Galatasaray Formaları

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - kobe24

Sayfa: 1 2
1
Herkese selamlar;
Gs Store resmi hesabından da paylaşıldı, Ozan,Ayberk ve Emirhan'ın tasarımları seçildi..
Tebrikler arkadaşlar güzel emeğiniz için.

2
Galatasaray Forma Haberleri / Ynt: TARAFTAR TASARIMLARI - GSF
« : 05 Şubat 2018, 12:14:06 »
Tasarımların üretilme olasılığını göz önüne alarak paylaşmamak daha doğru.

Bu arada tasarımları yolladık @kobe24'e gerisi onda, tasarımlarınızı yarından itibaren bireysel olarak da yollayabilirsiniz isterseniz mail adresine.

Ayberk'in dediği gibi burada tasarımları açıkça paylaşmak uygun olmaz diye düşünüyorum. Ayberk bana sunumu gönderdi bende ileteceğim arkadaşlar.
Tasarım gönderecek var ise mail konusunda Galatasaray formaları olarak belirtirse sevinirim.

3
Parcali icin gosterilebilecek en guzel ornek ajaxtir. Hicbir zaman degismiyor, sadece yakada, kollarda detay degisikligi ile yenisi piyasaya suruluyor. Parcalida aynen boyle olmali.

Deplasman formasi illa siyah veya beyaz olmasina gerek yok ama en kolayi oyle oluyo.

Ucuncu formadada moru biraksin nike artik bi zahmet. Onca renk varken mor ve pembe turu renklerden uzak dursunlar!

Bu konuyada el attiginiz icin ayrica cok cok tesekkur ederim🙏🏻 insâAllah istedigimize ulasiriz

Asıl desteklerinizden ötürü ben teşekkür ediyorum. Bu konuda sizinde desteğinizi rica ederim.
Hepberaber güzel bir sunum ortaya çıkarmamız gerekiyor amacımıza ulaşmak için.

4
@kobe24 Dostum benim de bu konuda söyleceklerim var elbet, fakat şirkette olduğum için yazamıyorum. Akşam eve gidince bu konuyu irdeleyelim. Madem Ali Öğüdücü gibi vasıfsız birine kadar ulaşabiliyorsun. Bu konuda sana sonuna kadar yardımcı oluruz.

Çok teşekkür ediyorum desteğin için. 2011/2012 yılından itibaren Nike'ın yaptığı formalar üzerinden her yıl çıkan formaları irdeleyip en sonunda istediğimiz özlem duyduğumuz formayı yansıtan bir taslak yapalım diye düşünüyorum.
Bu konuda senin fikrin nedir acaba merak ediyorum.
Tekrar teşekkürler;

5
2011/2012 sezonundan itibaren forma gelişimini analiz eden, doğruları yanlışları antreman setlerini ve Sercan'ın sunumunda bahsettiği forma kültürü taslağını kullanalım diye düşünüyorum.
Arkadaşlar hepberaber birşeyler yapabiliriz sunum haline gelince Ali Bey'e bunu kendim anlatacağım ve diğer sorunlarla ilgili hangi departmanı ilgilendiriyorsa yine en yetkili kişisine sunma şansım var..
Hepimizde umutsuzluk hakim ancak biz elimizden geleni yapalım diyorum ve onları hayran bırakacak birşeyler yaratabileceğimizi biliyorum.
Haydi Renktaşlar;
Şimdi Tam Zamanı.!!!!

6
Arkadaşlar;
Aceleci davranıyorum gibi gözüküyor ama 1 ay içerisinde bunu yapmamız lazım. Açıkçası kendi başıma üstesinden gelemeyeceğim için sizlerden destek istiyorum.

7
@kobe24

eğer böyle bir imkanın varsa forum olarak seferber oluruz diye düşünüyorum.yazılacak o kadar çok eksik var ki sadece formalar değil bir sürü şey sayarız burada.

Üstad selamlar;
Bir an evvel başlayalım artık :)

8
Arkadaşlar yeniden merhabalar;
Konu hakkında bir yerlerden başlayalım diye düşünüyorum. Bir an önce bir beyin fırtınası ekibi oluşturalım diyorum :)

9
Değerli Arkadaşlar;
Sitenin adminlerinden ve buradaki bu iş için gönüllü olan renktaşlarımdan ricam ayrı bir sayfa açıp nelerin yapılacağı konusunda Sercanın sunumunu geliştirerek nasıl ilerleyeceğimizi paylaşımları gerçekleştirelim derim.
Sizler ne dersiniz bilmiyorum ama konuyu direk Ali Bey ile kendim paylaşacağım.
Teşekkürler;

10
Bu gerçekten iyi olur ben de naçizane tespitlerimi yazayım...

-İlk ve en önemlisi renk konusu doğru tonlara dönmemiz şart bizim renklerimiz turuncu-bordo değil turnucudan iz taşıyan tok bi sarı değil sarıdan iz taşıyan tok bi turuncuya döndü vişneye çalan koyuca tatlı bi kırmızı gitti kırmızıya çalan koyuca tatlı bi bordo geldi bu konu çok önemli hadi nike kitledi bu tonları ama son iki sezondur bakıyorum gsstore da nike gibi renklerin tonunu formalara uydurmaya başladı saçmalık aldı başını gitti lütfen ivedilikle bu yanlıştan dönülsün.
-Forma konusuna gelirsek her sezon parçalı çıkmalı bu tamam ama bu sezonki gibi parçalı üzerine alelade anlamsız çizgiler renkleri tahrip eden parçalı dokusunu bozan parçalı kimliğine uymayan tasarımlar yapıp parçalı formu bozulmamalı yeni sezon formasını önden gayet beğendim böyle küçük dokunuşlar kafi ve lütfen şu sırtı parçalı yapsınlar federasyon nasıl ikna edilir bilemem ama bizim fontumuzun gözükmeme şansı yok açık cart renkler değiller her şekilde isim ve numara gözüküyo bunda diretilmeli sırt parçalı olmayınca forma anlamını formunu kaybediyo hele yeni sezon tam rezalet alt parçası bile yok arkadan sarı bi forma gibi duruyo fonta kontür mü çekerler ikna edip bi şekilde parçalı üzerinde gözükebildiğini anlatıp o şekilde yapsınlar artık arkası düz parçalı görmek istemiyorum söylerken bile saçma oluyo "arkası düz parçalı" lütfen bu konu önemli ve şu lig fontuna da bi ayar çeksinler herkes kuralın etrafından dolaşıyo biz mal gibi ne verdilerse onu kullanıyoruz avrupa fontu da daha güzel bi şey yapılabilir sonuçta bi kısıt yok.
-Kombinasyon konusunda kesinlikle katı olunmalı özellikle iç saha maçlarında rakip beyaz geldi diye ödün verilmemeli maçtan bir iki gün önce karşıya belirtilsin biz bu kombini giyeceğiz ona göre gelin diye parçalı-beyaz-kırmızı kombinasyonu her şartta korunmalı deplasmanlarda ise beyaz şort giyilemiyosa siyah şort kullanılmalı ama asla kırmızı ya da sarı değil bu parçalı forma ile acayip göz yoran bi hale dönüşüyo kırmızı çorap giyilemiyosa sarı çorap giyilmeli (ve bu arada sarı çorap giyilmeli anlamsız bi sarı çorap giymeme inadı var) ama beyaz ya da siyah değil çünkü bizim kombinasyonumuz şort ve çorabı farklı olması gereken bi kombinasyon.
-Deplasman formasında iyi bi ayar tutturulmuştu bi sezon siyah bi sezon beyaz çıkıyodu bu önümüzdeki sezonda bozulacak üst üste beyaz giymiş olacağız tekrar eski düzende devam edilmeli.
-Alternatif formaya gelirsek beyaz giyilen bi sezonda alternatif forma koyu siyah veya füme giyilen bi sezonda açık renkte olmalıdır bu da bi düzene oturtulmalı ve lütfen artık şu moru bi süre çıkarmasalar iyi olur hele hele üst üste herhangi bi rengi çıkarmasınlar o kadar renk varken aynı şeylere yönelmek çok saçma ör: parçalı-siyah-buz mavisi veya parçalı-beyaz-petrol yeşili gibi sarı ya da kırmızının tonları da alternatif renk değildir o zaman alternatif formanın bi anlamı kalmaz turuncu ya da sarı falan yapılsın deniyo çok anlamsız ve nasıl yapılır bilmiyorum ama şu monochrome arma mevzusu çözülsün artık gerçekten ihtiyaç.
-Antrenman kitleri kesinlikle bi düzene girmeli bi kere firma ile kaç parça ürün üzerinde anlaşıldıysa hepsi sezon açıldığında hazır bulunmalı ürünlerin birini anyada birini konyada görmemeliyiz ve hepsi yerine göre giyilmeli maç önü tişörtü antrenmanda giyilmemeli avrupa için yapılmış kitler sadece avrupa maçları idmanlarında ve sırasında giyilmeli teknik ekip ve futbolcuların giyeceği kitler belli olmalı maç öncesi giyilen n98 montlar saçma sapan giyiliyo beyaz formanın üstüne parçalı mont giyiliyo nike her forma için n98 yapıyo zaten bunun gibi detaylara da dikkat edilmeli gerekirse bunun için malzemecilere eğitim verilmeli.

İlk aklıma gelenler bunlar yine gelirse ekleme yaparım...

Gerçekten güzel bir değerleme olmuş ancak bunları bir sunum planı dahilinde yapıp aşama aşama belirtmemiz gerekiyor.
Amacım; gerçekten her detayı düşünüp sunumu gerçekleştirdiğimde eksik birşey olmaması için neler yapabiliriz onu düşünüyorum.
Sercanın taslak sunumundan konu başlıkları halinde düzenleme yapmamız gerekecek sanırım.
Desteğin için teşekkür ederken, izleyeceğimiz yol haritası ile ilgili her türlü olayı geliştirmeye başlasak iyi olur diyorum :)

11
Sercanın attığı sunumun üzerine ilerleyelim derim. Konu hakkında her türlü fikirleri belirttikten sonra bence bir an evvel başlayalım derim :)

12
Arkadaşlar;
Şunu anladım ki hepberaber güzel bir iş çıkaracağız ve kulüp bile şaşkın kalacak bu işe ben öyle düşünüyorum yada düşünmek istiyorum diyelim.
Taslak olarak neler yapacağımızı belirleyip bölümünde uzman kişilere iş bölümü yapıp tek bir sunum altında ilerleyelim derim ben.
Renktaşımızın attığı sunum gerçekten çok güzel olmuş onuda geliştirerek tam bir taslak sunum oluşturabileceğimizi düşünüyorum.

13
Hocam inan , her üye , burada deneyimli olan herkes kendi başına ayrı ayrı sunum bile hazırlar. :)

Umudum arttı açıkçası hepinize ilginizden dolayı teşekkür ediyorum. Nasıl bir yol izleyeceğimizi kararlaştırıp tek bir sunum altında görev paylaşımı yaparak tam bir taslak oluşturabiliriz diye düşünüyorum.

14
sadece bir foto'dan olan bütün formalarin resmi lazim :)

Eski siyah beyaz resimlerinden (1908-1916) gercek renklerin ögrensmesi mümkünmü?
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/fe/Galatasaray_SK_1915-1916.JPG/1200px-Galatasaray_SK_1915-1916.JPG


https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c2/Galatasaray-Fenerbah%C3%A7e_1913-14.jpg


https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1f/Galatasaray_SK_1910-1911.jpg

Bu sunumu kulübe ve Nurettin Kantarelli‏ beye gösterilmisti ve sayesinde 2013-2014 formasi cikmisti.
http://www.galatasarayformalari.com/tamparcali/index.htm

Yönetimler ve pazarlama ekipleri degisince bu sunum'da orda unutuldu


Su yeni Nike kalibi ne zaman degisicek? Acaip eski adidaslar gibi oldu ve parcali icin tam kötü


Üstad merhabalar;
Sunumuna baktım eline yüreğine sağlık gerçekten güzel bunun üzerine düzenlemeler getirip genel olarak sunuma katarsak bence istediğimiz hedefe ulaşabiliriz diye düşünüyorum.

15
@kobe24

eğer böyle bir imkanın varsa forum olarak seferber oluruz diye düşünüyorum.yazılacak o kadar çok eksik var ki sadece formalar değil bir sürü şey sayarız burada.

Güzel bir sunum formatında herşeyi belirtebilirsek  Mağazacılık'tan tutun diğer departmanlar ile ilgili de ne varsa en yetkili kişilerine bunu yapma şansım var.
Güzel bir program dahilinde fikirleri toplayalım isterseniz ona göre ilerleyelim.
Desteğin için çok teşekkür ederim.

16
Burada çok profesyonel çizim yapan arkadaşlar ve her detayı önem veren kişiler var..
Arkadaşlar;
Bu konuda bizler birşey sunamazsak bu sistem bu şekilde devam eder. En yetkili kişiye bu sunumu kendim yapacağım ne kadar dikkate alırlar bilemiyorum tabi ama Nike'a verilecek geri bildirim sayesinde belki bazı şeyleri değiştirebiliriz.
Desteklerinizi bekliyorum.
Teşekkürler;

17
Merhabalar arkadaşlar;
Uzun zamandır buradayım ve bildiğim öğrendiğim herşeyi buradaki insanlarla paylaşmaktan memnun oldum hep. Forma lansmanından tutun da forma ile ilgili söylenebilecek herşeyi çok güzel özetlemişsiniz.
Sizlerden bir ricam var;
Nike ile birlikteliğimizde oluşan sıkıntıları, yapılması gerekenleri, Vapor kalıp olayını, antreman setlerini ve yeni fikirler ile ilgili somut herşeyi bana gönderirseniz bu konuda en yetkili kişiye bunu sunacağımdan emin olabilirsiniz.
Konu başlıkları
Nike ile olan anlaşma
Stad ile ilgili alınması gereken aksiyonlar;
Forma tasarımları;
Antreman setleri;
Doğru kombinasyonla maça çıkış;
Pazarlama stratejileri
Bunlarla ilgili gerçekçi görsellerle hazırlanan bir metni buradan oluşturabileceğimi düşünüyorum.
Bunun sonunda sunumu gerçekleştirdiğim vakit sonuçlarını ve olası alınacak aksiyonlarla ilgili yeniden bir değerleme yapma şansımız olur.
Hepberaber bilinçli forma sevdalılarının olaya bakış açısını gösteren bu olay için desteklerinizi bekliyorum.
( En yetkili kişiye sunacağımdan emin olabilirsiniz dediğim cümle içinde buraya da sunumu gerçekleştirdiğim vakit görüntülerini atıyor olurum )
Haydi arkadaşlar artık bizlerin de birşeyler yapma zamanı geldi geçiyor hatta.
Sevgi ve selamlarımla;

18
Arkadaşlar parçalı gerçekten olmamış. Nike böyle bir seçim yaparak resmen dalga geçmiş bence umarım kaynaklarımız yanılırda böyle bir forma çıkmaz. Buradaki görseli gönderdim bu olduğunu söyledi. Zaten 5 dakika içerisinde bütün formaları gösterip yan ürünlere geçmişler hemen.. Bu seneki forma renginden daha canlı olduğunu söylenmiş toplantıda acaba nike renklerle mi oynayacak .?

19
@S.Öztürk

hocam sen formaları kendin mi gördün yoksa başka birisinden mi duydun?3. formada omuzdan kola doğru uzanan şerit sadece o formada mı var yoksa hepsinde var mı?

http://i.hizliresim.com/Bv8pWG.png


Hocam; Beyaz formadaki kol detayları gri dedi kaynağım bana. Parçalı böyleymiş aynen sizlere de demiştim kare içerisinde yer alıyormuş arkası sarıymış diye beyaz formaya da burada bana yine aynısı çıkmaz dediler o da çıktı. Kamuflajdaki mor detayda var umarım inananları hayal kırıklığına uğratmamışımdır.
Benim kaynağım o gün o toplantıda olan birisidir.

20
Eskiden twitter'da nurettin bey herkesle iletişime geçerdi bütün isteklerimizi dinlerdi taraftarın istediği şeyler olmaya başlamıştı şimdi kimle iletişime geçeceğimizi bile bilmiyoruz..
İnsan üzülüyor.. :(

Sayfa: 1 2