajım ulaştı mı? Profil sayfamdan gönderilip gönderilmediğini bulamadım da...

20
Bende katılmak istiyorum ama ne tasarlanacak? Ayrıca arkadaşlara katılıyorum: kalıbı siz belirleyin, herkes o kalıp üzerinde çalışsın.

Sayfa: 1 2 3 ... 5