Galatasaray Formaları

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - cavo

Sayfa: 1
1
Galatasaray Forma Koleksiyonu / www.formaslan.com
« : 19 Mart 2017, 00:28:44 »
Merhaba,

Uzun süredir emek vererek bir araya getirdiğim Galatasaray forma koleksiyonumu http://www.formaslan.com da sergilemekteyim.

Herkese sayfamı ziyarete davet ediyorum.

2
Galatasaray Forma Tarihi / 1999-2000 formaları
« : 11 Temmuz 2012, 20:36:22 »
Merhaba arkadaşlar ,

Forumda başka başlıklar altında bu formalar ile ilgili bahsedeceğim detaylar konuşulmuş ama ben bunları bir başlık altında toplayıp muhabbetin fitilini ateşlemek istiyorum :)

Geçenlerde beyaz formanın farklı bir versiyonu geçti elime.Farklı dememin nedeni elimdeki diğer beyaz forma ile arasında bazı farklar olması.Bu durumla karşılaşınca bende şöyle bir araştırma yapayım dedim ve aşağıda belirttiğim sonuçlara vardım. Yanlışım var ise düzeltin diye paylaşıyorum.

Böyle ufak detayları kurcalamak hoşuma gidiyor. Koleksiyonumdaki formalar futbolcuların giydiklerine yakın olsun gibi bir takıntım var.Yakın diyorum çünkü storeda/çadırda satılan versiyonlar bazı sezonlarda futbolcuların giydiklerinden farklıydı.

Neyse gelelim konuya.Benim bu farklar ile vardığım sonuçlar aşağıdaki gibi.

1 - Bu sezon store ürünü olan formaların sırtında dikişli gs logosu ve 2000 yazısı var.Bu dikişli kısım maçta giyilen formaların sırtında yok.İnternetten bulabildiğim kadar fotoyu aradım taradım ve futbolcuların üstünde olan formaların sırtında bu dikişli logo olan bir fotoğraf bulamadım.Böyle bir fotoğrafa sahip olan , gören duyan var ise lütfen paylaşsın.

2 - Maçta giyilen formalardaki marshall boya reklamı storeda satılan formalara göre daha küçük (flok olanlarda aykırı bir durum göremedim.Hepsi daha küçük). Sezon içinde sponsor logosu genellikle flok baskı olmakla birlikte kimi maçlarda forma kumaşının kendisi üzerinde olacak şekilde kullanılmış. (sonradan üzerine yapıştırılmamış şekilde.Teknik olarak ne denir bilmiyorum :) )  

3 - Maçta giyilen formaların etek kısmında galatasaray spor kulübü resmi ürünüdür gibi dikdörtgen , sarı ve forma üzerine dikilmiş bir kumaş parçası yok.Bu dediğime aykırı bir resim bulamadım. Bunu bulmak biraz zordur sanırım.Şortun içinden eteği çıkaran bir teknoloji yok :) Hazır çıkmış olanın fotosunu bulmak gerek :) Bu detay çok önemli değil aslında.Etek dediğin şortun içinde olur arkadaş.Kurallar kurallar.... :)

4 Bir de clima cool meselesi var. Elime geçen bazı formalar clima cool değilken bazıları clima cooldu.Kumaşlarda bariz fark var.Belirgin kanallar ve koltuk altı kısımlarında , beyaz formanın sarı kısımlarındaki hava delikleri bariz büyük.

Uğraştığımız şeye bak arkadaş diyorum bazen ama seviyorum bu detayları :) Bakalım yanlış olduğum noktalar , aksi görüşleri kanıtlar nitelikte fotolar gelecek mi çok merak ediyorum.

Bu arada koleksiyon yapan arkadaşlara bu sezonun match worn / match issued formalarını alırken bu detayları gözden geçirmesini öneririm.Özellikle bu tür forma sattığını iddia eden arakadşların formaları genellikle kendilerini fontlardan ele veriyor.Aman dikkat :)

Teknolojiye lanet okuyorum bazen.GÜnümüzün maçları 3d , full hd , oyuncunun burun kılına kadar zoom yapıyorum ama 12 sene öncenin forması için yüksek kalite fotoyu geçtim net foto bulmak bile zor arkadaş.


3
Galatasaray Forma Koleksiyonu / Forma saklama koşulları
« : 05 Ocak 2012, 23:02:58 »
Selamlar,

Forma koleksiyonculuğu uzun soluklu bir iş.Kısmetse senelerce bu hobiyi devam ettirmek istiyorum.Peki değerli formalarımızı hangi koşullarda saklarsak uzun seneler ilk günkü gibi sağlam ve renkli kalabilirler ?

Fikirler ve mevcut saklama koşullarını öğrenmek isterim.

4
Merhaba ,

Ben de koleksiyonumu sizlerle paylaşmak isterim.

İyi seyirler :)

https://www.facebook.com/sarikirmiziformakoleksiyonu


Sayfa: 1