Galatasaray Formaları

Galatasaray Formaları / Sunum

 • 78 Yanıt
 • 77142 Gösterim
Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
« Yanıtla #60 : 10 Ağustos 2017, 15:15:57 »
Onaydan kasıt? Sunumu görmeyi mi kabul etti yoksa siz sunumu yaptınız ve içeriğine mi onay verdi? @kobe24

*

Çevrimdışı kralreha07

 • *****
 • forester !
  • Profili Görüntüle
Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
« Yanıtla #61 : 11 Ağustos 2017, 13:45:37 »
Fena değil  :D
Şaka bir yana gerçekten güzel olmuş emeklerinize sağlık.
Daha baskın terimler seçilebilirdi ama bu sefer de insanları sıkardı, gayet güzel olmuş.

Keşke formanın sırtı ve uzun kollu forma konusuna da değinilseydi ama önce bu konular hayata geçsin sonrasına bakarız.
Vişneye Çalan Koyuca Tatlı Bir Kırmızı, İçinde Turuncudan İz Taşıyan Tok Bir Sarı...

*

Çevrimdışı Leos

 • *****
 • Audaces fortuna juvat
  • Profili Görüntüle
Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
« Yanıtla #62 : 23 Ağustos 2017, 13:58:19 »
Sunumun sonuçlanmış halini yeni görüyorum.Emeği geçen herkese şahsım adına teşekkür ederim.

Bence bu konuyla ilgili bir organizasyon düzenlenebilir. Forumda konuya hakim bir sürü arkadaşımız ve aracı olan kobe24 ,Ali Bey olur başka yetkililer olur mutlaka yüz yüze görüşürse daha da iyi olabilir diye düşünüyorum. Nitekim , bu sunumu gördükten sonra birazcık kulübüne sevgisi varsa yetkililerin, eminim ki kendileri görüşmek isteyeceklerdir.

Emeği geçen herkese tekrar teşekkürler :)
Gücünü tarihinden al

Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
« Yanıtla #63 : 23 Ağustos 2017, 21:46:55 »
Sunum harika olmus, emegi gecen herkesin ellerine saglik

Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
« Yanıtla #64 : 25 Ağustos 2017, 19:23:24 »
@kobe24 hocam sunum işi noldu sunumu yaptınız mı ? Yine kırmızı şortu görünce aklıma geldi

*

cAnAkr

Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
« Yanıtla #65 : 16 Eylül 2017, 16:32:40 »
Bu konu hakkında hiç fikrimi beyan etmedim yapılan sunuma hiç katkıda bulunmadım burada konuşmak en son bana düşer ama bir kaç söz etmek istiyorum.Sunumu kaç keredir okuyorum açıkçası ortada emir bildiren bir ifade veya söylem yok gayet güzelce hazırlanmış büyük bir emek verilmiş bir sunum var ortada.Ayrıca acaba sayın yönetici kesinliğin neyinden rahatsız oluyor da böyle saçma bir söylemde bulunuyor kendileri zehir zemberek açıklamaları çok seviyor galiba yapılan sunum istatistiki dayanaklara dayandığından kesin ifadeler bulunması gayet normal ve doğru olan bu.Bu şahsiyetlere sorsan tam parçalının ne olduğunu bilmez kişiler ama kendi bilmedikleri veya anlamadıkları şeyleri de başkalarından duyunca rahatsız oluyorlar ki bilmemeleri de o mevkilere nasıl geldiklerini açıklıyor ama ülkece herşeyi bilme hastalığımız olduğu için verdikleri tepkiler gayet normal.Oralara tasarımdan anlayan zihinler gireceğine bizim amcaoğlu girsin daha iyi zihniyetiyle yönetiliyoruz bu sorun tek bizde değil tüm Türkiye de bulunuyor.
Kanıt isteyenler şu habere bakabilirler:
http://www.expressgazete.com/diger-sporlar/milli-takimlar-in-tum-formalari-artik-alevli-h1361.html
Uzun zaman çalışılarak (!) hazırlanan milli takımlarımızın formaları ve çok beğenilmiş patenti bile alınmış mazallah birisinin aklına formalarına alev eklemek gelir de bizden çalarlar.Bu mükemmel tasarım sadece bize ait olmalı.

Dönelim bizim kulübe kulübün formalar ve yan ürünler konusunda nasıl yönetildiği ortada her sene bir siyah bir beyaz bu durum az da olsa kabuledilebilir ama son 4 üçüncü formanın rengi mor kabul edilemez başarı zaten 2 senedir yerlerde olunca cazip formalarda olmayınca forma satışlarımız tabiki de artmaz.Yan ürünler(sözde olan ama olmayan) konusu konuşulacak gibi değil tek şey söyleyeceğim o konuda GS Store un web sitesini ziyaret edin her sey gözler önünde zaten en fazla 8-9 tane nike ürünü var. 16/17 sezonundan beridir ortalıkta tek bir nike resmi tanıtım görseli bulamıyoruz bulduğumuz görselleri de takımın sitesinden değil yabancı sitelerden buluyoruz 3.formamızı iki yıldır twitter dan bir tweet ile tanıtıyoruz ve kendilerinin bu işlerden ne kadar anladıkları ortada sonra da GS Mağazacılık A.Ş zarar ediyor diye sızlanıyorlar(Acaba neden !).Kanayan yaraya merhem sürmeye çalışan taraftarın yaptığı adam gibi sunumu görünce boş boş zırvalıyorlar.Bu kadar gerilmemin nedeni başta Ayberk olmak üzere bu sunumda emeği geçen herkese yapılan ayıptır.Yazılacak daha çok şey var ama bu kadar yeter uzun ve ağır yazdım sonuna kadar okuyanlara teşekkürler.
« Son Düzenleme: 16 Eylül 2017, 16:35:06 Gönderen: cAnAkr »

Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
« Yanıtla #66 : 17 Eylül 2017, 20:25:02 »
Emirden kastı anlayamadım açıkçası. "Olmalı"nın yerine "Olması daha iyi olur" mu diyelim şimdi? O zaman sunum ne kadar güçlü olabilir ki?

Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
« Yanıtla #67 : 18 Eylül 2017, 21:24:18 »
sunumu simdi gördüm.
Cok güzel olmus.

Bir akc not: ikinci renklerimiz sari-siyahmis. Melih abi galiba yeni kaynak felanmi ne bulmustu.

Ali Sami(1886),Asım Tevfik(1886),Emin Bülent(1886),Celal(1884), Boris(1886),Milo(1886), Pavle(1886),Bekir(1886),Tahsin(1887),Reşat(1885),Hüseyin(1886),Refik(1886),Abidin(1886)

Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
« Yanıtla #68 : 14 Ekim 2017, 01:42:00 »
Bugün Ural Aküzüm'ün ilgisi sayesinde GSStore yetkililerine sunumu gerçekleştirme fırsatı buldum. Oldukça olumlu bir görüşme olduğunu düşünüyorum. Sonuçları ne olur ne kadar etki edebilmişizdir orasını kestirmek tabii ki de zor. Tüm ayrıntılarını anlatma imkanım olmasa da kabaca bir kaç konuya açıklık getirmiş olayım. Tavsiyelerinizin de eksiksiz olarak bildirildiğini belirteyim.

+13-14 sezonunda Store tarafından bizim de elimizdeki kodların baskı halleriyle birlikte detaylı bir renk kartelası hazırlanmış, bu kartela nike kartelasıyla karşılaştırılmış ve en ortak duran tonlar yani "vivid orange" ve "pepper red"de son karar verilmiş. Son yıllardaki ağırlıklı ton değişimleri konusunda meselenin büyük ölçüde kumaş teknolojisinin değişimiyle ilgili olduğunu, baskı sonrası tonlarla da ilgileneceklerini belirttiler.

+tam parçalı konusuna hakimler. tam parçalı üretme istekleri de var, son yıllardaki tam parçalı olmayan formaların bir kısmının kolların tek parça olma durumuyla ilgili olduğunu söylediler. Farklı tasarımların da tam parçalıya oturtulabileceğini bu yılki parçalı üzerinden anlattım kendilerine.

+kombinler konusunda pratikte kulüplerin seçim hakkının zayıf olduğunu ve büyük ölçüde TFF'nin seçtiğini söylediler. bizim kombinimize uygun gelmesi için haberdar edilen anadolu takımlarının bir kısmının da "olmaz ben bu formayı giymek istiyorum" diye direttiklerini anlattılar. tff ve nike ile prosedür konularına da hakim olan yetkili koyu formaya tff'nin koyu şortu zorunlu kıldığından bahsetti. bu konuda önümüzde bir fenerbahçe örneği olduğu için net ikna olamadım kendi şerhimle paylaşıyorum.

+deplasman formasında futbol şubesinin siyah ve beyaz forma çıkmasıyla ilgili özel bir talebi olduğundan bahsettiler. Forma seçiminde el rahatlatması açısından. Bu yüzden açık sarı tipi tonları deplasman formasında görmemiz şuan hayalcilik olur gibi görünse de hamzaoğlu dönemindeki kırık beyaz antrenman üstü, geçen yılki krem tonlarında monaco ve roma deplasman formaları, ve de fümeyle ilgili ılımlı bir yaklaşımları oldu.

+alternatif formada mor rengin fazla art arda zorlandığını onlar da farkındalar. benim edindiğim izlenim bu konuda bir rahatsızlıkları da olduğu yönünde. kahverengi ve yeşil rengin son yıllarda gündeme gelip masada kaldığını, turuncunun ise her yıl masaya geldiğini, bir sezon mutlaka kullanmak istediklerini anlattılar. bu yıl olur 3 yıl sonra olur 5 yıl sonra olur orası muamma.

+garenta konusunda ellerinden bir şey gelmediğini, garenta'nın en azından bir formada kurumsal renkleriyle yer almak istediğini anlattılar.

+avrupa fontunu bizim gibi onlar da fazlasıyla beğeniyor. seneye değişim olmayacak yönünde bir izlenim oluştu bende. 5 yılın bile bir font için fazla olduğundan bahsettim ancak yine de önümüzdeki sezon bir değişiklik beklememek gerekli sanırım.

+arial font konusunda bir çok kulübün kural dışı davrandığının farkındalar, tff'ye en yoğun baskıyı biz yaptık ama bir sonuç alamadık dediler. benim anladığım bu konuda onların da pek umudu kalmamış.

+monochrome logo için tüzükte herhangi bir engel yokmuş. istenilirse yapılabilir ancak istek konusu sıkıntılı dediler. kulüp üyeleri -özellikle de divan üyelerinin- bu konuda tutuculuklarını anlattılar düşününce bana da pek mantıksız gelmedi açıkçası -malesef ki-

+yıldızların en azından kırmızı ve beyaz kullanmıyla ilgili görüşlerimize olumlu yaklaştılar.

+yabancı takımlar için gördüğümüz ürünlerin tamamının Galatasaray için de tasarlandığını ancak bayilerden yeterli talep gelmeyenlerin maalesef üretilemediğini söylediler. Özellikle bu yıl listedeki bir çok ürün talep edilmemiş. Tech fleece serisinin özellikle üstünü onlar da oldukça beğenmişler ancak üretilmemiş talep oluşmadığından.

+takımda gördüğümüz ürünlerin bi kısmının yalnızca takıma kadar -o kadar olma sebebi yukarıda bahsettiğim satış için talebin olmaması- üretildiğini bunların satışa sunulmasının mümkün olmadığından bahsettiler.

+avrupada görüp türkiyede göremediğimiz ürünlerin bir kısmının ilk ve tek parti ürünler bir kısmının ise takım için üretilenlerden kalanların dağıtımından oluştuğunu belirttiler.

+antrenman ürünlerinde siyah beyaz sarı kırmızı etrafında dönülmesinde futbolcu görüşlerinin etkili olduğunun, büyük çoğunluğunun farklı renkler giymek istemediklerini aktardılar.

+kaleci forması satışlarının oldukça düşük olduğunu anlattılar. bu yıl yalnızca yeşil forma siparişe açılmış diğer formaları sipariş etme şansımız yoktu dendi.

+uzun kollu formanın bu yıl türkiyede satılmayacağını, sipariş vermediklerini söylediler. zira son uzun kollu forma satışında sezon boyunca tüm türkiyede yalnızca 300 forma satılmış. bu sayıya neden satmıyorsunuz da diyemedim açıkçası. zaten uzun kollu forma konusundan genel olarak muzdaripler, taraftarların kaleci forması dahi olsa uzun kollu formaya çıkması için yüksek talepte bulunduğunu ancak alırken hiç tercih etmediklerini söylediler.

+tanıtım konusunda onlar da web üzerinden yapılmasından yanalar. burda "aramızda bir sıkıntı mı var nike ile?" sorusunu da yönelttim, şaşırıp güldüler bu soruya. herhangi bir sorun yokmuş, kulüp firma adı altından tanıtılmaya sıcak bakmıyormuş. ben bu konuda farklı görüşte olduğumuzu, o kategorinin bize prestij kattığı ana fikri üzerinden elimden geldiğince anlatmaya çalıştım.

+parçalı içlik konusu gündeme gelmiş ancak lafta kalmış sanırım. yeniden düşünülebilir dediler. içliklerin tonlarının formayla uyumlu olması konusunda da fikir birliğine vardık.

+gsstore ürünlerinde bizim casual ve sade isteğimizin aksine taraftarın büyük kesminin "gsstorea galatasaray logolu armalı ürün almayacaksam niye geleyim" fikrinde olduğunun ve büyük çoğunlukla çok sloganlı çok grafikli -bizim tabirimizle çocukça- şeylerin yüksek satış rakamlarına ulaştığını yine de sade ürünlere bu sezondan itibaren ağırlık vermeye çalıştıklarını aktardılar.

+gsstore sitesindeki fotoğraflar nike türkiye tarafından çekiliyormuş. net bir standart oluşmadığının farkındalar. nike.com'daki fotoğrafların kullanılması önerisini ilettim kendilerine.

size anlatmayı unuttuğum bir konu var mı bilmiyorum, aklınıza gelirse sorabilirsiniz. sunuma katkılarınızdan dolayı hepinize ekip adına teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: 14 Ekim 2017, 01:48:36 Gönderen: ayyberk »


twitter.com/ayyberk
esvaphane.com

Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
« Yanıtla #69 : 14 Ekim 2017, 02:29:07 »
Emegine saglik Ayberk, helal olsun

Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
« Yanıtla #70 : 14 Ekim 2017, 18:48:24 »
Saol kerlon, tasarımı bıraktın mı sen neden hiç göremiyoruz seni biz 😂 @kerlonmoura


twitter.com/ayyberk
esvaphane.com

*

Çevrimdışı Leos

 • *****
 • Audaces fortuna juvat
  • Profili Görüntüle
Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
« Yanıtla #71 : 14 Ekim 2017, 23:00:03 »
Ayberk,yaptığın iş muazzam.Senelerdir buradayız,sonunda içimizden birisinin çıkıp duygularımıza tercüman olması muazzam olay.Sana,bu görüşmede emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. :)

Tek merak ettiğim konu,gsstore.org sitesinin (şahsi fikrim) yetersiz olduğundan bahsetme şansın oldu mu acaba ? @ayyberk
Gücünü tarihinden al

Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
« Yanıtla #72 : 14 Ekim 2017, 23:21:43 »
@Leos site konusu açıldı ancak yenilenmesi yönünde bir izlenim edindim dersem yalan olur. Açıkçası yenilenmesine ben de pek ihtimal vermediğimden daha çok fotoğraflar üzerine gitmeye çalıştım. Alakasız renk tonları ve kötü fotoğrafların düzeltilmesi yönünde konuştuk.


twitter.com/ayyberk
esvaphane.com

Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
« Yanıtla #73 : 15 Ekim 2017, 09:41:34 »
Saol kerlon, tasarımı bıraktın mı sen neden hiç göremiyoruz seni biz 😂 @kerlonmoura

Bu aralar biraz yogun oldugum ve de bilgisayarimi degistirip henuz Photoshop yuklemedigim icin simdilik sadece tasarim yapmadan buralari takip ediyorum. En yakin zamanda Photoshop yukleyip tasarima devam etmek istiyorum :D

*

Çevrimdışı Leos

 • *****
 • Audaces fortuna juvat
  • Profili Görüntüle
Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
« Yanıtla #74 : 15 Ekim 2017, 16:26:26 »
Eyvallah, teşekkür ederim tekrar @ayyberk :)
Gücünü tarihinden al

*

Çevrimdışı eL_maesTRo

 • ****
 • Bavagir Design
  • Profili Görüntüle
Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
« Yanıtla #75 : 17 Ekim 2017, 21:34:15 »
@ayyberk
Öncelikle ortaya konulan emekten ötürü teşekkür ediyorum; alınan sorumluluk takdir edilesi, tebrik ederim...
Bu iletişimin devam edeceğini umduğumdan tavsiye niteliğinde naçizane birkaç şey söylemek isterim; görüşmede bahsedeceğim konuların üzerinde durulduysa, şimdiden affola... 
Her şeyden önce tam parçalı konusuna hakim olmaları hayli şaşırtıcı, şahsen beklenmedik bir durum; bu topluluğun son dönemdeki icraatları ise düşünce yapısı ile oldukça çelişkili...
Kombinasyon konusunda belirttikleri şekilde Anadolu kulüpleri nasıl diretiyorlar ise, misli ile karşılık verilmeli; hatta son çare olarak logosuz siyah Nike şortlar tedarik edilmeli ve beyaz şort konusunda direten rakiplere karşı caydırıcı yöntem izlenmeli. Bu konuda taviz verilmemeli...
TFF ile, font ve rakamların yer aldığı kısmın tek renk olması konusunda gerekli görüşmeler;eleştirel biçimde değil tavsiyelerde bulunularak, örnekler gösterilerek yapıcı ve tümevarım şeklinde yapılmalı; orta yol aranmalı...
Uzun kollu forma konusunda en azından futbolcular için bir girişim olmalı; uzun kollu formanın olmayışının türlü abukluklara yol açtığı çok açık, bu konuda kesinlikle adım atılmalı...
Görüşmeye tanık olmadığımdan hangi konulara değinildi vakıf değilim; yazıda geçmeyen şu noktaların altını da çizmek isterim;
-Forma teknolojisi gözardı edilmemeli. Başta parçalı forma olmak üzere maç formalarında Nike forma teknolojisinin son hali kullanılmalı, bu konuda gerekli yaptırımlar ortaya konmalı...
-Kırmızı ve turuncuya yakın renkteki parçalı forma hasebiyle, beyaz renkteki karakterlerin forma üzerinde rahatlıkça okunabilir olması; sırtın tek renk olma zorunluluğunu ortadan kaldırmalı...
-Birçok konuda rekabet halinde olunan Fenerbahçe 'nin forma konusunda yıllardır süregelen disiplini ön plana çıkarılmalı, bu karşılaştırmanın hafife alınmayacak derecede yararlı olacağı kanaatindeyim...
-GS Store çalışanlarının bilinçlendirilmesi konusunda gerekli eğitimlerin verilmeli, kalifiye personelin sayısı artırılmalı. Bilmediği konu hakkında günü kurtarma amaçlı uydurma söylemlerde bulunan çalışan sayısı azaltılmalı. İsim ve numara baskısı gibi karmaşık olmayan uygulamalarda hataya yer verilmemeli...

Sözünü ettiğim bu konularda gelişmeler bekliyorum; var olan iletişimin devam etmesi durumunda gerekirse elimi taşın altına koymaya varım, karşılık beklemeksizin yetkililere yardım etmeye hazırım...*

Çevrimdışı kralreha07

 • *****
 • forester !
  • Profili Görüntüle
Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
« Yanıtla #76 : 18 Ekim 2017, 14:35:01 »
Ayberk tebrikler.
Eminim o kişilerle karşılıklı konuşurken beklentilerden çok farklı bir durum oluşmuştur.
Ama yine de birçok konuyu anlatmışsın. Umarım yararlı olur.

Buradaki birçok isteğin nike tarafından yerine getirilmesinin de talep ile ilgili olduğu da aşikar. Yani insanların alım gücü. Yani para!

Alternatif renkler konusunda futbolculardan bir tanıdık bulacağız. Monochrome logo için de divan üyelerinin tamamının ölmesini bekleyeceğiz. :(

Herşey bir yana şu yaptığınız olay milattır. Ve devamı gelecektir.
« Son Düzenleme: 18 Ekim 2017, 14:37:41 Gönderen: kralreha07 »
Vişneye Çalan Koyuca Tatlı Bir Kırmızı, İçinde Turuncudan İz Taşıyan Tok Bir Sarı...

Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
« Yanıtla #77 : 10 Mart 2019, 03:09:05 »
Bunun bir benzerini TFF'ye iletmek üzere font için yapmalıyız. Şahsen 1-2 çalışma yapmıştım (elimden geldiğince - https://www.behance.net/gallery/69099979/TFF-Football-Leagues-Kit-Number-Design-Concept ). @ayyberk @ozando bu konuda da güzel bir sunum hazırlanabilir.

Bari en azından ligde milli takımın kullandığı font fullanılsın. Herkes Arial'i kendine göre yontmuş.

Hatta üstümüze vazife mi, para mı kazanıyoruz ki yapalım demeyeceksek adam akıllı bir kurumsal kimlik çalışması yapabiliriz TFF ve Lig için. (Buna sosyal medyada paylaştıkları fixtürler, bannerlar vs. dahil. belki modern bir federasyon logosu - https://www.behance.net/gallery/60304313/Turkish-Super-League-Logo-Sleeve-Patch-Design-Concept )

*

Çevrimdışı kralreha07

 • *****
 • forester !
  • Profili Görüntüle
Ynt: Galatasaray Formaları / Sunum
« Yanıtla #78 : 12 Mart 2019, 16:43:09 »
Bu arada sunumun 8. sayfasında yanlış parçalı türlerinin 1., 2. ve 3. formalarda önden bakılınca sırt kısımlarının renkleri ters çizilmiş.
« Son Düzenleme: 12 Mart 2019, 16:48:34 Gönderen: kralreha07 »
Vişneye Çalan Koyuca Tatlı Bir Kırmızı, İçinde Turuncudan İz Taşıyan Tok Bir Sarı...