Galatasaray Formaları

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - victorieux

Sayfa: 1 2 3 ... 10
1
Galatasaray Forma Haberleri / Galatasaray 2019-2020 Formaları
« : 30 Eylül 2018, 15:23:26 »
Galatasaray’ın önümüzdeki sezon kullanacağı parçalı iç saha formasına dair ilk bilgiler Ekim’e girmemize az bir süre kala sızdı.

Galatasaray’ın yeni parçalı forması ton farkıyla oluşturulmuş çubuklu desenlerden oluşacak. Formanın ana detay renginin siyah olmasını bekliyoruz. Bu beklentimize paralel olarak formanın şort ve konçlarının da siyah olması çok yüksek bir ihtimal. Formanın ikinci şortu ise kırmızı renkte olacak.

Son iki sezondur parçalı formanın arkasını sarının egemenliğine teslim eden Nike, 2019-2020 sezonundan itibaren kırmızı sırta geri dönüyor. Formanın bel kısmında artık UEFA tarafından zorunluluk haline gelen parçalı bir kısım da yer alacak. Sırt kısmının kırmızıya dönmesiyle birlikte taraftara satılacak formaların sırtının tamamen parçalı olması da ihtimaller dahilinde.

Edindiğimiz bilgiler ışığında Galatasaray’ın yeni iç saha forması için ilk tahmini çizimimizi sizlerle paylaşıyoruz. Bu çizimin çok temel bilgilerle yapıldığını ve sonuçta ortaya çıkacak formanın farklı görünebileceğini hatırlatmakta yarar var.2
Yabancı Takımlar / Barcelona 18/19
« : 29 Aralık 2017, 00:17:38 »
https://i.hizliresim.com/POyJXN.png

3
Galatasaray Forma Haberleri / Galatasaray Formaları / Sunum
« : 27 Mayıs 2017, 21:16:58 »
Arkadaşlar bu sunum işini ayrı bir başlıkta tartışalım istedim.Herkes buraya eksik gördüğü şeyleri "maddeler" halinde yazarsa daha derli toplu olur kanaatindeyim.Öbür türlü arada kaynayıp gitmesin.

Bu fikirlerin toplamının sonunda hepsini toplu hale getirir güzel bir sunum hazırlarız.Önce bir ne gibi eleştiriler var ona bakalım.Sadece formalar değil GSStore,site,görseller gibi marka yönetimi ve pazarlama anlamında gördüğü eksikleri de söylerse daha kapsamlı bir sunum olur.

Eksik bulduklarınızı özellikle madde madde yazarsanız sevinirim.Paragraf şeklinde yazmayın lütfen

4
Yabancı Takımlar / Juventus 2017-2018
« : 29 Mart 2017, 22:21:02 »5
Yabancı Takımlar / Manchester City 2017-2018
« : 29 Mart 2017, 22:17:41 »
http://todosobrecamisetas.com/wp-content/uploads/manchester-city-2017-18-kit-info-1.jpg

http://todosobrecamisetas.com/wp-content/uploads/manchester-city-2017-18-kit-info-2.jpg


http://todosobrecamisetas.com/wp-content/uploads/manchester-city-2017-18-kit-info-4.jpg

7
Yabancı Takımlar / Paris Saint-Germain 17-18
« : 03 Şubat 2017, 18:01:24 »http://i.hizliresim.com/GPaaay.png

http://i.hizliresim.com/yNggg0.png

8
Galatasaray Forma Tarihi / 2001-2002 Adidas Çubuklu
« : 30 Ekim 2016, 12:32:34 »
twitterda @formakultur paylaşmış.01-02 sezonunda adidasla devam etsek giyeceğimiz formaymış.o dönemin adidas kalıplarına da uygun.

https://twitter.com/formakultur/status/7917527773996933129
Merhabalar

Forumda son dönemde yaptığımız yarışmalara hız kesmeden devam ediyoruz.Bu seferki yarışmamızın teması Nike firmasının elit bir kaç takıma yaptığı 3. formalar üzerine olacak.

Biliyorsunuz son 3. sezondur Nike 3. formaları ortak bir kalıp hazırlayıp her takıma özel şekilde renklendirerek tasarlıyor.Her sene değişen kalıplarla birlikte yeni alternatif renkler de deneniyor.Bu seferki yarışmamızın ana fikri de tam olarak bu olacak.Sizden 2017-2018 sezonunda Nike firmasının üst düzey 5 kulübüne alternatif bir forma seti yaratmanızı isteyeceğiz.Her yarışmacı Barcelona,City,PSG,Inter ve Roma'nın içinde bulunduğu bu 5 takım için 3. forma seti tasarlayacak.Her yarışmacı yeni sezon için ortak bir forma tasarlayıp 5 takım için de farklı farklı renklendirecek.

-Yarışmada bundan önceki Galatasaray yarışmasında olduğu gibi tasarım sabit kalmayacak.Sizden 17-18 sezonu için bir set isteyeceğimiz için yepyeni bir kalıp tasarlamanızı isteyeceğiz.Bu seneki vapor kalıbına 3-5 tasarım detayı ekleyip renklendirmekten çok yepyeni tasarımda bir kalıp hazırlamanız yarışmanın çeşitliliği açısından çok daha faydalı olacaktır.

-Yaptığınız kalıbı 5 takım için tek tek uygulamak zorunlu olacak.İçlerinden birisine yapıp diğerine yapmayayım gibi bir durum söz konusu değil.Barcelona-City-PSG-Inter-Roma'dan oluşan bu takımlar için hepsine farklı renk kombinasyonları seçeceksiniz.Renk konusunda yine yaratıcılık sizin elinizde.Renklerin birbirine karışmaması için takımlar arasında birbirine karışmayacak renk tonları seçmeniz tavsiye olunur.Yine her takım için ağırlıklı bir renk tonu seçmeniz yarışma teması açısından önemli.

-Her takımın forması tasarladığınız ortak kalıpla genel hatlarıyla aynı olmak zorunda.Her takım için farklı farklı tasarımlar yapmayın.Formada çok aşırıya kaçmamak ve genel ortak kalıba uymak şartıyla takıma has ufak detaylar veya desenler bulundurabilirsiniz.

-Yarışmada kalıp zorunluluğu yok.Şort ve çorap bulunmak kaydıyla istediğiniz kalıpla tasarımlarınızı gönderebilirsiniz.

-Yarışmada sunum yapmak serbest.Tasarlayacağınız formaların tanıtımını en iyi şekilde yapmak da size kalmış durumda.İyi bir sunum yarışmada size artı puan katacaktır.Bu konuda da bir sınır bulunmamakta.Yaratıcılığınızı istediğiniz şekilde zorlayabilirsiniz.Formaları bir konseptte tanıtabilir,tematik bir isim verebilirsiniz.Geçen sene Nike formaları "night rising" sloganı altında tanıtmıştı.

-Sunumu hazırlarken başlık resmindeki gibi 5 formanın da birlikte yan yana olan bir versiyonunu hazırlamak zorundasınız.Ana görseliniz bu resim olacak.Formaları detaylı olarak tanıtmak isteyenler ayrıca her takım için de ayrı ayrı detaylı resimleri atabilir.Bu resimleri ana görselin altında vereceğimiz linkte sergileyeceğiz.

-Yarışmanın son katılım tarihi 10 Ağustos Çarşamba Saat:13:00.Tasarımları @Furkan A. özel mesaj yoluyla göndereceksiniz

-Geri kalan kurallar eski yarışmalarla aynı.Unuttuğumuz bir nokta varsa ileride ayrıca ekleriz.Herkese başarılar :)

10
Yeni sezon formaları yavaş yavaş görücüye çıkarken Galatasaray'ın bu seneki giyeceği 3. formanın rengi çoğu forum üyesi tarafından fazlasıyla tepki gördü.Forma başlığına gelen yeni renk fikirlerinden yola çıkarak biz de bir yarışma düzenlemeye karar verdik.

Yeni yarışmamızın teması Galatasaray'ın bu sene giyeceği 3. formanın rengini seçmek olacak.Nike'ın son 3 sezondur elit 5-6 takımda ortak kullandığı ve bu sezon yenisiyle güncellediği 3. forma kalıbını kullanarak tasarım yapacaksınız.Aslında tasarım yapacaksınız demek yanlış bir tabir olur çünkü bu yarışmamızda da bir öncekindeki gibi kalıp ve tasarım sabit kalacak.Sizin yapmanız gereken sadece renkleri değiştirmek.

Aşağıda hazırladığımız kalıp bulunuyor.Bunun dışında bir kalıp kullanmak ve kalıbın üzerindeki renkleri değiştirmek yasak.Sadece 3 tane renk belirleyip formada uygulayacaksınız.Önceki yarışmalardan genel kuralları az çok biliyorsunuz.Ben sadece bu yarışma için özel belirttiğim kuralları yazayım ;

-Öncelikle formanın üzerinde herhangi bir ekstra tasarım yapmak yasak.Yapacağınız tek şey aşağıda indirme linkini verdiğimiz kalıptaki renkleri belirleyip bize göndermek olacak.

-Özellikle bunun 3. forma olduğu göz önünde bulundurarak parçalıyla çakışmayacak bir renk kombinasyonu seçmeniz gerekiyor.Mesela parçalıdaki sarı ve kırmızı tonlarını bir arada kullanmak yasak.Kırmızı ve sarıyı farklı tonlarda olacak şekilde bir arada kullanmak serbest ancak parçalı tonlarının bir arada kullanıldığı bir formaya izin verilmeyecek.Bizim için amaç yeni alternatif renk kombinasyonlarını görmek.

-Normalde tüzük gereği kulübümüz monochrome logo kullanmıyor ancak yarışmada monochrome logo kullanabilirsiniz.Bir örneği de kalıp içerisinde mevcut.Dileyen klasik logoyu da kullanabilir.Tercih size kalmış.

-Formada çoraplar konusunda Nike'ın nasıl bir tutum izleyeceğini bilmediğimizden renk konusunu size bıraktık.Ancak orada belirlediğiniz 3 renk dışında bir renk kullanmayın.

-Sunumun alt tarafında 3 renk karesi belirledik.Seçtiğiniz renkleri oraya da belirtirseniz güzel olur.

-Photoshop kullanmayan veya tasarımla uğraşmak istemeyen arkadaşlar renk kombinasyonlarını bana gönderebilir.Ben sizin yerinize düzenleyip buraya atarım.

-Tasarımlarınızı bu başlığa göndereceksiniz.Verilen kalıp dışında ekstra sunum yapmayın,boyutlarla oynamayın.Sadece bir köşesine forumdaki nickinizi yazmanız yeterli.

Gönderim için son tarih 24 TEMMUZ PAZAR SAAT:19:00

Herkese başarılar  :)

Ayrıca 3. formada kullanılan deseni özenle hazırlayıp bize gönderen @kerlonmoura ya çok teşekkürler :)

İNDİRME LİNKİ

https://www.mediafire.com/?c2hqx38ggj4a0cb


http://i.hizliresim.com/9LjDZo.png

11
Uzun süreli yarışma suskunluğumuzu küçük bir yarışma ile bozuyoruz.Bundan sonra gelecek olan daha büyük temalı yarışmalara hazırlık amacıyla bu seferlik daha küçük ve kısıtlı bir tema seçtik.

http://i.hizliresim.com/lvbY7g.png


-Yarışmamızın teması oldukça basit.Galatasaray'ın 2015-2016 sezonu 2. yarısında giyeceği antreman ürünlerinin rengini belirlemek olacak.

-Yarışmada herhangi bir tasarım yapmayacaksınız.Aşağıda linkini vermiş olduğum hazır kalıpta antreman ürünü,n98 ve polo bulunmakta.Bu kalıbın içinde renk bölümünden Galatasaray'a en uyacak 2 rengi seçip resmi kaydederek bize göndereceksiniz.

-Ürünler üzerinde ekstra herhangi bir tasarım yapmak yasak.Yapacağınız şey sadece renkleri belirlemek olacak.

-Yarışmada kullanılacak olan tek kalıp aşağıda linkini vermiş olduğum kalıp olacak.Kalıbın içerisinde ana renk ve detay olmak üzere 2 farklı renk bulunmakta.Paint veya farklı kalıpta yapılan tasarımlar kabul edilmeyecektir.

-Eğer photoshop kullanamıyorum diyorsanız belirlediğiniz renklerin pantone veya rgb kodlarını bana göndererek de yarışmaya katılabilirsiniz.Ben sizin yerinize düzenlemeyi yaparım.

-Ürünlerin hepsinin ana ve detay renkleri aynı olmak zorundadır.Farklı renkte yapılanlar kabul edilmeyecektir.

-Gönderdiğiniz tasarımların çerçeve ebatı vermiş olduğum sunumun boyutundan eksik veya fazla olmasın.Verdiğim ebat neyse aynı şekilde kaydedip gönderin.Belli standart olması için sunum içerisinde değişiklik yapmayın.Sadece galatasarayformaları yazan yerin altına uygun boyutta nickinizi yazmanız yeterli olacaktır.

-Yarışmada herhangi bir hediye verilmeyecektir.

-Son olarak seçeceğiniz renkler bu sene Galatasaray futbol takımının kullandığı kamp ürünlerinin renkleriyle aynı olmasın.Kırmızı-Sarı , Sarı-Kırmızı , Beyaz-Kırmızı gibi bu sene içerisinde zaten kullanmış veya kullanmakta olduğumuz renkleri kullanmayın.

-Tasarımlarınızı direkt olarak bu konuya göndereceksiniz.Yarışmanın son katılım tarihi 17 Ocak Pazar saat: 12.00.

Herkese başarılar  :)

http://www.mediafire.com/download/h13e6e1qpkmgqee/SUNUM.rar

@ayyberk
http://fs5.directupload.net/images/160114/g3s4jvk2.jpg

@Filth
http://i.hizliresim.com/RoOX1G.png

@Ozan_los
http://i67.tinypic.com/33dvwnp.png

@Ready2Die
http://i.hizliresim.com/or6kZ7.png

@UmutS1
http://i.hizliresim.com/4bGzjq.png

@ahmetgs17
https://ahmetgs17.files.wordpress.com/2016/01/101.jpg

@sinan_7
http://i.hizliresim.com/MLaB27.png

@jagged26
http://i.hizliresim.com/W1GaA8.png

@Anarchy
http://i.hizliresim.com/0mG61o.png

@sancarec
http://i64.tinypic.com/egnv2w.jpg

@ylmzs53
http://i.hizliresim.com/Z791Zz.png

@brt10
http://i.hizliresim.com/jVyY9g.png

@kerlonmoura
http://i.hizliresim.com/nLOAQM.png

12


-Yeni haftanın yarışma teması Türk Milli Futbol Takımı.Milli Takımımız için biri iç,biri dış saha forması olarak bir set tasarlayacaksınız

-Tasarımlarınızda şort ve çorapların olması zorunlu değil.Ancak şort ve çorapları tasarlamak isteyen arkadaşlar için bir engel yok,diledikleri gibi çalışmalarına koyabilirler.

-Yarışmada kalıp sınırlaması yok, ancak formaların markası nike marka olmak zorunda.

-Formalarınızı illa biri kırmızı,biri beyaz yapmak zorunda değilsiniz.Sette bir tanesi kırmızı-beyaz olmak koşuluyla diğer formayı turkuaz,siyah veya milli takıma yakışacağını düşündüğünüz herhangi bir renkte tasarlayabilirsiniz

-Yarışmada sunum yapmak serbest.Göndereceğiniz resmin boyutları çok aşırıya kaçmaması şartıyla formanızı güzel bir sunum eşliğinde gönderebilirsiniz.

-Formalarınızı konuya mesaj yoluyla göndereceksiniz.Ancak katılmak isteyenler konuya mesaj atarsa katılımcı sayısını görmemiz açısından sağlıklı olacaktır.

-Geriye kalan temel kuralları ise daha önceki yarışmalardan bildiğiniz için tekrar yazma ihtiyacı duymuyorum.Tasarım çalmak,kendi tasarımına oy vermek gibi..

Herkese başarılar  :)

-Yarışmaya son katılım tarihi 29 Temmuz 2015 Çarşamba saat 19:0014KERLONMOURA - URUGUAYBROWNGREENORANGE - ARJANTİN


15AYYBERK - ŞİLİOZAN_LOS - JAMAİKA


16MERT ÇELİK - KOLOMBİYA

OZAN_LOS - ŞİLİ


17AYYBERK - JAMAİKAEMİRHAN AVCI - MEKSİKA


18FILTH - VENEZUELABROWNGREENORANGE - URUGUAY


19KERLONMOURA - ARJANTİNJAGGED26 - PERU


20

MERT ÇELİK - ŞİLİAYYBERK - MEKSİKAUGUR1234GS - EKVADORMİLANVAROŞ - BOLİVYA


Sayfa: 1 2 3 ... 10