Galatasaray Formaları

Şimdi GS-STORE Zamanı

• 31 Yanıt
  • 16575 Gösterim
Şimdi GS-STORE Zamanı
« : 29 Mayıs 2012, 06:24:40 »
GsFans.org adresinden arkadaşlar toplanarak Nurettin Bey'e bir kaç soru sormuşlar.

Gönderilen Mail

Merhaba Nurettin Bey ,

Söze nerden başlamam gerektiğini açıkçası bilemiyorum.Değerli vaktinizi de fazla almak istemiyorum. Ama kurumsallaşma konusunda göreve geldiğiniz günden beri Gsstorelar'da yükseliş olduğunu sıkı bir taraftar olarak hissetmekteyim.Keşke diyerek , geriye dönmenin bir anlamı olmadığına da biliyorum.UEFA ve Super Kupa sahibi olduğumuz dönemlerde gerekli kurumsallaşma çalışmalarını başarabilseydik belki bugün kulüp olarak daha farklı bir noktada olacaktık.

Son dönemde yapılan en güzel ürünlerin Şampiyonluk ürünleri olduğunu söyleyebilirim.Kadıköy Hatırası ve Şal Atkı'nın satış rekolarları kıracağı kanısındayım.Buradan yola çıkarak ve sözü gevelemeden sizlerden bir kaç temennim olacak. Örneğin satışa sunulacak ürün grubunu imalata göndermeden önce , taraftara GSSTORE web sitesinden (oylamaya) sunsak , örneğin 3 değilde 8 tane Şampiyonluk T-Shirti hazırlasak , ve bunlardan en çok beğenilen 3 tanesini satışa sunsak ,satışların daha etkili olabileceği kanısındayım! Bu fikri neden mi söylüyorum , taraftarın da işin içinde olduğu bir süreçte satış ve pazarlamanın daha iyi olacağına inanıyorum.Aynı durumu formalar içinde söyleyebilirim , geçen sezon üretilen Nike Formalarda , taraftarın görsel olarak beklentisi çok fazlaydı , biraz hayal kırıklığı ile beraber herkes destek vermek amacıyla aldığına inanıyorum. Tabiki işin üstadı sizsiniz ama nacizane fikrim bu yöndedir.

İkinci bir temennim ve ilginizi çeker mi bilemiyorum ama tasarladığım bir proje var.

PROJEM ;

Kısacası Bu bir TARAFTAR Kart projesidir.GsBonus manteletisinde gibi algılansada fakat kredi kartı işlevselliğine sahip olmayan ,

Her GSSTORE üyesinin , kişisel bilgi ve fotosundan yola çıkılararak , talep dahilinde örneğin 10 tl karşılığında online olarak Gsstore.org adresinden oluşturulan kargoyla evimize kadar gelen ,

Genç Turkcell mantelitesinde değişik firmaların değişik hizmetlerinden uygun bir şekilde yararlanmamızı sağlayan , her yıl 10 tl vb. miktarla güncellenmesi gereken ve büyük getirisi olabilecek bir proje! GsBonus la yapılan protokoller farklı şirketlerden ve Arenadan sadece GSBONUS ile faydalancağımızı kısıtlayacak maddeler içerir mi bilmem ama kart mantelitesinin işleyişinin öngörülen şekilde değiştirelebileceğine inanıyorum. Aşağıda bir örneğini görebilirsiniz.

Demek istediğim halk dilinde şu dur ki GS Logosuyla , fotoğrafının birlikte görünmesini isteyecek , kendini kulüp üyesi olarak mutlu hissedecek ve kulübüne koşulsuz destek verecek bir sürü bağlı taraftarımızın olduğuna inanıyorum.

Sadece 10 tl karşılığında 30 Milyon taraftarı olan büyük bir camianın , bu karta sahip olmaması için bir neden göremiyorum ?

Saygılarımı sunarım.

Nurettin Kantarelli'den Gelen Cevap

Merhaba

Detaylı mailin için çok teşekkürler. Mailinde belirttiğin konulara elimden geldiğince yanıt vermeye çalışacağım.

1.UEFA ve Süper Kupa zamanında kurumsallaşmayı sağlayabilseydik, haklısın, bu gün çok daha farklı bir konumda olabilirdik. Ne yazık ki yaşam hep böyle kaçan fırsatlarla doludur. En iyisi geriye bakıp hayıflanmak yerine, geçmişten dersler de çıkararak geleceğe bakmaktır. Şairin dediği gibi “Dün geçti, bugünü düşünüyorum...”. Bir de kurumsallaşma tarafı tamam ama, merchandising tarafı o zamanlar bu kadar kolay değildi, Türk Perakendeciliği son 10 yılda çok yol aldı. O zaman ne 100.000 adet ürün üretmek ne de bunu satabilmek kolay olmazdı. Bu konuda da geçmiş yönetimlere haksızlık etmemek gerek.

2.Son çıkan ürünlerimizi beğendiğinize çok sevindim. Gerçekten de bu ürünler satış rekorları kırmakta. Bu ürünler zaten taraftarlardan gelen öneriler dikkate alınarak gerçekleştirildi. Maç bitiikten sonra taraftar yorumlarını dikkatle izledik ve fikirleri ürüne dönüştürerek hızla üretime girdik. Burada eğer taraftara sorma gibi bir yola girsek, çok zaman kaybedilirdi, hele ürün sayısı artınca, tercihlerin dağılması, sonrasında o niye yapıldı bu niye yapılmadı tartışmaları bitmez tükenmezdi. İyi bir Tasarım ekibi, zaten taraftarla içiçe olup onun beklentilerinin neler olduğunu bilmek zorunda, hatta taraftarın ilerde neleri beğenebileceğini de öngörebilmek yeteneğinde olmalı. Başarılı markalar H&M, Zara vs böyle çalışırlar. Çünkü müşteri, bizim durumumuzda taraftar, yenilik bekler. Ürünleri ona gösterdiğinizde ürün eskimeye başlar hemen. Bunlar pazarlamanın gerçekleri J Ne var ki taraftarın katılımcı olma hevesini biz de kullanmak istiyoruz. O nedenle İlkbahar Tasarım Yarışmasını yaptık. Sonbaharda tekrar yapmayı ve bunu geleneksel bir şekle dönüştürmeyi planlıyoruz.

3.Nike formaları belki beklentilerin çok yüksek olması nedeniyle yeterince beğeni alamamıştır. Ama hızlı ve ani bir geçiş süreci yaşanmıştı ve katalog formaları kullanmaktan başka çare yoktu. Bununla beraber geçmiş yıllara oranla hatırı sayılır bir sipariş verilmişti ve keyifle belirteyim ki, uyguladığımız pazarlama çalışmaları ile yeni sezona adeta sıfır forma devrederek geçeceğiz. Bence bu önemli bir başarı. Diğer yandan, artık elit kategoride yer aldığımız için, gelecek sezon formalarımız Nike’ın ünlü tasarım ofisince özel olarak tasarlandı. Bence hepsi de çok güzel ve eminim taraftarlarımız çok beğenecek.

4.Taraftar Kartı projenize gelince, size katılıyorum. Böyle bir ihtiyaç bulunmaktadır. Ne var ki son 10-12 yıl içinde bir kaç farklı versiyonu başlatılmış ve ne yazık ki sonu getirilememiştir. Geçmişte bazı bankalarla ve nihayetinde Bonus ile yapılan anlaşmalar da artık bu alanda eskisi gibi yeni bir taraftar kartı projesi uygulamasını, sizin de tahmin ettiğiniz gibi, kısıtlamaktadır. Buna karşın farklı teknolojik desteklerle yürütülebilecek ve gerekirse GS BONUS, GS Mobile sistemlerine entegre olabilecek bir CRM Projesi kafamda şekillenmiştir. Yoğun gündemimizin hafiflemesiyle beraber bu konuda çalışmalara başlamayı ümit ediyorum. O noktalara geldiğimizde katkılarınızı beklerim.

(Franchising) --->

5. Sadece Ingiltere değil, Amerika, Scandinavia, Benelux, Fransa, Bazı Balkan ülkeleri ve Azerbaycan ilk etapta girmeye çalışacağımız pazarlar olacaktır. Bu konularda bazı adaylarla temas içindeyiz ve proje geliştirmeye çalışıyoruz. İngiltere konusunda henüz görüştüğüm kimse yok ve ilgili olan birileri var ise memnuniyetle görüşmek isterim.

Elimden geldiğince Galatasaray ile ilgili forumları izlemeye çalışıyorum, GS Sözlük, ultrAslan, GsFans.Org galatasarayformaları, scoutgs, gscimbom izlediklerim arasında. Anında olmasa da dönem dönem topluca soruları yanıtlamaya gayret ediyorum. Buralardan çok yararlı düşünce ve öneriler yakaladığımı da itiraf etmeliyim.

Umarım yanıtlarım sizin için tatminkar olmuştur. İlgi ve desteğiniz için tekrar teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.

Sevgiler,
Tam Parçalı Tam Galatasaray...

*

shusey

Ynt: Şimdi GS-STORE Zamanı
« Yanıtla #1 : 29 Mayıs 2012, 13:16:39 »
Takip ediliyor olunmamız güzel şey doğrusu keşke bizde forumca böyle bir şey yazıp göndersek...

« Yanıtla #2 : 29 Mayıs 2012, 13:31:05 »
Bununla beraber geçmiş yıllara oranla hatırı sayılır bir sipariş verilmişti ve keyifle belirteyim ki, uyguladığımız pazarlama çalışmaları ile yeni sezona adeta sıfır forma devrederek geçeceğiz. Bence bu önemli bir başarı.

Ürünlerin tamamina yakini satilmasi çok güzel, cidden önemli bir basari. Potansiyeli, dogru merchandesing ile iyi degerlindermeliyiz. En az 500.000 forma satisi yapabilecek bir kulübüz.

*

Çevrimdışı Selocan

• Tam Parçalı
    • Profili Görüntüle
    • Galatasaray Formaları
« Yanıtla #3 : 29 Mayıs 2012, 13:37:44 »
Takip ediliyor olunmamız güzel şey doğrusu keşke bizde forumca böyle bir şey yazıp göndersek...

Ne yazacağız ? Konusu ne olacak ?

*

shusey

« Yanıtla #4 : 29 Mayıs 2012, 13:44:15 »
Bana kalsa gönderilebilecek konuyla ilgili anket açalım herkes oyunu kullansın sonra o konu üzerinde uzlaşıyla bir sonuca varırız.

Edit: Bu şahsi düşüncem tabii başka bir fikirde olabilir.

« Yanıtla #5 : 29 Mayıs 2012, 14:12:46 »
Projeleri toplamaliyiz o zaman.

Ben breturn Renktasimizin projelerini begeniyorum. Bebeklere "Cimbom", cocuklara "GSKids" markalari tasarlamisdi. Ayrica sade tasarimlarida vardi..

*

shusey

« Yanıtla #6 : 29 Mayıs 2012, 14:19:05 »

Ben breturn Renktasimizin projelerini begeniyorum. Bebeklere "Cimbom", cocuklara "GSKids" markalari tasarlamisdi. Ayrica sade tasarimlarida vardi..
herkes toplanmalı bencede bir uzlaşı arayışı içine girmeliyiz.

« Yanıtla #7 : 29 Mayıs 2012, 15:24:10 »

teşekkür ederim hocam,ama nurettin bey burayı takip edip görüş ve önerilere twitter üzerinden sürekli yanıt veriyor zaten.

« Yanıtla #8 : 07 Temmuz 2012, 01:38:19 »
Çocuklara "Aslan Parçası" gibi bir marka olabilir

« Yanıtla #9 : 07 Temmuz 2012, 02:58:21 »
neden avrupa? bunlar bence tamamen hayal. yani avrupaya forma satma fikri.  zira onumuzde dunyanin en buyuk futbol markasi manchester var. bu takim her sene avrupaya degil uzak doguya gidiyor. bizim yapmamiz gerekende piyasa arastirmasi ile buralara gitmek. mesela nikon neden bize sponsor oldu?  tamam uzakdogu fethedilmis diyorsak arabistana gidelim. afrikaya gidelim ortadoguya gidelim. bi sarkici vardi rumba de barcelonayi soyleyen adi aklima gelmedi manu gibi biseydi. o konserinde gs formasi giymisti. sebebinide ezilen 3. dunya ulkelerini temsil ettigimizi dusunmesiydi.
biz kendimizi her ne kadar avrupali gorup onlarin arasina karismaya calissakta tum dunya bizi orta asyali biliyor. biz avrupada zafer kazanip orta asyaya forma satmaliyiz. sirf gayin-sin logosuyla bile arap diyarinda populer bi kulup olabiliriz. ki nike da bunu gordugu ve o pazarlara acilmak istedigi icin bize sponsor oldu. kim ne derse desin galatasaray cok iyi bir marka ama bunu kime pazarlayacagimizi iyi bilmemiz lazim. avrupali zaten taraftar. her hafta kendi takimini seyrediyo ve kendi urunlerini aliyo. biz kime ne pazarlayacagiz ?  

« Yanıtla #10 : 07 Temmuz 2012, 03:10:12 »
Araplar en çok hangi Türk takımı tutuyo acaba? Merak ettim şimdi :D
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2012, 03:12:15 Gönderen: Nike »

« Yanıtla #11 : 07 Temmuz 2012, 03:10:31 »
yaniliyorsun. bu pazarlamaya bagli. fenerin kurimsallazma derdi yok. onlar turkiyede bizi yensinler baska bisey istemezler. ulke disini bi tek biz dusunjyoruz. sen hic gordunmu fb yi uluslararasi bi turnuvaya olagan disi bi ulkeye cagirdiklarini. bizi amerikaya cagirdilar bu senede afrikaya cagiriyolar! 

« Yanıtla #12 : 07 Temmuz 2012, 03:14:43 »
Orta Doğu pazarlama çok çok önemli mesela bölgeye bir kaç tane GS Store açabiliriz. Suudi Arabistan'a İrak'a İran'a Lübnan'a falan. Küzey Afrika'da olur.

Ordan orta Asyadaki Türki devletlere mağzalar açarız
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2012, 03:17:15 Gönderen: Nike »

« Yanıtla #13 : 07 Temmuz 2012, 03:24:34 »
gs store ilk asamada cok gerekli degil. zira sadece oralarda uygun firmalara adimizi kiralariz. nike de zaten oralara satis yapiyor oradaki nike store ler ne gune duruyo?

« Yanıtla #14 : 07 Temmuz 2012, 03:30:10 »
GS Store açılsın bütün Galatasaray ürünleri satılsın arap gs taraftarı böyle şeyi sever

*

Çevrimdışı Hooligan Polygon

• The King of Lucid Dreams
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 10 Temmuz 2012, 01:56:41 »
Gayin-Sin logosu üzerinden Ortadoğu'ya açılma iyi fikir. Kendim her zaman futbol altyapı okullarını da kapsayacak projelerle, Türki cumhuriyetlere açılma taraftarı olmuşumdur.

Ben de nette kendi kurduğum diyaloglardan, Uzakdoğu'nun bizim için fethedilmesi zor olmayan bir pazar olduğunu düşünüyorum. Hatta Hindistan'ı da ilave edebiliriz. Çok özel bir renk kombinasyonuna sahip olduğumuzun farkında değiliz. Doğru olanı saklamamak lazım, yaygın dini inançlarından dolayı "eşit ağırlıklı" renk kombinasyonumuz, adamlara çok saygın ve kıymetli geliyor; bu durum da bize benzersiz bir avantaj sağlıyor. Mutlaka ama mutlaka değerlendirmemiz lazım.

« Yanıtla #16 : 10 Temmuz 2012, 18:03:12 »
 valla ortadoğuyu bilmiorum ama afganistanda çok sevdiler. suanda afganistan kabilde askerlik yapıorum kısmetse tam 1 ay sonra bitecek. kırmızı ve siyah gayın-sin logolu tshirt lerden birer tane almıştım son çarşımda. bir bucuk ay önce ISAF kuvvetleri arasında bi futbol turnuvası düzenlendi orda giydik 3 komutanımla birlikte. o logoyu gördüklerinde insanların yüzlerindeki ifadeyi görmeniz lazımdı. gayın-sin' in Galatasaray' ın ilk logosu olduğunu anlattığımızda çok şaşırdılar, Galatasaray' ı çok ii bildiklerini ama bu logoyu daha önce hiç görmediklerini söylediler. Emin olun gayın-sin onlara o kadar yakın geldi ki. İnsanların öle hayran hayran baktıklarını gördükçe Galatasaraylılığımla bir kez daha gurur duydum.

özetlemek gerekirse, imkanların çok kısıtlı olduğu bi ülkede takımımız bu kadar çok seviliyor ve takip ediliyorsa, ortadoğu ve kuzey afrika ülkelerini siz düşünün artık...  ;)
"Kim maç kazandırma konusunda Galatasaray taraftarından daha etkili olduğunu iddia ediyorsa onun taraftarlığından şüphe ederim."  -Harry Kewell

*

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 10 Temmuz 2012, 18:39:44 »
@thefixXxer; Allah kolaylıklar versin, yardımcınız olsun.

Bana da 1-2 sene önce Gaurav isimli Hintli bir dişçi ulaşmıştı Facebook'tan. Real Madrid'ten sonra tuttuğu takımın Galatasaray olduğunu söylemişti. Sebebini sorunca da "renkleriniz" demişti. Galatasaray'ı tutan çok Hintli var demişti. Sanırım bana ulaştığı zamandan bir sezon önce de turuncu formayı giymiştik. "Roma'nın da renkleri benzer" dedim, "onlar da köpek var, siz de aslan ve sizin renkleriniz dengeli" dedi. Meğerse kültürlerinin çok büyük ve önemli bir parçasıymış aslan. Çok önemli bir şeyleri sembolize ediyormuş, bir de Lion's Roar mu ne varmış.

MeiMei adında (yada kendine öyle diyen) Çinli bir kız da benzerlerini söylemişti. Aslan bizim için Ejderha gibidir demişti.

Hal böyleyken 2 milyarlık pazarda, 20-30 bin formayı satmak hiç zor olmamalı. Veya "Lion's Roar" yazılı ürünler.

EDİT: Sıcak çarpmasından dolayı kaynamış beynimin sebep olduğu bitmek bilmez imla hatalarını temizleme.
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2012, 19:20:43 Gönderen: Hooligan Polygon »

« Yanıtla #18 : 10 Temmuz 2012, 18:54:50 »
@thefixXxer; Allah kolaylar versin, yardımcınız olsun.

Bana da 1-2 sene önce Gaurav isimli Hintli bir dişçi ulaşmıştı Facebook'tan. Real Madrid'ten sonra tuttuğu takımın Galatasaray olduğunu söylemişti. Sebebini sorunca da "renkleriniz" demişti. Galatasaray'ı tutan çok Hintli var demişti. Sanırım bana ulaştığı zamandan bir sezon önce de turuncu formayı giymiştik. "Roma'nın da renkleri benzer" dedim, "onlar da köpek var, siz de aslan ve sizin renkleriniz dengeli" dedi. Meğerse kültürlerinin çok büyük ve önemli bir parçasıymış aslan. Çok önemli bir şeyleri sembolize ediyormuş, bir de Lion's Roar mu ne varmış.

MeiMei adında (yada kendine öyle diyen) Çinli bir kız da benzerlerini söylemişti. Aslan bizim için Ejderha gibidir demişti.

Hal böyleyken 2 milyarlık pazarda, 20-30 bin formayı satmak hiç zor olmamalı. Veya "Lion's Roar" yazılı ürünler.

Lion's Roar aslanın kükreyişi demek aklıma lannisterların sloganı geldi

Hear me roar kükreyişimi dinle demek bunun gibi bir şey yapıp Çine Hindistana filan  açılmak gerek.

*

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 10 Temmuz 2012, 19:07:32 »
Yok, benim kastettiğim budist öğretisinde yeri varmış "Lion's Roar"ın. Artık ne ile özdeşleştirdilerse... Yoksa biliyorum ne demek olduğunu. Bir de yazdıktan sonra  nette bakındım biraz, aslanlı tahtları falan var. :)

Çin'de de dört koruyucu aslan varmış, saraylarda falan.
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2012, 19:09:39 Gönderen: Hooligan Polygon »