Galatasaray Formaları

Galatasaray => Forma Beklentileriniz => Konuyu başlatan: Selocan - 07 Mart 2011, 22:36:00

Başlık: NIKE'TAN BEKLENTİ #2
Gönderen: Selocan - 07 Mart 2011, 22:36:00
Takipçilerin en çok merak ettiği konulardan biri arma meselesi. Nike ile birlikte güzel günler bekleyen bizler, armamızın da adam gibi olmasını diliyoruz. Adam gibiden kasıt; Avrupa'daki bütün takımlarda olduğu gibi dikiş ile yapılmış ve kaliteli görünümde olması.

2004-2005 sezonunun sonunda Adidas ile anlaştığımız zaman armamız da Lextra firması tarafından yapılmaya başlandı. Adidas ile geçen bu 6 sezonda da Şampiyonlar Ligi'nin meşhur patchini de yapan bu firma hazırladı armalarımızı. Ancak kalitesi hiç de iyi değildi. Yıkanınca dökülüyor, futbolcuların üzerinde bile arması sökülmüş antrenman ürünleri görüyorduk. Bu sezonki mercan ve krem formalarımızda kullanılan armaların kalitesi, geçtiğimiz senelerdekilere göre iyileştirilmiş olmasına rağmen, baskı arma ve yıldızın kalitesiz görüntüsünden kurtulamadık bir türlü. Kısacası sevemedik biz bu Lextra baskı armaları ve yıldızları. Avrupa'daki hiç bir büyük kulüp bu tarz baskı armalar kullanmıyor üstelik.

Lextra firması Adidas'a bağlı değil. Yani Adidas ile sözleşmeyi feshetmemize rağmen Lextra ile ilgili bir gelişme yok henüz. Ancak aldığımız duyumlara göre Nike, formalarımıza armamızı kendisinin koymasını istiyor. Tıpkı; Barcelona, Arsenal, Juventus, Werder Bremen, Atletico Madrid, Manchester United vs... gibi. Onların armalarını da Nike kendisi yapıyor. Bu takımların armalarının hepsi kaliteli ve dikiş.

Nike eğer, "armaları ben yapacağım" da ısrarcıysa, yukarıda saydığım takımların armaları gibi kaliteli olacaktır. Ancak Lextra ile olan anlaşmanın da feshedilmesi gerekir. Adidas ile hayatımıza giren ve bir türlü sevemediğimiz şu markanın da bence sonu geldi. Bu kadar kararlı olan Nike'ın bu işi de halledeceğini düşünüyorum. Bu konuda kesin bir duyumum yok. Ancak seneye çok büyük ihtimalle hayallerini kurduğumuz ve Avrupa takımlarında görmeye alıştığımız dikiş ve en üst kalitede Nike'ın hazırladığı armaya sahip olacağız.

Armaların fotoğraflarını gönderen sevgili Fırat Erbuğ'a çok teşekkür ederim.
Başlık: Ynt: NIKE'TAN BEKLENTİ #2
Gönderen: Eren A. - 15 Nisan 2011, 01:00:04
%100 Katılıyorum...