Galatasaray Formaları

Türkiye 2018

  • 43 Yanıt
  • 15604 Gösterim
*

Çevrimdışı Hasan_KI

  • ***
  • You'll Never Walk Alone.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Türkiye 2018
« Yanıtla #40 : 20 Mart 2018, 09:29:54 »
Ben beyazı beğendim, çok iyi. Ayrıca son teknoloji olması da güzel bir gelişme. Ama kırmızı formaya hâlâ ısınamadım.
Galatasaray | twitter.com/hki_tasarim | ACMilan

Ynt: Türkiye 2018
« Yanıtla #41 : 20 Mart 2018, 23:01:15 »
Deplasman formasinda bence yaka siyah yerine beyaz olmaliydi, ya da sort ve konclar da siyah detaylarla desteklenmeliydi. Bu haliyle cok alakasiz olmus maalesef
« Son Düzenleme: 21 Mart 2018, 18:28:04 Gönderen: Mert Çelik »

Ynt: Türkiye 2018
« Yanıtla #42 : 21 Mart 2018, 15:53:10 »
Beyaz forma on numara olmuş. Gerçekten klasik formanın şuanki döneme uyarlanması gibi olmuş. Modern çizgilerle birlikte hem doğru hem de güzel bi tasarıma sahip olmuş.

Bana göre her zaman aynı tip forma üretilemez yani elbet bi farklılık olacaktır, ya bant olmaz ya bant böyle farklı kullanılır gibi şeyler denenebilir ki denendi de yıllarca. Evet bi klasik vardır bunu kabul ediyorum, Türkiye'nin formaları beyaz zemin üzerine kırmızı bant ve kırmızı zemin üzerine beyaz bant şeklindedir. Ama bunu hep aynı klasik şekilde yapamazsın şuanki dönemde. Bir şeyleri bi şekilde değiştirmek gerekiyor. Yakasını değiştirirsin, bu formadaki gibi bantı farklı bi hale çevirirsin veya başka şeyler yaparsın. Mesela bi önceki formaların tasarımı bence çok güzeldi. Ama bu marjinallik bizim topluma uymadı. Haksızlar da demiyorum yani milli takım formasının klasik kimliğinden uzaklaşılmıştı bu açıdan bakarsak yanlıştı ama tasarım gözünden bakarsak başarılıydı. Herkes eleştirirken dünya konuşmuştu o formaları.

Gelelim kırmızı formaya, kırmızı formada o bant koyu kırmızı değil de beyaz olsaydı ve yakası da siyah yerine beyaz olsaydı o da kusursuza yakın olacaktı bence. Formanın bütünlüğü açısından siyah olmamış. Şahsen ben siyah kullanılmasına karşı değilim ama alakasız bi şekilde olması forma şort konç kombininde güzel durmuyor. Yani yakayı siyah yapıp başka bi yerde siyah kullanmamak çok mantıklı değil. Formada veya şortta başka bi detayda da siyah olsaydı siyah yakanın mantığı olurdu.

Son olarak da fiyat konusunda bi şeyler demek istiyorum. 300 TL olan vapor formanın fiyatı da 190 TL olan stadyum formasının da forma piyasası bakımından fiyatları çok normal. Nike giyen Galatasaray'ın da fiyatlandırması aynı, adidas giyen Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın da fiyatlandırması benzer durumda. İnsanlar ne kadar olmasını bekliyor ki, piyasanın hali ortada zaten. Döviz kuru yüzünden her şey yüksek fiyatta yapacak bir şey yok burada. Yani bu nike yada TFF'nin suçu olamaz. Twitter'da ve diğer sitelerde çok saçma yorumlar okudum. Cahilce yapılan yorumlar fazla. Fiyatların 50-100 olmasını falan istiyorlar herhalde. Gönül ister tabi o fiyatta olmasını ama bu imkansız. Her yıl bu fiyatlar artıyor ama anlamıyor insanlar. Sorunu yanlış yerde arıyorlar.
Küçük bir çocukken büyülendim heybetinden

Ynt: Türkiye 2018
« Yanıtla #43 : 24 Mart 2018, 09:38:04 »
Kırmızı ve Beyaz ile yapılabilecek tüm kombinler