Galatasaray Formaları

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - cavo

Sayfa: 1 2 3 4 5
41
daha dün koleksiyon için paylaşım yaptın şimdi satıyorsun :) Neyse hayırlısı olsun.

42
kırmızı forma var bende fazladan.Özel mesaj attım.

edit : forma satıldı.

43
Yarı elitiz diyebilirmiyiz o zaman...

Yan elit mi :)

Arkadaşlar çok takılıyorsunu bunlara.Yan elit çapraz elit farketmez. Özel muamele gördüğümüz kesin ve bu muameleyi 90lı senelerin sonunda adidas bize göstermişti en son.Yanlışım varsa düzeltin. (100.yıl formasını saymıyorum)

Formalara gelince ben beyaz hariç formaları beğendim. Beyaz a kanım ısınmadı.Kenardaki şeritin kesilmesi benim gözüme hoş gelmiyor.En büyük sıkıntı sponsorumuz malesef.Kocaman yazı duruyor formanın ortasında.Adam gibi bir logo olsaydı bari de estetik dursaydı.

Türk bayrağı yeri nedeniyle özensiz duruyor malesef.Bundan sonra bayrağımızı formamıza koymamız gereken durumlar keşke metin oktay parçalısındaki bayraklı logomuzu kullansak.Bayılıyorum o logoya ben.

44
Koleksiyonun hayırlı olsun Yiğit kardeş.

Sahibinden.com da sattığını gördüm formaları. Hayırdır ? Bir de çok yüksek fiyatlar vermişsin.O fiyatlara satamazsın.99-2000 formaların için 400 çok fazla.

45
bu deseni seviyorum.Küçükken piknikte kullandığımız sofra bezlerini hatırlatıyor bana :)

46
Galatasaray Forma Tarihi / Ynt: 1999-2000 formaları
« : 12 Temmuz 2012, 23:00:31 »
Sağol kardeşim muhabbetin bir ucundan tuttuğun için :) Büyük flok baskı sadece lig maçlarında giyilmiş gördüğüm kadarıyla.O seneler avrupa maçlarındaki formaların sponsor logoları standarttan daha küçük oluyordu hatırlarsan.Sanırım bu sebeple avrupa maçlarındaki marshall logosu daha küçük kullanılmış hep.


Benim aldığım formanın gs arması biraz daha farklı.Paylaştığın hakan şükür fotosundaki gibi.Parlaklık ve renk farkı var çok az.Forma farklı kumaş çeşidi (daha geniş hava delikleri var) ve sırtında dikişli arma bulunmaması gibi özelliklere sahip.Sırtında ilk fotoğraftaki gibi hagi ve 10 numara var :) Font çok benziyor hatta neredeyse aynı.Ayrıca kısa kollu.Ben hep uzun kollu fotolar bulmuştum.Senin gönderdiklerinin kısa kollu olması iyi olmuş :) 

Futbolcuların giydiği formaya oldukça benziyor özetle. Bir ara elimdeki iki formanın karşılaştırmalı fotolarını eklerim buraya.Kaynak olsun.

Şu ara tembellik çöktü :) Eskiden forma gelir gelmez farklı açılardan foto çekerdim. Bir ara sıfırdan çekimlere başlamam lazım.Halı zemin üzerine fotoğraf çekerek büyük hata yaptım zamanında :)

47
Galatasaray Forma Tarihi / 1999-2000 formaları
« : 11 Temmuz 2012, 20:36:22 »
Merhaba arkadaşlar ,

Forumda başka başlıklar altında bu formalar ile ilgili bahsedeceğim detaylar konuşulmuş ama ben bunları bir başlık altında toplayıp muhabbetin fitilini ateşlemek istiyorum :)

Geçenlerde beyaz formanın farklı bir versiyonu geçti elime.Farklı dememin nedeni elimdeki diğer beyaz forma ile arasında bazı farklar olması.Bu durumla karşılaşınca bende şöyle bir araştırma yapayım dedim ve aşağıda belirttiğim sonuçlara vardım. Yanlışım var ise düzeltin diye paylaşıyorum.

Böyle ufak detayları kurcalamak hoşuma gidiyor. Koleksiyonumdaki formalar futbolcuların giydiklerine yakın olsun gibi bir takıntım var.Yakın diyorum çünkü storeda/çadırda satılan versiyonlar bazı sezonlarda futbolcuların giydiklerinden farklıydı.

Neyse gelelim konuya.Benim bu farklar ile vardığım sonuçlar aşağıdaki gibi.

1 - Bu sezon store ürünü olan formaların sırtında dikişli gs logosu ve 2000 yazısı var.Bu dikişli kısım maçta giyilen formaların sırtında yok.İnternetten bulabildiğim kadar fotoyu aradım taradım ve futbolcuların üstünde olan formaların sırtında bu dikişli logo olan bir fotoğraf bulamadım.Böyle bir fotoğrafa sahip olan , gören duyan var ise lütfen paylaşsın.

2 - Maçta giyilen formalardaki marshall boya reklamı storeda satılan formalara göre daha küçük (flok olanlarda aykırı bir durum göremedim.Hepsi daha küçük). Sezon içinde sponsor logosu genellikle flok baskı olmakla birlikte kimi maçlarda forma kumaşının kendisi üzerinde olacak şekilde kullanılmış. (sonradan üzerine yapıştırılmamış şekilde.Teknik olarak ne denir bilmiyorum :) )  

3 - Maçta giyilen formaların etek kısmında galatasaray spor kulübü resmi ürünüdür gibi dikdörtgen , sarı ve forma üzerine dikilmiş bir kumaş parçası yok.Bu dediğime aykırı bir resim bulamadım. Bunu bulmak biraz zordur sanırım.Şortun içinden eteği çıkaran bir teknoloji yok :) Hazır çıkmış olanın fotosunu bulmak gerek :) Bu detay çok önemli değil aslında.Etek dediğin şortun içinde olur arkadaş.Kurallar kurallar.... :)

4 Bir de clima cool meselesi var. Elime geçen bazı formalar clima cool değilken bazıları clima cooldu.Kumaşlarda bariz fark var.Belirgin kanallar ve koltuk altı kısımlarında , beyaz formanın sarı kısımlarındaki hava delikleri bariz büyük.

Uğraştığımız şeye bak arkadaş diyorum bazen ama seviyorum bu detayları :) Bakalım yanlış olduğum noktalar , aksi görüşleri kanıtlar nitelikte fotolar gelecek mi çok merak ediyorum.

Bu arada koleksiyon yapan arkadaşlara bu sezonun match worn / match issued formalarını alırken bu detayları gözden geçirmesini öneririm.Özellikle bu tür forma sattığını iddia eden arakadşların formaları genellikle kendilerini fontlardan ele veriyor.Aman dikkat :)

Teknolojiye lanet okuyorum bazen.GÜnümüzün maçları 3d , full hd , oyuncunun burun kılına kadar zoom yapıyorum ama 12 sene öncenin forması için yüksek kalite fotoyu geçtim net foto bulmak bile zor arkadaş.


48
mem ucu onemli tabi. meme yapmamak lazim :) nabiyon be ya?

iyi be yea :) Sesin çıkmıyor üstad.Arada bir mail boxıma mail bombardımanı bekliyorum :) Uzun zaman oldu.

49
hic bi sey yapmaz dikis. kokos kokos topcular yetisiyor ona uzuluyorum. armayi gogsunde hissedeceksin ki kimin icin oynadigini hatirlayacaksin. tahris oluyor diye lateks formalar yapsinlar gari. seksi bir kulubuz ne de olsa.

Öyle deme meme ucu önemli  :P

50
dikiş iyidir :) Gerçi dikiş tahriş yapar.

51
bu aslan formanın yıkamada arma falan düşme gibi derdi yok di mi ?

Hiç duymadım olacağını da sanmam.Çok sağlam yapıştırılıyor o armalar. Aslan formaya özel bir durum yok.Hepsi aynı kalitede.
ne Çok Sağlamı Hocam ??? Bildiğin Dandik Onların Yapıştırması.Benım Aslanda Arma Kaç Kere Söküldü Japonla Sabıtledım :(

Ben formaları maç izlerken giydiğimden dolayı çok sık yıkamıyorum.Kurutma makinesinde havalandırmak bile yeterli oluyor.

Defalarca yıkanınca çıkıyor olabilir.Şimdi formayı inceledim de diğer formalardakinden farkı yok sanki sağlamlığının. Logolar o sezonki formalar da hep aynı.Sağlamlıklarının farklı olduklarını sanmam.

52
bu aslan formanın yıkamada arma falan düşme gibi derdi yok di mi ?

Hiç duymadım olacağını da sanmam.Çok sağlam yapıştırılıyor o armalar. Aslan formaya özel bir durum yok.Hepsi aynı kalitede.

53
peki içlerinde matchworn olan var mı dostum?

maçta giyilen formalarımı satmıyorum.Bu sattıklarımın hepsi store ürünü. 3 tane almak isteyene güzel indirim yapacağım.Alan arkadaşın bu işten para kazanmaya yönelik aldığını düşünürsem bu indirimi yapmam.Sadece koleksiyonerlere yaparım indirim.

54
Merhaba Arkadaşlar ,

Geçen gün koleksiyonu yatağın altından çıkarıp yaz temizliği yaptım :) Elimde birden fazla olan formalar olduğu farkettim.Fazla olan formaları maliyetine yakın fiyatlarda elden çıkarmak istiyorum.Toplu alım yapacak arkadaşlara çok güzel indirimler yaparım.

Formaları aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz.Yenileri de ekleyeceğim müsait bir ara.

http://www.sahibinden.com/arama?userId=4324259&language=tr&hasSecureTrade=true&viewType=List

55
Galatasaray Forma Haberleri / Ynt: parçalı tişört
« : 17 Mart 2012, 17:02:56 »
Ben anlamıyorum kardeşim bunları.Senelerdir adam gibi bir tam parçalı yapamadılar.Bu kadar mı zor bu iş ? Her türlü kombinasyonu denediler sonunda ulaşacaklar doğru formaya inşallah.Benim ümidim önümüzdeki sene Nike ın bizim için üreteceği home forma.

56
Ben de fazladan aldım takasta kullanırım diye ama başka bir forma almak için satıyorum kaleci formalarını.

2008 2009 mavi beyaz ve siyah forma.

Siyah medium diğerleri large.

Üçünü birden alacak arkadaşları karsız satabilirim.

57
Ümit'e doyamamış :) Sazan avı yapıyor işte kendince :)

58
victorieux nicki arakdaş aldı forumdan flok baskı olmayanı.Diğerini sahibinden.com dan akunlu diye bir arkadaş aldı.Tahminen bir süre sonra tuzlu bir fiyata satışa çıkar o forma :)

59
formaları sattım.Bu fiyatlar için foruma üye olanlar oldu :) Ama buna rağmen pazarlık yapmayı denediler :) Fırsatı değerlendiren ve formaları alan arkadaşlar hayrını görsünler.

60
Selamlar.Daha önce bahsettiğim fazla formalar için ilan açmaya başladım.Forumdan bu formaları almak isteyen arkadaşlar forma parasını hesabıma geçmeleri durumunda site komisyonu olan yüzde 7 yi ödemek zorunda kalmadan uygun fiyatlarla formaları alabilirler.Sahibinden.com a para kazanmasa da olur :) Maksat koleksiyonerin yüzü gülsün :)

Flok baskı olmayan sıfır formam için sahibinden de ilan açamadım.Satış belgesi gönderin diye mail gönderip ilanımı askıya alıyorlar.Sinir oldum.O formaya talip olan forumdaşlara 130 tl ye verebilirim formayı.Sıfır ve etiketi üzerindedir.Fotosuna benim koleksiyondan ulaşabilirisniz.

Özetle aşağıdaki formaları havale geçerek aşağıdaki fiyatlara alabilirsiniz.
Piyasadaki çakal satıcıların fiyatlarıyla karşılaştırınca gayet uygun fiyatlar olduğunu düşünüyorum

1999 2000 Çubuklu flok baskılı forma -185 tl
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-takim-sporlari-1999-2000-sezonu-galatasaray-cubuklu-forma-70280586/detay/

1999 2000 Çubuklu forma marshall reklamı kumaşın üzerinde.Kabartmasız 130 tl

Sayfa: 1 2 3 4 5